Podświetlenie tablicy rejestracyjnej
Autor Wiadomość
 miguel 

Informacje
 #1  Wysłany: 2014-07-30, 06:55   Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Czy ktoś z forumowiczów mógłby zamieścić zdjęcie lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej w sedanie i ewentualnie jej wymiary. Samochód będę miał dopiero w przyszłym tygodniu i planuję bezinwazyjny montaż kamery cofania z wyświetlaczem w lusterku (mam tak w Dusterze i się sprawdza). Póki co mam na myśli kamerę w podświetleniu tablicy (wersje w US mają kamerkę na klapie bagażnika, ale ja nie jestem na tyle odważny aby robić dziurę w swojej klapie :) )

shibby86 
Shibby

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 76000
Kolor: black
Typ nadwozia: Sedan
 #2  Wysłany: 2014-07-30, 09:41   

mozesz pokazac w jaki sposob to masz zrobione?

czerwo 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2014-07-30, 09:44   Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

miguel napisał/a:
Czy ktoś z forumowiczów mógłby zamieścić zdjęcie lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej w sedanie i ewentualnie jej wymiary. Samochód będę miał dopiero w przyszłym tygodniu i planuję bezinwazyjny montaż kamery cofania z wyświetlaczem w lusterku (mam tak w Dusterze i się sprawdza). Póki co mam na myśli kamerę w podświetleniu tablicy (wersje w US mają kamerkę na klapie bagażnika, ale ja nie jestem na tyle odważny aby robić dziurę w swojej klapie :) )

Mówisz i masz w klapie
http://www.aliexpress.com.../936585016.html

shibby86 
Shibby

Informacje
Wyposażenie: XL
Przebieg: 76000
Kolor: black
Typ nadwozia: Sedan
 #4  Wysłany: 2014-07-30, 11:37   Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

czerwo napisał/a:
miguel napisał/a:

Mówisz i masz w klapie
http://www.aliexpress.com.../936585016.html

To juz nie takie bezinwazyjne :P Bardziej chodzilo mi o jakies bezprzewodowe albo cos :)

miguel 

Informacje
 #5  Wysłany: 2014-07-30, 12:38   

Pod pojęciem bezinwazyjne chodzi mi o to że w każdej chwili mogę całość zdemontować i przywrócić samochód do pierwotnego stanu :)

Ja to rozwiązałem w Dusterze następująco i tym samym zamierzam kierować się w Rio:
- ekran w lusterku (przynajmniej nie kusi złodziei)
- kamerka w lampce podświetlenia tablicy (przerobiłem oryginalną lampkę samemu bo z zamówioną lampką "dedykowaną" były problemy)
- całość podłączona pod lampę tylną (wsteczny) za pomocą adaptera plug&play bez jakiegokolwiek wcinania się w wiązkę elektryczną.

shibby86 oczywiście możesz przesłać sygnał bezprzewodowo za pomocą takiego zestawu (link) ale nie ma to sensu bo i tak musisz się podłączyć z kamerką i nadajnikiem pod lampę z tyłu oraz dodatkowo będziesz musiał szukać zasilania do wyświetlacza i odbiornika więc lepiej już kabel przeciągnąć do przodu i podłaczyć sie tylko w jednym miejscu pod lampę z tyłu.

czerwo dzięki za link ale nie jestem pewien czy na pewno będzie pasować akurat ta lampka - zwróć uwagę że kupujący to sami Rosjanie a w Rosji kia Rio tablicę rejestracyjną ma montowaną na klapie bagażnika

zatem nawet kąt tej kamerki może być już problemem w wersji EU (inna wysokość umiejscowienia lampek co może powodować że będziemy widzieć ulicę a nie przeszkodę za nami) jak również sam wymiar i kształt lampki może być inny.

Kamera w wersji Amerykańskiej:

Z lusterek planuję jedno z tych :

http://www.aliexpress.com...1355703809.html

http://www.aliexpress.com...1720538718.html

http://www.aliexpress.com...1363716109.html

Znalazłem takie lampki ze ściętymi narożnikami, proszę o potwierdzenie czy właśnie taki kształt mają w sedanie:

jeżeli to są te to montaż kamerki wyglądał by tak:

Adi 

Informacje
Wyposażenie: wersja L
Przebieg: 66000
Kolor: biały
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: sedan
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #6  Wysłany: 2014-07-30, 16:58   

Jutro, a najpozniej w piatek sprawdze jakie mam tam swiatelko i dam Ci znac.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje