Zamknięty przez: Cichy
2015-11-08, 09:42
Kupuję Rio, ale jakie?
Autor Wiadomość
 rodan 

Informacje
 #1   Wysłany: 2014-11-22, 18:17   Kupuję Rio, ale jakie?

Zdecydowałem, że moim następnym autem będzie Kia Rio 3. Wiem już, że będzie to auto z silnikiem 1,4. Niestety, nie mogę się zdecydować na to który model - hatchback czy sedan. Jakie są wady i zalety obu modeli? Na podstawie katalogów i zdjęć, a nawet bezpośrednich "oględzin", trudno o tym zdecydować. Wy, jako użytkownicy, wiecie najlepiej, co który model "boli" a co można mu zapisać na plus. A więc, w/g Was, który wybrać - hatchback czy sedan?

marder 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4 benzyna
Przebieg: 8000
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #2  Wysłany: 2014-11-22, 18:53   

Musisz sam zdecydować, bo to takie same samochody pod względem technicznym. Kwestia gustu, co się komu podoba, więc nie ma sensu pytać kogoś o radę. Właściciel sedana napisze, że lepszy sedan, a właściciel hatchbacka odwrotnie, musisz sam zdecydować. Sedan ma z pewnością większy bagażnik (400 l zamiast 288) i teoretycznie kupując go oszczędzasz, bo do niedawna był droższy a teraz dzięki promocji jest w tej samej cenie co hatchback.
--------------------
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW
Ostatnio zmieniony przez marder 2014-11-22, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  

Tomash 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
 #3  Wysłany: 2014-11-22, 18:54   

Wybór leży jedynie w kwestii gustu. Sedan ma większy bagażnik, ale jednocześnie można sobie co nieco zmiażdżyć wnikającymi do wnętrza zawiasami. Z różnic sedan ma również nowy przód, ale tak na prawdę jeśli różnice techniczne to czterodrzwiowe Rio ma oddzielnie światła dzienne i postojowe ;-)
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

toyaris 

Informacje
 #4  Wysłany: 2014-11-22, 19:40   

marder napisał/a:
Musisz sam zdecydować, bo to takie same samochody pod względem technicznym. Kwestia gustu, co się komu podoba, więc nie ma sensu pytać kogoś o radę. Właściciel sedana napisze, że lepszy sedan, a właściciel hatchbacka odwrotnie, musisz sam zdecydować..

Dokładnie tak. To tak, jakbyś pytał: wolicie blondynki, czy brunetki. :-) Po prostu kwestia gustu. Każdy ma inny.
--------------------
10 mniej - zwolnij!

shibby86 
Shibby

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 76000
Kolor: black
Typ nadwozia: Sedan
 #5  Wysłany: 2014-11-23, 10:05   

Wez dwie ;) Najlepiej przejedz sie jednym i drugim i zdecyduj ktory Ci sie bardziej podoba z wygladu ;)

dzidek 

Informacje
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: KIA Picanto 2018 ,Berlingo 1,4 2013
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #6  Wysłany: 2014-11-23, 11:34   

O gustach si e nie dyskutuje - każdy lubi to co lubi. Tu raczej powinny odgrywać rolę potrzeby własne i
praktyczność /przydatność/ samochodu w użytkowaniu. Wybierać jest w czym - 3D, %d, sedan, różne silniki
od 1.2 do 1,4 i wyposażenie do wyboru i koloru /dosłownie/. Hamulcem przy wyborze autka jest niestety
kasa, a rozpiętość w cenie jest znaczna od 40 do 60 tys. zł. + dodatki, ubezpieczenie, rejestracja itp.
No, ale jak coś się lubi to się i chce...

rodan 

Informacje
 #7  Wysłany: 2014-12-06, 12:52   

No to wiele mi nie powiedzieliście. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje i nie o to mi chodziło. Chociaż, jeśli już o tym mowa, to najbardziej pasowałby mi sedan z przodem z hatchbacka ;D . Chodziło mi raczej o praktyczność - jakie w tym względzie są wady i zalety jednego i drugiego nadwozia. I druga sprawa - czy faktycznie ma to być silnik 1,4, czy też w zupełności dla tego auta wystarczy 1,2?

ziko1983 

Informacje
Wyposażenie: l
Silnik: 1,25
Przebieg: 105000
Kolor: czerwony
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Suzuki Celerio
 #8  Wysłany: 2014-12-06, 19:09   

Hej! Co do nadwozia, sedan na pewno większy bagażnik, choć zawiasy rzeczywiście przeszkadzają, w Polonezie Atu było to lepiej rozwiązane. Wejdzie więcej, ale np. lodówkę przewieziesz tylko hatchbackiem, w czterech drzwiach za mały otwór załadunkowy. Wózek dziecięcy do sedana wchodzi, choć w moim przypadku najpierw trzeba włożyć podwozie, później gondole, razem nie da rady. Może przy innych gabarytach wózka da rade w całości. W sedanie obowiązkowo czujniki cofania, nie widać gdzie się kończy auto, chyba że z zewnątrz:). Co do silnika, jeszcze niedawno marudziłem na 1.2. Teraz, przy przebiegu 18 tys. jest już ok, motor potrzebuje sporo czasu żeby się ułożyć. Nie ma co się sugerować osiągami i spalaniem w czasie jazd próbnych. Chcesz się ścigać spod świateł? 1.4 też będzie za słaby. Do normalnej eksploatacji 1.2 spokojnie daje radę, w razie potrzeby redukcja do trójki i ogień na tłoki:) choć na piątce też da się spokojnie wyprzedzać, byle nie od 50 km/h. Jedynie przy pełnym załadunku może być gorzej, choć ja osobiście czasem ciągnę przyczepkę z plandeką i też da się jechać. Jeszcze mała sugestia: jeśli miałbyś brać hatchbacka to może warto poczekać do początku roku na nowego hyundaia i20? Oczywiście też kwestia gustu:)

marder 

Informacje
 #9  Wysłany: 2014-12-06, 22:54   

Ale jakiej Ty rady czekujesz? Przecież te nadwozia różnią się tylko bagażnikiem. Do słupka C są identyczne. Idź do salonu, otwórz bagażnik w obu modelach i wszystkiego się dowiesz.
--------------------

Rio3 Kex 

Informacje
Wyposażenie: L, podłokietnik,czujniki cofania
Silnik: 1.2 85KM
Przebieg: 23000
Kolor: Fresh Beige
Inne auto / jakie?: Opel Kadet, Lanos 1.4,Laguna2.0
 #10  Wysłany: 2014-12-07, 22:09   

Do >ziko 1983. Na czym ma polegać to ułożenie silnika :-

ziko1983 

Informacje
 #11  Wysłany: 2014-12-07, 22:29   

Do Rio3KEX Na wstępie zaznaczę, że być może są to moje subiektywne odczucia, ale myślę że wielu użytkowników Rio się ze mną zgodzi.Z czasem silnik po prostu coraz lepiej zaczął reagować na naciśnięcie pedału gazu. Coraz lepiej przyspieszał, z elastycznością też wzrastała. Po pierwszych pięciu tysiącach, gdy chciałem go przegonić powyżej 4 tys. obr/min, to szło to ciężko, a na autostradzie przy prędkościach 130-140 km/h potrafił palić 12-13 l/100 km. Teraz przy takich prędkościach pali połowę tego, a taką dynamikę, jak na początku na pusto, obecnie ma przy pełnym załadowaniu. Jak dla mnie różnica jest, i to spora. Na początku Rio zbierała się gorzej niż Micra z litrowym silnikiem o mocy 60 km.

marder 

Informacje
 #12  Wysłany: 2014-12-07, 23:25   

Ja to samo odczułem, jak zmieniłem stację paliw :-)
--------------------

ziko1983 

Informacje
 #13  Wysłany: 2014-12-08, 00:26   

Fakt, stacja istotna. Osobiście tankuję na naszej rodzimej, poza tym Rio od dłuższego czasu jeździ na 98. Wiem, wiem, zaraz odezwą się Ci, dla których to bezsensowna strata pieniędzy:), ale dla mnie różnica wynosiła ledwie 2 grosze, a silnik ciszej pracuje, innych zmian nie odczułem. Zresztą silnik Micry tak samo reaguje na lepszą benzynkę..
--------------------

jachnyc 

Informacje
Silnik: 1.4
Kolor: Srebrny
Typ nadwozia: Sedan
 #14  Wysłany: 2014-12-08, 13:18   

marder napisał/a:
Ja to samo odczułem, jak zmieniłem stację paliw :-)

To można wiedzieć na jakiej stacji teraz tankujesz ?
--------------------
Jacek

ziko1983 

Informacje
 #15  Wysłany: 2014-12-08, 16:31   

Jeszcze co do jakości paliw, jest tak że większość stacji w danym rejonie ma paliwo od tego samego dostawcy/rafinerii. Nikt przecież nie będzie woził paliwa z rafinerii oddalonej o 300 km, skoro ma pod nosem drugą. Różnice mogą dotyczyć paliw premium, gdzie każda sieć dodaje swoje dodatki. Natomiast podejrzewam, że jakość paliw podstawowych zmienia się już na danej stacji, wszystko zależy od właściciela.
--------------------

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje