Przesunięty przez: Cichy
2018-01-01, 10:49
Usterki i serwis.
Autor Wiadomość
 adalbert 

Informacje
 #1  Wysłany: 2014-11-18, 20:06   Usterki i serwis.

Użytkuję Kia RIO 1,2 2013 r.
Zaskoczyło mnie bardzo twarde zawieszenie powodujące dudnienie karoserii na poprzecznych garbach.
Wygląda to na zastosowanie zbyt twardych sprężyn. Czy można coś z tym zrobić.
Ponadto w trakcie hamowania słychać z tyłu obcieranie szczęk hamulcowych.
W trakcie cofania coś trze z przodu pojazdu. wygląda to na wadę układu hamulcowego lub wadę
układu przeniesienia napędu m.in. sprzęgła.
Serwis nie usunął tych usterek. Nie odmówiono naprawy, lecz próbowano wytłumaczyć dlaczego tak się
dzieje. Po pierwsze to samochód klasy B niższej, po drugie podczas jazdy próbnej w deszczu przy
hałasujących oponach (niestety) nie było słychać tego tarcia.
Natomiast hałas podwozia przy cofaniu został pominięty w trakcie oddawania samochodu po przeglądzie. Osobiście tego nie sprawdziłem w momencie odbioru.
Problem nadal istnieje.
Mam pytanie- co można w tej sytuacji zrobić. Zareklamować cały pojazd jako niezgodny z zamówieniem, czy handryczyć się z serwisem i tracić nerwy.
A może próbować wygłuszyć jakoś karoserię, wymusić naprawę usterek i użytkować pojazd.
Może ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał, a jeżeli tak to proszę o radę.
--------------------
adalbert
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-01-01, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  

mariuszcomix 
mariuszcomix

Informacje
Wyposażenie: M+klima
Silnik: 1.2
Przebieg: 27000
Kolor: stalowy
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: hatchback
 #2  Wysłany: 2014-11-18, 20:37   

Ja jedynie wtrącę że w KIA będzie ciężko coś ugrać trzeba było od razu wojować, ale te tłumaczenie z którym też się spotkałem przy zgłoszeniu hałasującego biegu nr2 że to auto klasy B po prostu mnie rozwala. Żenada, szkoda że jak kupujesz to nie informują że to jest słabe auto i trzeba się liczyć z niedociągnięciami.
PS przeczytałem raz jeszcze i dopiero zauważyłem, podczas hamowania u mnie też słychać odgłos obcierania- w serwisie mi nie pomogli - tak ma być. Pierwsze 2-3 miesiące jednak tego nie miałem.
Ostatnio zmieniony przez mariuszcomix 2014-11-18, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  

marder 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4 benzyna
Przebieg: 8000
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #3  Wysłany: 2014-11-18, 21:10   

adalbert napisał/a:
Zaskoczyło mnie bardzo twarde zawieszenie powodujące dudnienie karoserii na poprzecznych garbach.
Wygląda to na zastosowanie zbyt twardych sprężyn. Czy można coś z tym zrobić.

Pojechałeś teraz o-o . Ja się boję jeździć szybko po rondach, bo mam wrażenie, że auto zaraz się przewróci, tak się przechyla. Upuść trochę powietrza z opon, może za bardzo nabili.
--------------------
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

Churek 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.4, 109KM
Przebieg: 252600
Kolor: biały
Pakiety: STY i ATE
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Kia Picanto (2017)
 #4  Wysłany: 2014-11-18, 21:40   

Apropo hamulców - poczytaj ten wątek: http://kiario.com.pl/viewtopic.php?p=11013#11013

To powinno sporo wyjaśnić ......

Co do reklamacji - nie liczyłbym na zbyt wiele, chyba że masz dobrego prawnika ...
--------------------
Pozdrawiam
Churek

natka0711 

Informacje
Kolor: Signal Red
Pakiety: czujniki parkowania
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
Inne auto / jakie?: Fiat Punto
 #5  Wysłany: 2014-11-21, 21:40   

Hej,
właśnie jestem na kupnie auta z segmentu B. Jak na razie Rio jest moim faworytem (rozważałam jeszcze Corsę, Ibizę, Polo, Yaris, Mazdę 2, Fiestę). Zależy mi, aby auto było ładne, no i przede wszystkim niezawodne. Chciałam zapytać jak się wasze Kijanki sprawują? Czy nie macie z nimi żadnych problemów technicznych? Zaznaczam, że jeżdżę głównie po mieście - zwykle krótkie trasy.
Jeżeli zdecyduję się na Rio (a tak będzie w 99,99 %) to wybiorę silnik 1.2 85 KM, prawdopodobnie będzie to wersja L kolor czerwony z czarna lub jasną tapicerką albo kolor czekoladowy z jasną tapicerką.
Raczej wybiorę wersję przed liftingiem, z racji tego, że musiałabym czekać kilka miesięcy i zapłacić za nią o 5000 zł więcej niż za obecną L.
Którą opcję kolorystyki najbardziej polecacie :)? Macie może jakieś zdjęcia czerwonego lakieru połączonego z jasną tapicerką w Rio? Niestety obecnie w salonach w Krakowie takich wersji nie ma, na allegro też nie mogę znaleźć zdjęć. Każda rada z Waszej będzie dla mnie cenna :)

Tomash 
Administrator

Informacje
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #6  Wysłany: 2014-11-21, 22:16   

Jeśli zdecydujesz się na brąz z jasnym wnętrzem to nasz Murzynek będzie miał bliźniaka :)

Z awaryjnością Rio jest tak, że na 100 użytkowników 98 jest zadowolonych i użytkuje swe samochody bez niespodziewanych wydatków, a dwóch trafi na jakiś ewidentnie wadliwy egzemplarz i boryka się z problemami.

Na pewno warto przeczytać temat o wadach Rio ;-)
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

KsmVip 

Informacje
Wyposażenie: L+czujniki parkowania-TYŁ
Silnik: 1.2 85KM
Przebieg: 30000
Kolor: Grafit
Typ nadwozia: 5 d.
 #7  Wysłany: 2014-11-22, 10:32   

Myślę, że sprawa awaryjności nie dotyczy tylko Rio a większości innych samochodów również. Zawsze moze sie zdarzyć tak, ze trafisz na wadliwy egzemplarz, czy to kupując samochod, pralkę, telewizor. Oczywiście styl eksploatacji również ma znaczenie.
P.S. Jesli chodzi o Corse i Mazde 2 to poczekalbym na modele po FL.

natka0711 

Informacje
 #8  Wysłany: 2014-11-22, 15:47   

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź :) Dzisiaj byłam w kilku salonach i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jadę zamówić Rio :) Pozostaje tylko wybrać kolor i auto pewnie będzie u mnie do 2-3 tygodni, bo mają je na stanie :D

toyaris 

Informacje
 #9  Wysłany: 2014-11-22, 19:42   

natka0711 napisał/a:
auto pewnie będzie u mnie do 2-3 tygodni, bo mają je na stanie :D

Ja tam kupiłem w jeden dzień! :cool: Pojechałem obejrzeć i...........kupiłem!
--------------------
10 mniej - zwolnij!

natka0711 

Informacje
 #10  Wysłany: 2014-11-22, 22:05   

Ja się zakochałam w tym aucie już po pierwszej wizycie w salonie Kia :D byłam potem też w innych salonach, jednak żaden samochód nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak Rio :D
W przyszłym tygodniu lecę załatwiać formalności, żeby jak najszybciej Kijanka była w moim posiadaniu :)
Mam nadzieję, że uda mi się wynegocjować jeszcze zimówki :D

mariuszcomix 
mariuszcomix

Informacje
Wyposażenie: M+klima
Przebieg: 27000
Kolor: stalowy
Tapicerka: ciemna
Typ nadwozia: hatchback
 #11  Wysłany: 2014-11-23, 08:39   

Dokładnie,człowiek jeździ po różnych salonach i dopiero jak trafia do KIA widzi że RIO bije konkurentów na głowę w swojej klasie. Mnie najbardziej zaskoczyła w pierwszym kontakcie ilość miejsca z tyłu oraz nowoczesna i ładna deska rozdzielcza. No i oczywiście normalny czterocylindrowy silnik był dopełnieniem słuszności decyzji zakupu tego właśnie auta.
Konkurenci nie mają szans, może nowa Corsa teraz coś zmieni bo wstępnie wygląda ładnie ale myślę że będzie ciasna jak i Clio.

natka0711 

Informacje
 #12  Wysłany: 2014-11-23, 09:44   

Nowa Corsa ładnie wygląda, ale też będzie sporo kosztować - niby wersja 5 drzwi zaczyna się jakoś od 42 tys, ale jest to najtańsza wersja bez klimy, bez radia, nawet bez regulacji fotela kierowcy (!) i oczywiście z najsłabszym silnikiem. Z moich obliczeń wynika, że za fajną wersję, z trochę mocniejszym silnikiem, 5 drzwi, lakier metalic, klima, radio, itd, trzeba dać około 51-52 tys, a zniżek raczej w przypadku nowego auta nie będzie.
Poza tym szczerze mówiąc wydaje mi się, że wersja 5 drzwiowa w przypadku Corsy nie wygląda tak fajnie jak w Rio (5 drzwiowa Corsa wydaje się lekko kwadratowa). W Corsie podoba mi się wersja 3 drzwiowa, natomiast wolałabym jednak kupić auto 5-drzwiowe, a Rio pięknie prezentuje się zarówno w wersji 3 i 5 drzwi :D Co szczerze mówiąc jest rzadkością (Swift wg. mnie lepiej wygląda w wersji 5 drzwi, Corsa w wersji 3 drzwi i długo by jeszcze tu wymieniać). Nowa Mazda 2 może być ciekawą propozycja o ile będzie większa niż jej poprzedniczka i ładniejsza w środku, bo obecna Mazda 2 przypomina mi większego Forda KA. No ale tu trzeba też zaznaczyć, że na pewno Mazda będzie sporo droższa...

natka0711 

Informacje
 #13  Wysłany: 2014-11-24, 19:39   

Jutro jadę zamówić Kijankę :)

dzidek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: KIA Picanto 2018 ,Berlingo 1,4 2013
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #14  Wysłany: 2014-11-24, 21:57   

Pochwal się co to będzie i jaki kolorek oraz co Ci się udało wytargować ?

natka0711 

Informacje
 #15  Wysłany: 2014-11-24, 23:09   

Będzie to hatchback 5 drzwi, wersja L w kolorze czerwonym z czarną tapicerką albo hatchback w kolorze czekoladowym z jasną tapicerką (na razie mam zarezerwowane wstępnie te 2 egzemplarze, żebym mogła jutro podjąć ostateczną decyzję :))
Udało mi się uzyskać rabat około 4-5 tysięcy w stosunku do cennika, oprócz tego czujniki za 500 zł (normalnie kosztują 1000 zł), a dzisiaj jeszcze dołożyli mi opony zimowe za darmo (akurat to co zaoszczędzę przeznaczę na jakieś fajne alufelgi na wiosnę :D ) :) Autko biorę w kredycie 50/50 i tutaj też warunki super, bo nic mnie ten kredyt nie kosztuje :D
Nie mogę się już doczekać jutrzejszej wizyty w salonie :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje