W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Spalanie - silnik 1.2 85KM .

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Średnie spalanie w cyklu mieszanym to 6.3 l/km. Tzn tak pokazuje komputer.

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

Miasto 6,8, ostatnio w trasie 500km komputer pokazał(wyzerowany przed podróżą) 5,1

Awatar użytkownika
sunset

Post autor: sunset »

Cykl mieszany (aglomeracja) 6,2 przy obecnych temperaturach.
RIO 1.25 CVVT Kappa 85KM @ 121Nm

Paolo

Post autor: Paolo »

U mnie na trasie dom - firma , dom - złobek , a są to dość krótkie dystanse po mieście, spala 6,4l/100.

Awatar użytkownika
Stawe
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback

Post autor: Stawe »

Przejechałem na razie ok. 400 kilometrów - 100% po mieście w korkach. Powoli schodzę z 8 litrów. :-(
Ciekawa jest obserwacja chwilowego zużycia paliwa: 3 - 11 - 4 - 9 i tak dalej w tym stylu. Najbardziej żre kiedy wyjeżdżam pochyłym podjazdem na ulicę. Jeżeli da się przejechać większy odcinek na zielonym to oczywiście zużycie spada. Nie rozumiem tylko, dlaczego po zatankowaniu, na dzień dobry pokazał mi 11... o-o[fade]

Dwa dni po drugim tankowaniu spadło do 7, 6 (100% miasto). Ciekawe do czego dojdzie...[/fade]

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

W sumie to wczoraj zrobiłem pierwszy test. Na odcinku 160 km po wyzerowaniu licznika wskazało średnie spalanie 4,6l. Fakt jazda bardzo spokojna i jednostajna.
Trzeba brać poprawkę na ten wynik, ale cieszą oko te cyferki:)

mariuszcomix

Post autor: mariuszcomix »

1.2 to silnik super oszczędny wg mnie, po wyjeździe z salonu i zatankowaniu warto wyzerować spalanie bo przed wyjazdem auto stoi odpalone i przechodzi różne czynności serwisowe przedsprzedażowe przez co u mnie wyjechałem ze spalaniem średnim ok 12l

Awatar użytkownika
Stawe

Po pierwszym tysiącu kilometrów i jazdą eko-drive (100% miasto) komp pokazuje 7.0...

Awatar użytkownika
sunset

Nie stresuj się ponieważ w tym super silniczku - z jednej strony elastycznym i jednocześnie dynamicznym jak się go wyczaji to ekonomiczna jazda w każdych warunkach gwarantowana.
Moje doświadczenia z tym super jak uważam silnikiem i po przeżyciu dwóch zim i sezonów letnich to:
1. Nie warto tankować czegoś więcej niż 95, no chyba że psychologicznie zatankować na pusty bak 5L 98 jakiegoś Shela lub innego - po prostu to nic nie daje (oczywiście na polskich stacjach, bo za granica to i 95 jest lepsza niż u nas) :-)

2. Czy zima czy lato, czy miasto czy autostrada to b. trudno przekroczyć 7L/100 - trzeba się bardzo starać.

3. Przy tankowaniu 95 i różnych warunkach i stylu jazdy oraz przeliczaniu kompa z paragonami średnia krajowa to pomiędzy 6,0 - 6,3 inie chce być inaczej.

4. Jak tylko autostrada i tylko poniżej 130/140 to zejdziesz spokojnie poniżej 6 :-)

5. Jak tylko miasto to spokojnie zmieścisz się poniżej 6,4

Tyle ode mnie, jestem b.zadowolony z silnika nielicznego obecnie na rynku jajko 4 cylindry, bez turbo i wolnossącego, ponadto dopracowanego bo to juz kolejna wersja silnika kappa oraz montowanego w Picanto, i20 oraz najnowszym i10 :-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Stawe

Mamy chyba inne samochody - wyjazd z garażu pod górę to już 13-14 litrów. Jazda wolna (<30 km/h) też ze 12 litrów. Za to jazda z górki to nawet zero spalania. Po rozpędzeniu na 5 biegu samochód spala 5-6 litrów. W związku z tym, że w mieście co 200-500 metrów trzeba zwalniać i rozpędzać się od nowa - nie da się łatwo zejść średnio poniżej 7 litrów (ja nie umiem).

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Na liczniku miałem przejechane 1650km. Zapaliła się kontrolka rezerwy paliwa .Wlałem 10-litrów .Widzę że spalanie w mieście wyjdzie 9 l. ;-( Czy to trochę nie za dużo. :lol:

Może po przejechaniu większej ilości km.się zmieni na lepsze.(silnik ,jak to niektórzy piszą-się ułoży)
Jeżdzi też moja żonka ,a ona ma ciężką nóżkę.Ale się nie przyznaje że daje w pedał.Wiadomo -Koziorożec.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, 17:21 przez Rio3 Kex, łącznie zmieniany 1 raz.
Jorguś.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Troche duzo, nawet ja w Warszawie z 1.4 pale kolo 8.

Awatar użytkownika
sunset

Uzyskałem rekord swój własny a już myślałem że niżej nie zejde ze spalaniem a tu takie coś:
5w baku 50/50 lotos/statoil i 360 w trasie i b.ekonomicznie jak na mnie z jazdą a 240 km po miescie i zapaliła się kontrolka rezerwy a komp pokazał 5.5 spalanie :-) normalnie jestem jezcze barziej mile zaskoczony po 2 lataçh jazdy :-)
Zobaczymy jak bedzie po kolejnym tankowaniu ?

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Witam
Obecnie przebieg 12500 km, najniższe spalanie dwoje dorosłych, dwójka dzieci w fotelikach plus załadowany bagażnik, z wyłączoną klimą, wg. komputera 4.4 l/100 km. Średnie spalanie przy jeździe w Pruszczu Gd., Gdańsku i okolicach nie przekracza 6,5, najczęściej między 6,0 a 6,5. Komputer zaniża do 0.5 l, chyba zależnie od tego ile się stoi na światłach/w korkach. Silnik uczy pokory i cierpliwości, szczególnie gdy włączymy klimatyzację.

aryst

Post autor: aryst »

czy ktoś wie w jaki sposób liczona jest wartość dla jednej z opcji TRIP, gdzie pokazuje niby "ile jeszcze można przejechać kilometrów?" bo chyba nie jest brana ze sredniego spalania, które aktualnie jest widoczneż

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”