W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Spalanie - silnik 1.2 85KM .

Awatar użytkownika
sunset

Spalanie - silnik 1.2 85KM .

Post autor: sunset »

Poprosze o wpisy spalania w silniku 1.2

minimalne średnie wskazanie na kompie: 5,8
maxymalne średnie wskazanie na kompie: 7,0

średnio wychodzi: 6,4

zobaczymy jak latem - powinno spaść jeszcze :-)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2013, 17:24 przez sunset, łącznie zmieniany 3 razy.

oostrowski

Post autor: oostrowski »

komp zaniża 5-10% niestety

Awatar użytkownika
sunset

trochę dużo podałeś - ja bym powiedział 0,2-0,3 jest różnicy pomiędzy kompem a ręcznym liczeniem. Dla przykładu średnio na baku (35 l) robię 530-540 km więc rachunek jest prosty ito w dodatku jazda zdecydowanie miejska. zatem moja średnia z kompa 6,4 a ręczne (35/540)=6,5 -- więc różnica żadna. Bo paliwo inne, bo więcej w korku postoisz, itp.
Ja uważam auto za bardzo ekonomiczne.

Awatar użytkownika
sunset

a jakie maja spalanie inni użytkownicy silnika 1.2 ż?

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

U mnie "starszy" ciągle po mieście i krótkie dystanse. Wynik: 7,3
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
sunset

ooo, to bardzo duzo, tak jeszcze nie miałem i nie zamierzam, to chyba jeździcie tylko na krótkich odcinkach od świateł do świateł. Wcześniej / innym temacie pisałem aby czasem przegonic auto dla zdrowotności - i to jest b.poważne wskazanie dla silnika.
no ale.... ty nie jeździsz ... więc ...

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

sunset pisze:ooo, to bardzo duzo, tak jeszcze nie miałem i nie zamierzam, to chyba jeździcie tylko na krótkich odcinkach od świateł do świateł. Wcześniej / innym temacie pisałem aby czasem przegonic auto dla zdrowotności - i to jest b.poważne wskazanie dla silnika.
no ale.... ty nie jeździsz ... więc ...
Dokładnie, szczerze powiedziawszy to mi to wisi i powiewa ;D i jeśli mnie pamięć nie myli to Murzynek nigdy nie dociągnął wskazówki obrotomierza do 4,5obr/min, chyba że na luzie jak bieg nie wskoczył :D
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
sunset

więc nie męczys Rio na światłach a dac odetchnąć na trasie i na zdrowie :D

loserek

Post autor: loserek »

no to u mnie minimum 5,2 ale max w ta zime 8,23 bo jeżdzi na krótkie dystanse. Poza tym ma dopiero 5800 więc silnik jeszcze nawet się nie ułożył ;)
Może później się ustabilizuje
Konrad

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Tomash pisze: Dokładnie, szczerze powiedziawszy to mi to wisi i powiewa ;D i jeśli mnie pamięć nie myli to Murzynek nigdy nie dociągnął wskazówki obrotomierza do 4,5obr/min, chyba że na luzie jak bieg nie wskoczył :D
Haha :D A ja chociażby dzisiaj swojego pogoniłem trochę na 2 pod 6 tyś obrotów :cool:

Nie oszukujmy się. Ja także jeżdżę rano do pracy i z powrotem bardzo krótki dystans. Nie wiem nawet czy silnik się porządnie nagrzewa, komputer pokazuje czasem nawet 11 l. (sory że nie w swoim temacie) Także takie zimowe wyniki możemy potraktować z przymrużeniem oka.

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Na moim komputerze średnio z przebiegu ok 1000 km wychodziło 5,6l głównie trasa, miasto sporadycznie. Sama trasa to jadąc bardzo ekonomicznie ok. 35 km (hamowanie silnikiem a nie hamulcem ile się da, utrzymywanie prędkości koło 90 km\h) to wskazanie średnie było 4,8l. W rzeczywistości to nie sprawdzałem. Miejska jazda pewnie byłoby koło 6,5-7,0.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
sunset

lukasz_rio pisze:Na moim komputerze średnio z przebiegu ok 1000 km wychodziło 5,6l głównie trasa, miasto sporadycznie. Sama trasa to jadąc bardzo ekonomicznie ok. 35 km (hamowanie silnikiem a nie hamulcem ile się da, utrzymywanie prędkości koło 90 km\h) to wskazanie średnie było 4,8l. W rzeczywistości to nie sprawdzałem. Miejska jazda pewnie byłoby koło 6,5-7,0.
Melduję że poprzejechaniu w ciepełku w ciągu weekendu 150 km (od zatankowania) komputer pokazuje 6,1 l - jazda w ruchu miejskim 80% / trasa 20 % - wynik spalania dla silnika 1.2 jak do tej pory rewelacyjny

[ Dodano: 2013-04-19, 12:50 ]
aktualizuję dane: zatem poprzejechaniu na tym samym baku 150km o których wczesniej pisałem i do tego przez ten tydzień kolejnych 300km, wynik spalania = 6,0 (czyli spadł o 0,1), a jazda cały czas w ruchu miejskim, żeby nie napisać w korkach :-)
SUUUUPER I oby tak dalej po kropelce w dół :D

[ Dodano: 2013-04-23, 21:29 ]
dzisiejsza aktualizacja chyba będzie nowy rekord w jeździe miejskiej ponieważ zostały nie całe dwie kreski a na kompie: przejechane 418 km a do przejechania 168 km - ciekawe czy będzie rekordż? :-) - DAM ZNAĆ !!!

[ Dodano: 2013-04-29, 15:24 ]
Aktualizacja danych:

bak przejechany cały - średnie spalanie wg kompa 5,9 (w 3/4 miasto, reszta krótkie przeloty trasą szybkiego ruchu)

Sebanov

Post autor: Sebanov »

Ja tylko po miescie to pokazuje 7.4 :)

Awatar użytkownika
sunset

lukasz_rio pisze:Na moim komputerze średnio z przebiegu ok 1000 km wychodziło 5,6l głównie trasa, miasto sporadycznie. Sama trasa to jadąc bardzo ekonomicznie ok. 35 km (hamowanie silnikiem a nie hamulcem ile się da, utrzymywanie prędkości koło 90 km\h) to wskazanie średnie było 4,8l. W rzeczywistości to nie sprawdzałem. Miejska jazda pewnie byłoby koło 6,5-7,0.
Melduję że w tym tygodniu przetestuje nowe paliwo Shella, czyli Shell V-Power Nitro + i zobaczymy jak Rio się sprawuje. Wcześniej już opisywałem paliwa różne 95, 98 oraz V-Power racing 100, a teraz skoro jest nowość trzeba wypróbować, tylko dojadę do około rezerwy i parę litrów zaleję :-) i ..... (!!!) muza-prosta-słońce-Rio-jaaaaazda :D w stylu Power Nitro + :D
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

loserek

Post autor: loserek »

Pojeździłem torchę Rio w zeszłym tygodniu i komp pokazał 5,8 a mi po zatankowaniu i przeliczeniu wyszło 6,2 z klimą ale 60% pokonano na drogach bez większych utrudnień drogowych(bez korków i świateł). |Chyba całkiem przyzwoicie. Zobaczymy jak temperatura bedzie większa i klima będzie bardziej obciążona to pewnie dojdzie 0,5 jeszcze :lol:
Konrad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”