W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stuki w kolumnie kierownicy, drgania kierownicy.

Awatar użytkownika
wnuczak

Stuki w kolumnie kierownicy, drgania kierownicy.

Post autor: wnuczak »

No więc tak... od jakiegoś czasu... walczę ze stukami w środku auto dochodzącymi spod kierownicy.
Pojawiają się one w dwóch przypadkach:
1. Po przekroczeniu 110km/h kierownica zaczyna się dziwnie zachowywać, pojawiją się jakby drgania, lekki luz i przy lekkim skręcie w prawo wydobywa się stukanie. Na zwykłych drogach jest to mało wyczuwalne, natomiast często jeżdzę autostradą i jest to nie do wytrzymania... do tego w okolicach 130km/h auto zaczyna drżeć - całe - widać to chociażby po oparciu fotela pasażera...
2. To samo stukanie pojawia się również w trakcie wolnej jazdy po np. kostce brukowej głównie w lekkim skręcia w prawo.

Dodatkowo czy ktoś może sparwdzić czy na postoju u niego w trakcie kręcenia kierownićą słychać pracę silnika wspomagania i przy przekręceniu o kawałek w którąś stronę i zatrzymaniu czuć na kierownicy delikatne uderzenie ?

Mam cholerny problem z serwisem, bo nie biorą pod uwagę jak coś stuka na kostce brukowej... a niestety nie mam w poblizu autostrady żeby pojechać z gosciem i mu pokazać o co chodzi!

Zgłaszałem to już 4 razy... i nic...w tej chwili stwierdzili że zaczną od sprawdzenia wyważenia kół ;-) ...a kompletnie ignorują to stukanie pod kierownića i dziwną pracę wspomagania...
Brakuje mi już pomysłów i cierpliwości... na zwykłej drodze nie jestem w stanie pokazać im o co chodzi, a dość często jeżdzę w trasy i niestety ale nie da się autem jechać na autostradzie szybciej niż 110km/h..

mały edit jeszcze... poszedłem sobie do garażu i złapałem z kolumne kierowniczą przy "krzyżaku" który jest pod nogami kierowcy. Jednoczeżśnie ruszałem kierownica i mam stuki w okolicach kierownicy... czy ktos moze sprawdzic czy w innych egzemplarzach tez tak jest ?
Na postoju praktycznie w kazdym aucie są jakieś dzwieki z kolumnyprzekładni, ale zazwyczaj na dole w okolicach krzyzaka albo wlasnie przekladniu, natomiast u mnie jest to ewidentnie na górze...
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 10:42 przez wnuczak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Parę razy zdarzyło mi się przy energicznym kręceniu, np. w prawo na maksa, że jak kierownica doszła do końca to był silny stuk. Czuć było że to już maks obrotu i stuk. Czy tak powinno być? Nie powinno być jakiegoś spowalniacza, albo odbojnika przy maksymalnym skręcie, żeby tak nie waliło?

Innych niepożądanych objawów ze strony układu kierowniczego nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

hmmm.. u mnie takie coś nie występuje ...

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Ja mam w Punto ze wspomaganiem elektrycznym taki problem i wychodzi na to że maglownica stuka.Przy wolnej jeździe na równej drodze słychać.
lukasz_rio

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Miałem ostatnio dziwne dźwięki z kolumny kierowniczej po dłużej jeździe-skrobanie/stukanie delikatne ale irytujące,jeszcze takich nie miałem. Po zjechaniu na krótki postój problem nie wrócił pomimo że zrobiłem później jeszcze ok 700km.

waldi511

Post autor: waldi511 »

Witam,

Podłączę się do tematu.
W mojej Rio występują drgania kierownicy na kostce brukowej.
Drgania te są podobne jak kiedyś miałem w starym fordzie fiesta gdzie powodem był luz na krzyżaku kolumny kierowniczej.
Drganiom towarzyszy dźwięk jak by kamykiem uderzać w kamyk i jestem na 99%, że pochodzą z kolumny kierowniczej.

Czy w waszych KIA też występują podobne drgania ?

Awatar użytkownika
niedzisiejszy

Post autor: niedzisiejszy »

http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=794 opisałem,co z tym zrobić

waldi511

Post autor: waldi511 »

niedzisiejszy pisze:http://kiario.com.pl/viewtopic.php?t=794 opisałem,co z tym zrobić
Wielkie dzięki "niedzisiejszy" !

Zablokowany

Wróć do „Usterki”