Forum Kia Rio - Klub Polska
» Inne » Inne marki

Zamknięty przez: Cichy
2018-03-17, 09:16
Wybór. Polo vs Kia Rio Sedan.
Autor Wiadomość
 matisz781 

Informacje
 #1  Wysłany: 2015-10-15, 15:26   Wybór. Polo vs Kia Rio Sedan.

Witajcie. Nie wiem czy to dobry dział do takiego tematu, ale wydał mi się najodpowiedniejszy. Zastanawiam się nad kupnem samochodu klasy B i co tu dużo mówić, Kia mnie urzekła. Nie tylko wygląd (w wersji sedan), ale też moc silnika. Waham się jednak nad dokładnie tym Polo:
http://www.bednarek.com.p...999999_0_g_3543

a Rio Sedan 1.4 109km w wersji M (nie widzę sensu dopłacania, chyba że za ewentualny czujnik parkowania, bo czytałem tu gdzieś na forum, że się przydaje). Cena oczywiście jest po stronie Rio (49 tysięcy, Polo 53).

Ogólnie moje wątpliwości się pojawiły przy oglądaniu zestawień samochodów segmentu B i w czołówce za każdym razem było Polo/Mazda 2.

I przy okazji chciałbym jeszcze zapytać o czas oczekiwania na Kijankę. Naprawdę trwa to aż 5 miesięcy, jeśli nie ma takiej akurat w salonie?

Mimo tego, że piszę ten post na forum rio 3 proszę o w miarę obiektywną ocenę.

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-17, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  

dzidek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: KIA Picanto 2018 ,Berlingo 1,4 2013
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2015-10-15, 17:15   

Skonfiguruj obydwa samochody dostosowanych do własnych potrzeb lub do podstawowego wyposażenia jednego z nich i porównaj ceny - będziesz miał odpowiedź. Poczytaj o silnikach TSI,
wersje tylko 3 i 5 D, za wszystko trzeba dopłacać. Fakt teraz mają promocję jesienną i ceny są
niższe o 3-4 do 7-9 tys.zł w zależności od wersji wyposażenia. Ceny mogą jeszcze prawdopodobnie
spaść w związku z aferą. Osobiście nie kupiłbym Polo - wygląd byle jaki /rzecz gustu/, za podstawowe
wyposażenie trzeba dopłacać /u innych te rzeczy są już w cenie/, silnik TSI /wadliwy/, niska gwarancja.
Podstawową RIO 1,2 w wersji M można kupić za ok.45 tys.zł. Jak trochę poczekać to będą na pewno
upusty /ok. 3-4 tys. jak w latach ubiegłych/. Nawet wyposażeniem RIO w wersji M bije Polo na głowę.
Na samochód nie trzeba tyle czekać, jeżeli nie masz jakiś specyficznych żądań. Jeżeli wybranego
auta nie ma w salonie, to sprzedawca sprawdzi u innych i na stoku. Jeżeli znajdzie Twój samochód
to go sprowadzi w ciągu 1-2 tyg., max. do m-ca. Powodzenia w myśleniu, trocha kasy można zyskać.

matisz781 

Informacje
 #3  Wysłany: 2015-10-15, 17:20   

Mnie osobiście wygląd Polo również nie odpowiada. (Brzydkie to jak nie wiem.)
A chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda jazda Rio autostradą? (1.4 109km, tylko to mnie interesuje)

Czytałem o myszkowaniu, ale czy to jest aż taki problem? Do tej pory jezdzilem octavią 2 kombi i też były z tym problemy. Jak ogólnie zachowuje sie kijanka przy prędkości ~150 km/h? Jest głośno i słychać jakieś trzaski? Bo na forum opinie są podzielone i nie wiem co myśleć.

