W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Parujące szyby.

Sauer

Parujące szyby.

Post autor: Sauer »

Witam,
Żona od niedawna jeździ rio. Od samego początku narzekała na panujące szyby. Trochę sie z niej podśmiewałem i kazałem włączać klime. Przez ostatni tydzień miałem okazje jeździć rio żony i rzeczywiście można cholery dostać - wszystkie szyby niezależnie od pogody, parują jak diabli. Przebieg 1300 wiec raczej filtr odpada. Obieg zewnętrzny oczywiście ;)!Ma ktoś pomysł ?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 10:46 przez Sauer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Wyczyść sobie szyby wszystkie porządnie :P

Awatar użytkownika
Jacos_87

Post autor: Jacos_87 »

Mam ten sam problem, rano wyjeżdżam z garażu bez problemu, natomiast wieczorem szyby są tak zaparowane, że świata nie widać :)

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Ten typ tak ma.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

mam to samo...szlag mnie trafia... nawet reklamowalem ale mnie olali w salonie

czerwo

Post autor: czerwo »

Wyciągnijcie na test filtr.
Dodatkowo sprawdźcie czy na pewno przełącza się nawiew.
U mnie problem nie występuje pomijam problem jak pada i wchodzę cały mokry do auta wtedy klimą sobie pomagam.

Sauer

Post autor: Sauer »

Umówię się do serwisu - zobaczymy co powiedzą

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

No ja też nie mam żadnych problemów chyba że jest mokro i zimno to inna sprawa. Filtr kabinowy trzeba wymieniać co 4 miesiące i nie będzie problemu

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

u mnie niezależnie czy mam nowy filtr czy nie problem występuje... wystarczy trochę wieksza wilgotnośc powietrza i paruje całe auto...

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Dokladnie…
Teraz na jesieni musze niestety non-stop jezdzic z klima ustawiona na szybe i nogi :(

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Mi nic nie paruje, tyle że ja jadę 60 km w jedną stronę. Klimy muszę używać bardzo rzadko - musi być naprawdę wilgotno.
Pozdrawiam
Churek

czerwo

Post autor: czerwo »

Churek pisze:Mi nic nie paruje, tyle że ja jadę 60 km w jedną stronę. Klimy muszę używać bardzo rzadko - musi być naprawdę wilgotno.
Ja mam do pracy 12km i nie mam problemu, nie mówię rano jak auto wygląda jak kałuża ;D
Ale to głównie problem na zewnątrz, że wszystko się skrapla na aucie póki się troszkę nie zagrzeje.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

Mi nic nie paruje odkad wylaczylem czujnik od automatycznego wlaczania klimy gdy niby pojawi sie zaparowana szyba :) Dzialal on tak ze wykrywal minimalna pare ktorej golym okiem ja nie widzialem a potem zaparowal caly samochod by za chwile go odparowac :D To byla straszna rzecz jak robilo mi sie to kilka razy podczas jazdy :) Teraz paruja tylko podczas bardzo duzej wilgotnosci i wogole nie musze wlaczac klimy zeby sie tego pozbyc. Tylko ze 2x na rok wymieniam filtr kabinowy :)

toyaris

Post autor: toyaris »

shibby86 pisze:Mi nic nie paruje odkad wylaczylem czujnik od automatycznego wlaczania klimy
Jak to zrobiłeś? Wkurza mnie to ciągłe włączanie się klimy. :angry:
10 mniej - zwolnij!

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

toyaris pisze:
shibby86 pisze:Mi nic nie paruje odkad wylaczylem czujnik od automatycznego wlaczania klimy
Jak to zrobiłeś? Wkurza mnie to ciągłe włączanie się klimy. :angry:
W obudowie plastikowej kolo lusterka jest :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”