W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Test Kia Rio Sedan 1,4 CVVT XL na autostradzie

Media, newsy.
Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Test Kia Rio Sedan 1,4 CVVT XL na autostradzie

Post autor: Attache »

W ostatnim tygodniku Motor (41/2014) zamieszczony jest test samochodów różnych klas - w tym Rio, jako reprezentanta miejskiej. Nie wiem czemu ma służyć takie porównanie samochodów o zupełnie innych parametrach, ale Rio nie wypadło w tym teście zbyt dobrze. Obiektywne byłoby porównanie kilku samochodów tej samej klasy n.p. miejskiej, kompaktowej lub SUV.
Pozdrawiam

Tadeusz

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

W tym samym numerze Motoru - ranking awaryjności. Wśród aut małych/miejskich od roku do 3 lat Kia Rio jest autem o najmniejszej awaryjności. Zajmuje 1 miejsce. Gorsze są Audi A1, Toyota Yaris, Mazda2, Opel Corsa, Seat Ibiza, VW Polo, Ford Fiesta, Fabia, itd.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

No przecież o to chodziło w tym porównaniu, żeby pokazać różnice w komforcie jazdy na długich trasach. Nie ma co biadolić, zgadzam się z redakcją.
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Kia Rio w tym zestawieniu to najsłabsze auto więc wypadło najsłabiej także wszystko się zgadza. Ameryki nie odkryli i tyle ciekawego na ten temat.

Awatar użytkownika
NoutoriouS

Post autor: NoutoriouS »

Po mojemu to Ryjek wypada wręcz świetnie w tym teście. Auto za 53tys. gdzie porównują do aut za 82, 140, 207, 320 i 480tys zł.
Poniżej fotka podsumowania Ryjka z testu bo aż zapolowałem na gazetę :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Santa

Post autor: Santa »

Jezu, jak oni użytkowali to auto ze spalanie w miescie 8,2 trasa 6. Chyba cały czas but i do odcinki.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

A propo tempomatu i ogranicznika to niech się inteligenci z gazety douczą :P . Po za tym napisali że powyżej 140 silnik wyje jak dziki, a ciekawe jaki silnik nie wyje przy 140. Akurat co jak co ale silnika w tym aucie to prawie wcale nie słychać na postoju a podczas jazdy to delikatnie

Awatar użytkownika
Santa

Mi na testowej zgasł :) Nawet nie wiedziałem kiedy. Wyciszenie jest ok. Nie drga, nic nie przenosi na lewarek czy koło kierownicy

marder

Post autor: marder »

Santa pisze:Jezu, jak oni użytkowali to auto ze spalanie w miescie 8,2 trasa 6. Chyba cały czas but i do odcinki.
Miasto miastu nie równe. Jeśli często stoisz w korkach, to zużywasz benzynę a nie jedziesz, wtedy może Ci pokazać nawet 9-10 l/100. Jeśli nie jeździsz po emerycku i nie zamulasz samochodu, to poniżej 7 l w mieście raczej nie zejdziesz w tym silniku.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

czerwo

Post autor: czerwo »

Tedi_19 pisze:A propo tempomatu i ogranicznika to niech się inteligenci z gazety douczą :P . Po za tym napisali że powyżej 140 silnik wyje jak dziki, a ciekawe jaki silnik nie wyje przy 140. Akurat co jak co ale silnika w tym aucie to prawie wcale nie słychać na postoju a podczas jazdy to delikatnie
Rozpędź auto do 140 i wrzuć luz nastanie błoga cisza niestety bardzo go słychać przy wyższych obrotach.

Awatar użytkownika
Tedi_19

czerwo pisze:
Tedi_19 pisze:A propo tempomatu i ogranicznika to niech się inteligenci z gazety douczą :P . Po za tym napisali że powyżej 140 silnik wyje jak dziki, a ciekawe jaki silnik nie wyje przy 140. Akurat co jak co ale silnika w tym aucie to prawie wcale nie słychać na postoju a podczas jazdy to delikatnie
Rozpędź auto do 140 i wrzuć luz nastanie błoga cisza niestety bardzo go słychać przy wyższych obrotach.
Raczej chodziło mi o to że nasze ryjówki maja tempomat tylko sobie trzeba zmienić guziczki i będzie działało :P ale nikt na to nie wpadł. Po za tym producent oferuje w pakiecie tempomat więc nie wiem o co kaman. Jak sobie ciulatą wersje wzięli do testów to niech nie piszą że nie jest dostępny tempomat. Jak chcą to niech podjadą do mnie to im tempomat założę w 20 min :P :D

Awatar użytkownika
Tedi_19

Po za tym nie wiem czemu ale wersje sedan są gorzej traktowane niż hatchbak. Ni ma ledów itd. A wersje sedan w innych modelach to wersje premium, nie mówiąc o tym że sedan był droższy niż zwykły. Teraz jest promocyjka że w tej samej cenie

czerwo

Post autor: czerwo »

Z nimi to tak jest, to tak samo jak nie było testu z silnikiem 1.2. Testy są bardzo wyrywkowe a gazety jeżeli chodzi o informację coraz cieńsze :~ często się dziwię dlaczego te artykuły są robione aż tak po łepkach jakby im miejsca na reklamy brakowało :devil:

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Santa pisze:Jezu, jak oni użytkowali to auto ze spalanie w miescie 8,2 trasa 6. Chyba cały czas but i do odcinki.
Normalne spalanie. Ja na przykład w mieście potrafię spalić jeszcze więcej stojąc w notorycznym korku.

Awatar użytkownika
Santa

Ja do pracy jade S8 wiec moze nie przekroczę 7l :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Media”