EDIT: Dzięki za odpowiedź.

dzidek 

Informacje
 #4  Wysłany: 2015-10-15, 17:51   

Rio sedanem jeździ się przyjemnie - silnika wogóle nie słychać, ewentualnie przy większych V szum
opływającego powietrza i opon. Przy dużych prędkościach samochód zachowuje się stabilnie, jedynie
układ kierowniczy jest zbyt czuły i trzeba się do tego przyzwyczaić /płynne ruchy, a nie będzie myszkowania/. Trzaski, inne dźwięki czasami występują, jak widać w opiniach na forum, ale to jest
w zależności jak spasowano elementy. ASO już potrafi w ramach gwarancji usuwać "świerszczyki".
Osobiście uważam, że taką cenę nie dostanie się tak dobrze wyposażonego samochodu.

matisz781 

Informacje
 #5  Wysłany: 2015-10-15, 18:19   

Dziękuję za pomoc :) Spróbuję trochę zbić cenę, może się uda :)

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Silnik: 1.4
Kolor: grafit
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: i40
 #6  Wysłany: 2015-10-15, 19:52   

Poczytaj forum POLO.
Zobaczysz, jakie problemy trapią generację 6R. Pada wspomaganie elektryczne, skrzynie biegów, silnik TSI to już w ogóle można książkę napisać.
Zwróć uwagę również na ceny przeglądów i gwarancję.

Moim poprzednim autem był VW kupiony w salonie i mimo, że się nie psuł, to stopień skomplikowania elektroniki(kodowania, ochrony komponentu) skutecznie zniechęca do napraw i modernizacji poza ASO.
KIA moim zdaniem wygrywa prostotą konstrukcji(jeden z ostatnich wolnossących silników MPI o pojemności 1,4 na rynku) i wyposażeniem za rozsądną cenę.
POLO punktuje za zabezpieczenie antykorozyjne i prowadzenie, ale tylko u tych, którzy jeżdżą bardziej agresywnie.
KIA prowadzi się może mniej pewnie, ale za to dużo bardziej komfortowo.

W tej chwili w KIA są rabaty dla niektórych grup zawodowych i niepełnosprawnych. Porozmawiaj w salonie, może się załapiesz i cena zrobi się bardzo atrakcyjna na tle horrendalnie drogiego VW.

matisz781 

Informacje
 #7  Wysłany: 2015-10-16, 10:24   

Dziękuję za dobre rady. Jutro wybieram się na rozmowę wstępną do salonu i zobaczę ile uda się zejść z ceny

EDIT: to prawda, że wersja M nie posiada podłokietnika? Nie jest on wymieniony w wyposażeniu, a wydaje mi się to dość podstawowy element

dzidek 

Informacje
 #8  Wysłany: 2015-10-16, 11:03   

Wejdź w Dział techniczny, Wyposażenie wewnętrzne, Podłokietnik i będziesz wiedział wszystko jak
ewentualnie sobie dopasować taki element. Szukaj, a znajdziesz - bądź cierpliwy a dużo zyskasz.
Powodzenia w rozmowach i negocjacjach !

matisz781 

Informacje
 #9  Wysłany: 2015-10-16, 12:22   

Dziękuję ponownie :)

ziko1983 

Informacje
Wyposażenie: l
Silnik: 1,25
Przebieg: 127000
Kolor: czerwony
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Suzuki Celerio
 #10  Wysłany: 2015-10-18, 13:58   

Matisz781, obiektywnie, Polo, nad którym się zastanawiasz, ma podobne wyposażenie jak Rio w wersji L,a takowe z silnikiem 1.4 najtaniej znalazłem za 51tys. (białe), a w Polo masz jeszcze skórzaną kierownicę i elektryczne szyby z tyłu, ale nie ma podłokietnika, więc różnica nie jest już tak duża. W Rio masz 109 km, w Polo tylko 90, ale za to lepszy przebieg momentu dzięki turbo. Katalogowe osiągi VW ma lepsze. Silnik Mpi z Kii powinien być bardziej bezawaryjny, w razie potrzeby można dołożyć Lpg. Kia w sedanie na standardowych kołach jest bardzo podatna na boczne podmuchy wiatru, im szybciej jedziesz tym gorzej. Receptą na to jest zmiana felg i opon, większą średnicę felg i mniejszy profil opony. Podłokietnik w Rio jest od wersji L. Radziłbym wsiąść do jednego i drugiego auta, bo tutaj wyjdą największe różnice. Kia Ma o 10 cm większy rozstaw osi, więc miejsca w środku powinno być więcej, szczególnie z tyłu na nogi. Bagażnik też jest większy, choć mniej praktyczny (lodówki nie włożysz, chyba że turystyczną:). Kia jest ładniejsza (subiektywnie), ma dłuższą gwarancję, choć sporo w niej wyłączeń. Serwis powinien być tańszy, ale to zależy, gdzie się trafi. VW mimo wszystko cieszy się u nas większą renomą. To chyba tyle, jeśli chodzi o istotne różnice, wszystko zależy czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli to ma być auto rodzinne, to zdecydowanie Kia, jeśli nie, to sprawa do przemyślenia.
--------------------

tadzix86 

Informacje
Przebieg: 23000
Kolor: Czerwony
Pakiety: STYL
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Nissan Note 2007
 #11  Wysłany: 2015-10-25, 18:42   

Ja polecam poszukać wersje XL z 1.4. Mi udało się kupic za 54 tys. z pakietem Styl, Auto ma wszystko co potrzeba bajerki jak podgrzewane fotele i skórzana podgrzewana kierownica, lepsze materiały na desce i boczkach drzwi. Felgi 16 optymalne do sedana. Obiektywnie patrząc Polo to typowa klasa B a Sedan Rio to to raczej B+.
--------------------
Tadek

niedzisiejszy 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25
Przebieg: 12300
Kolor: platynowy grafit
Pakiety: business line
Tapicerka: czarna
Inne auto / jakie?: kia picanto 1,0 2006 r salon
 #12  Wysłany: 2015-12-04, 19:06   

Wybierając markę samochodu, całą grupę vw wykluczyłem już na wstępie ze względu na silnik. Wszystkie fsi lub tsi. Powiem krótko, będąc na 3 dniowym szkoleniu odnośnie tych silników w Boschu (czytaj:twórcy tego ustrojstwa), zadałem na końcu wykładowcy jedno pytanie: kto to będzie naprawiał ? odpowiedź: nie wiem. ;D

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie: L automat
Kolor: grafit
Inne auto / jakie?: i40
 #13  Wysłany: 2015-12-04, 19:48   

Podobnie jest z automatycznymi skrzyniami. W grupie VAG nie ma już właściwie nic poza DSG. W mniejszych silnikach jest to wersja 7-biegowa z suchym sprzęgłem, która słynie z tego, że rzadko dojeżdża do 100 000km bez awarii zespołu sprzęgieł lub mechatroniki. Do tego mechatronika w odróżnieniu od starszej, 6-biegowej z mokrym sprzęgłem jest nienaprawialna i trzeba ją wymieniać w razie awarii.

Na plus można zapisać dobrze cynkowane i zabezpieczone blachy, ale to trochę za mało, żeby zatrzeć złe doświadczenia z mechaniką tych aut.

Kacper 

Informacje
Wyposażenie: M
Przebieg: 1000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: Hatchback 5d
Inne auto / jakie?: Toyota Auris
 #14  Wysłany: 2016-02-07, 12:55   

Cytat:
całą grupę vw wykluczyłem już na wstępie ze względu na silnik. Wszystkie fsi lub tsi.

Znam wielu użytkowników tych silników. Wszyscy bardzo zadowoleni. Nie wspominając o ich parametrach bo miażdżą zwykłe benzynowe. Moc, moment, świetne przyspieszenie od dolnych obrotów.

Tedi_19 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #15  Wysłany: 2016-02-07, 13:02   

Mój dziadek kupił nowego Rapida 1.2 TSI 110 KM i muszę powiedzieć że niestety ale bardziej podoba mi się dynamika jazdy ale za to kultura pracy mniej przyjemna. Niestety co do dynamiki to nasze 1.4 z 1.2 TSI 110 KM nie ma szans. Sprawdzone organoleptycznie :P . A co do trwałości to się okaże po 150 tyś km :P
--------------------

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje