W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Swiatła do jazdy dziennej w sedanie.

Awatar użytkownika
Rossi

Swiatła do jazdy dziennej w sedanie.

Post autor: Rossi »

No właśnie jak?
Ostatnio wymieniałem żarówkę w Corsie D mojej żony. Tragedia, totalna tragedia. Naszła więc mnie refleksja, jak wymienić żarówki w oświetleniu do jazdy dziennej w sedanie? Może coś przeoczyłem, ale nie wiem jak się do tego dostać, no za cholerę nie widzę podejścia do reflektora. Teraz nie mam problemu, ale jak się spali żarówka to taki będzie, a do ASO z takim czymś raczej się nie wybiorę.
Kumotrowie mają jakieś doświadczenie w tej materii ? :-)
Załączniki
2w68g0i.jpg

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Bierzesz krótki krzyżak schylasz się pod auto odkręcasz takie 2 albo 3 śrubki co łączą zderzak z osłoną (żeby Ci się lepiej dało dojść) wkładasz rękę, obracasz tym uchwytem w który wkładasz żarówkę (nie pamiętam czy w prawo czy w lewo) ale chyba w lewo i gotowe. Nie ma najmniejszego problemu :P

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

Dokladnie jak mowi Tedi,
Jedyna rzecz jaka moge dodac od siebie to zeby robic to delikatnie bo strasznie delikatne te oprawki sa i jak ktos uzyje sily to moze sie zdziwic :)

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Sprawdzę w odpowiednim momencie. Na chwilę obecną Bóg zapłać:)

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Rossi pisze:Sprawdzę w odpowiednim momencie. Na chwilę obecną Bóg zapłać:)
Jak będziesz wymieniał to zakładaj żarówki ledowe :-)
Jacek

Awatar użytkownika
Kiyanborsky

Post autor: Kiyanborsky »

Nie wiem, czy to byłby dobry pomysł zakładać LEDowe żarówki. Fabryczne światła dzienne w RIO sedan nie są homologowane pod tego typu żarówki i podczas kontroli drogowej mogą być problemy.
Tedi_19 pisze:Bierzesz krótki krzyżak schylasz się pod auto odkręcasz takie 2 albo 3 śrubki co łączą zderzak z osłoną (żeby Ci się lepiej dało dojść) wkładasz rękę, obracasz tym uchwytem w który wkładasz żarówkę (nie pamiętam czy w prawo czy w lewo) ale chyba w lewo i gotowe. Nie ma najmniejszego problemu :P
W wersji poliftowej z okrągłymi lampami jest identycznie - żeby wyjąć żarówkę, trzeba oprawkę obrócić nieznacznie w lewo i wysunąć.
= = =
Przy okazji mam takie pytanie, jak się u Was zachowują światła do jazdy dziennej po wyłączeniu zapłonu? Czy gasną natychmiast, czy też świecą jeszcze chwilkę, po czym się wyłączają się z lekkim opóźnieniem.

U mnie jest tak, że po zgaszeniu silnika światła palą się ok. 30 sekund po czym gasną, jednakże gdyby w tym czasie otworzyć drzwi, to zgasną od razu. Ja jednak nie mam oryginalnych świateł dziennych (przeróbka na zintegrowane LED z halogenami) i być może to jest efekt działania modułu sterującego tymi lampami. Pytanie tylko, skąd wtedy reakcja świateł na otwarcie drzwi?
Najlepsi przywódcy to tacy, których istnienia ludzie nie dostrzegają. Kiedy najlepszy z przywódców skończy swą pracę, ludzie mówią: „zrobiliśmy to sami”. [Lao-tse]

korona

Post autor: korona »

A po jakiego grzyba zakładać żarówki ledowe jak proponował kolega.

Awatar użytkownika
jachnyc

korona pisze:A po jakiego grzyba zakładać żarówki ledowe jak proponował kolega.
Bo ładnie wygląda :) U mnie gasną zaraz po wyłączeniu silnika .
Jacek

Awatar użytkownika
Kiyanborsky

Post autor: Kiyanborsky »

jachnyc pisze:U mnie gasną zaraz po wyłączeniu silnika.
Czyli to musi jednak wynikać z działania modułów sterujących tych moich lamp. Mało brakuje, a miałbym namiastkę "follow me home" w postaci świateł dziennych oświetlających drogę do domu w ciemnościach przez 30 sekund. ;D Tak czy inaczej muszą być w układzie elektrycznym Rio jakieś dodatkowe czujniki, np. otwarcia drzwi, które wyłączają odbiorniki prądu po zgaszeniu silnika. Coś musi być też przy radiu, bo - przynajmniej u mnie - samo się wyłącza, jeśli gra ok. godzinę przy wyłączonym zapłonie.
jachnyc pisze:Bo ładnie wygląda :)
A próbowałeś w ogóle takie zakładać? I jak się zachowała magistrala CANbus - wyrzucało jakieś błędy? Są w sprzedaży jakieś żarówki typu "canbus", ale podobno to ściema, bo przy zastosowanych rozwiązaniach pobór prądu taki sam jak przy zwykłej.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2121250.html
Najlepsi przywódcy to tacy, których istnienia ludzie nie dostrzegają. Kiedy najlepszy z przywódców skończy swą pracę, ludzie mówią: „zrobiliśmy to sami”. [Lao-tse]

korona

Post autor: korona »

Jak jadę to nie widzę ,,swoich,, światełek i nie podnieca mnie ich widok i czy się komuś podoba czy nie.

Awatar użytkownika
jachnyc

Tak mam takie założone , i wszystko jest ok . Gdzieś na forum jest jeszcze o światłach dziennych .
O znalazłem http://www.kiario.com.pl/viewtopic.php? ... c&start=15
Jacek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie i elektryka”