W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Filtr Kabinowy.

Awatar użytkownika
Jacos_87

Filtr Kabinowy.

Post autor: Jacos_87 »

Witam!

W dniu dzisiejszym zaprowadziłem swoją Kijankę na I serwis, po godzinie zadzwonił Pan odnośnie Filtru Kabinowego, cena z wymianą 130zł , jak dla mnie przesada. Dodam, że mam przejechane 6000km po roku czasu, choć buszuję w okolicach torowisk :)

Orientuje się ktoś jaki filtr spełnia wymogi gwarancyjne? czy nie opłaca się kupować go na własną rękę? bądź jakie zamienniki są warte uwagi.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:31 przez Jacos_87, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kas602

Post autor: kas602 »

Wstaw jakikolwiek, który pasuje. Do gwarancji ma się nijak, nawet jak go w ogóle nie włożysz. Wymiana to minuta roboty. Dostęp do filtra banalny - w schowku po stronie pasażera.

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

nie oplaca sie :) Wymiana 1 minuta a zamiennik kolo 40 zl max
Tutaj przykladowy link do allegro: http://allegro.pl/kia-rio-dm-iv-11-filt ... 52191.html

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

I znowu brawa dla ASO ... dobrze że przynajmniej zapytali. Wymiana w cenie 3 filtrów - po prostu extra. Jeszcze rozumiem, że dostęp byłby utrudniony, ale tutaj dziecko by wymieniło ... :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Jacos_87

Tak myślałem, wymienić muszę bo jak go sprawdzałem to trochę liści i kurzu poleciało. W razie czego stary zostawię i przed nstp. Serwisem go wcisnę spowrotem hehe

Awatar użytkownika
shibby86

Post autor: shibby86 »

ale po co go chcesz wciskac przed nastepnym przegladem? :) boisz sie ze stracisz gwarancje bo wymieniles sam filtr przeciwpylkowy? :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Jak Ci padnie wiatrak z powodu zapchanego filtra to wtedy będzie problem z gwarancją.

Nawet jakbyś olej wymienił z oryginalnym filtrem to serwis się nie kapnie.
Pozdrawiam
Churek

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Jaki jest najlepszy filtr kabinowy dla naszego Rio? Pytam, bo sam nie wymienialem od kupna, a dobrze by chyba bylo ;)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

f0ku5 pisze:Jaki jest najlepszy filtr kabinowy dla naszego Rio? Pytam, bo sam nie wymienialem od kupna, a dobrze by chyba bylo ;)
Jakikolwiek :lol: byle nowy :cool: .... filtron K1232 :-)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

http://kia.auto.pl/filtr-kabinowy-sport ... p-585.html tu masz oryginalny zamiennik co KIA daje. Ale jepiej za 34 zł ten weglowy.

Awatar użytkownika
Jacos_87

shibby86 pisze:ale po co go chcesz wciskac przed nastepnym przegladem? :) boisz sie ze stracisz gwarancje bo wymieniles sam filtr przeciwpylkowy? :)
Tak powiedzieli, a cwaniaki zawsze znajdą wymówkę żeby czegoś nie naprawiać w ramach gwarancji, a z koniem nie ma co się kopać :)

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Dobrze, że mi przypomnieliście, bo swój filtr teraz wyczyściłem na szybko.
Swoją drogą ładna cena w ASO, oj ładna.

Adi

Post autor: Adi »

f0ku5 pisze:Jaki jest najlepszy filtr kabinowy dla naszego Rio? Pytam, bo sam nie wymienialem od kupna, a dobrze by chyba bylo ;)
Ja mam ten: http://kia.auto.pl/filtr-kabinowy-weglo ... p-724.html

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Jacos_87 pisze:
shibby86 pisze:ale po co go chcesz wciskac przed nastepnym przegladem? :) boisz sie ze stracisz gwarancje bo wymieniles sam filtr przeciwpylkowy? :)
Tak powiedzieli, a cwaniaki zawsze znajdą wymówkę żeby czegoś nie naprawiać w ramach gwarancji, a z koniem nie ma co się kopać :)
Chyba przeceniasz dociekliwość ASO. Mogą Ci nagwizdać - wymiana filtra kabinowego jest opisana w instrukcji obsługi, więc możesz to zrobić we własnym zakresie.

Jak nie będą Ci chcieli czegoś zrobić na gwarancji to powód i tak się znajdzie - co byś nie kombinował.
Pozdrawiam
Churek

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Churek pisze:Chyba przeceniasz dociekliwość ASO. Mogą Ci nagwizdać
Nie chciałbym być złośliwy ale tak czytam te posty o ASO to jak wjazd dopiekła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”