W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Woda na dywaniku pasażera.

faret

Woda na dywaniku pasażera.

Post autor: faret »

Witam , czy w waszych kijankach spotkaliście się z tym problemem, otóż dnia dzisiejszego po przejechaniu 340 km oczywiście włączona klima (grzech nie korzystać) zauważyłem iż zbiera się woda na dywaniku pasażera z prawej strony, nie są to duże ilości ale obawiam się że w ten sposób przemokną wykładziny i powstanie fetorek trudny do usunięcia , wygląda to jakby za schowkiem woda kapała , przypuszczam ze ma to coś wspólnego z chłodnicą klimatyzacji, zapewne będę się musiał udać do serwisu w celu wyeliminowania problemu ale ciekawi mnie czy mieliście tez z tym problem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:18 przez faret, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Standardowy problem, tez tak miałem. jedz do ASO i Ci to załatwią

czerwo

Post autor: czerwo »

A w czym tkwił problem?

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

U mnie nic takiego nigdy nie wystepowalo :)

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Tedi_19 pisze:Standardowy problem, tez tak miałem. jedz do ASO i Ci to załatwią
A nie wiesz dokładnie co jest przyczyną , też u mnie zauważyłem , tzn. żona zauważyła że coś jej zimnego pokapało na nogi :-)
Jacek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Już nie pamietam ale coś tam jest slabo uszczelnione i zbiera sie woda na rurce z klimy i skrapla sie. Ten problem jest opisany w tym manualu od kii serwisowym

Joseph

Woda na dywaniku pasażera przy włączonej klimie.

Post autor: Joseph »

Tedi_19 pisze:Już nie pamietam ale coś tam jest slabo uszczelnione i zbiera sie woda na rurce z klimy i skrapla sie. Ten problem jest opisany w tym manualu od kii serwisowym
Cześć.
Odświeżam temat ponieważ mam podobny problem. Czy ktoś może napisać proszę coś więcej na ten temat ?

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Re: Woda na dywaniku pasażera przy włączonej klimie.

Post autor: pavulon »

Joseph pisze:
Tedi_19 pisze:Już nie pamietam ale coś tam jest slabo uszczelnione i zbiera sie woda na rurce z klimy i skrapla sie. Ten problem jest opisany w tym manualu od kii serwisowym
Cześć.
Odświeżam temat ponieważ mam podobny problem. Czy ktoś może napisać proszę coś więcej na ten temat ?
Witam. Problem również u mnie występuje. Woda kapie po stronie pasażera z nasiąkniętej gąbki którą namierzyłem za środkowym panelem w górnej części. Ciekawe jak problem rozwiązuje ASO bo dostęp jest fatalny. Pozdro

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

Witam. U mnie jeszcze sucho, ale co ciekawe, nie zauważyłem nigdy, aby choć kropla wody spadła z wężyka od klimatyzacji. W innych markach, to przy upałach leci prawie ciurkiem.
Może nie w tym dziale napiszę, ale coraz mocniej zaczyna coś telepać pod deską, jakby pod licznikiem. Mam podejrzenia,że to ze wspomagania w kolumnie kierowniczej, bo niczego luźnego pod deską nie znalazłem. Jak na 4 tyś przebiegu, to paskudnie się zaczyna.

f0ku5
Administrator

Chodzi Ci o kapanie z wezyka klimatyzacji na jezdnie? Jeśli tak to u mnie właśnie leci ciurkiem ;)

pavulon
Moderator
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)

Post autor: pavulon »

f0ku5 pisze:Chodzi Ci o kapanie z wezyka klimatyzacji na jezdnie? Jeśli tak to u mnie właśnie leci ciurkiem ;)
Nie. Chodzi o kapanie w kabinie na dywanik i nogi pasażera. Jestem zniesmaczony już tymi wadami i usterkami w tym aucie. Pozdro

f0ku5
Administrator

U mnie nic nie kapie.

Sauer

Post autor: Sauer »

Ja dzisiaj, po dwóch latach, zauważyłem sporo wody na dywaniku pasażera. Od początku zastanawiałem sie skąd ta wilgoć w aucie, skad te zaparowane szyby.
W następnym tygodniu pojadę do ASO. Ciekaw jestem czy przez te dwa lata nie doszło do korozji. W załączeniu fotka gąbki, która nasiąka wodą.
Załączniki
Foto
Foto

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Sauer pisze:Ja dzisiaj, po dwóch latach, zauważyłem sporo wody na dywaniku pasażera. Od początku zastanawiałem sie skąd ta wilgoć w aucie, skad te zaparowane szyby.
W następnym tygodniu pojadę do ASO. Ciekaw jestem czy przez te dwa lata nie doszło do korozji. W załączeniu fotka gąbki, która nasiąka wodą.
Jakoś nie mogę ogarnąć tego foto.
Pasażera ,ale którego. ż?

Sauer

Post autor: Sauer »

Rio3 Kex pisze:
Jakoś nie mogę ogarnąć tego foto.
Pasażera ,ale którego. ż?
A jak myślisz ? :)
Cały wątek jest o wodzie z układu klimy.
Fotka strzelona spod schowka pasażera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”