W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

szkoda parkingowa

Koszty użytkowania, ceny.
Marcinno

szkoda parkingowa

Post autor: Marcinno »

Witam nie wiedziałem w jakim temacie pisać, użytkuje auto od kilku dni a dziś już zauważyłem klasyczna obciere drzwiach jak to wygląda z gwarancja na lakier? Jechać do aso i naprawia bez sprawcy czy zgłoszenie szkody i naprawa z Ac jestem świeży w tych tematach, proszę o wyrozumiałość

marder

Post autor: marder »

Szkoda, że nie widziałeś mojego auta - poobijane z każdej strony. To jest Polska, ludzie jeżdżą zwykle starymi gratami i mają w dupie, ze ktoś obok ma nowy samochód. Radzę zacisnąć zęby i się przyzwyczaić, albo zgłaszać szkodę w ramach AC kilka razy w roku. ASO nie usunie oczywiście mechanicznych uszkodzeń lakieru.
Ja będę robił lakier dopiero jak wyjdzie ruda. Wcześniej nie ma sensu, bo zaraz ktoś w tym samym miejscu zrobi Ci to samo, pod domem, pracą czy marketem. Szkoda pieniędzy i zniżek w ubezpieczeniu.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

obanon

Post autor: obanon »

marder pożałowałeś na listwy boczne :P

Marcinno

Będę się zastanawiał co zrobić, chyba że ewentualnie mają w aso jakąś kredke/
Pastę która będzie szło to zamaskować

marder

Post autor: marder »

Pasta jest skuteczna do pierwszego mycia albo deszczu... Tylko malowanie.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

Marcinno

Rysy są na tylnych drzwiach przy samym dole, jaki koszt może być malowania tego ? Samemu szukać lakiernik czy Aso? Bo może nie warto będzie zgłaszać w ubezpiczalni.

Awatar użytkownika
beti

Post autor: beti »

300+ za element. jeśli tylko jeden to zniżek szkoda na zgłoszenie z AC

Awatar użytkownika
Nawoj

Post autor: Nawoj »

obanon pisze:marder pożałowałeś na listwy boczne :P
Eee, czasem i listwa nie pomoże. Przerabiałem to już...

No cóż, wszystko zależy od Ciebie, czy wyłożysz z portfela, czy stracisz zniżki. Musisz to przekalkulować. W każdym razie z gwarancją na lakier nie ma to żadnego związku. O koszt pytaj w serwisie, albo u jakiegoś innego lakiernika. U mnie w drugim aucie niedawno gość załatwił zderzak z tyłu i naprawę pokryje jego ubezpieczenie. Ubezpieczalnia wyceniła naprawę na 490 zł. netto. Oczywiście nie zgadzałem się na wypłatę pieniędzy, tylko napisałem upoważnienie serwisowi, który naprawi szkodę i sam ściągnie kasę. W każdym razie ma to kosztować co najmniej 2 razy tyle wg. serwisu. Jeżeli nie ma żadnego wgniecenia, a rysy nie są jakieś straszne, to możesz spróbować polerki (oczywiście nie rób tego sam, a daj do lakiernika lub serwisu). Rysy zostaną zlikwidowane, a koszt nie będzie zbyt duży, bo za polerowanie całego samochodu biorą ok. 400 zł.

Marcinno

Już wszystko ok, pojechałem do Aso pogadalem z gościem spolerowali mi to za free ;)

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Extra to ASO. Poza tym musiałeś wykazać się dobrym bajerem.
Czyli dobry bajer ;D (to nie pół roboty) i masz za free. :-)

Marcinno

Nawet bez zbędnej bajery, przedstawiłem sprawę zapytałem jaki byłby koszt gość popatrzył rzucił hasłem daj kluczyki i pojechał,wrócił za 15 min oddał kluczyki " jedz i nie oglądaj tego teraz " także bardzo ludzkie podejście miał do sprawy ;)

Awatar użytkownika
djdrsosnowiec

Post autor: djdrsosnowiec »

16 kwietnia - Rio jak zawsze zaparkowane pod balkonem. Zaparkowane zgodnie z przepisami.
Nieopodal na stadionie skończył się mecz a wraz z nim moja nieskazitelna powłoka lakiernicza. Cały bok kierowcy z wielkim pietyzmem i zacięciem porysowany na znaczną szerokość. Od przedniej lampy do tylnej lampy + tylna klapa. 5 elementów - najlepszy w Zagłębiu lakiernik (żurawski sosnowiec) wycenił na 3 tys. zł. Jutro sprawdzam monitoring wokół bloku i jeśli rozpoznam - to sprawca za parę dni nie rozpozna siebie - w lustrze... :-(

Awatar użytkownika
miczarny84

Post autor: miczarny84 »

Przykre jak dzisiaj nie szanują ludzie cudzej własności... Nogi z tyłka powyrywać przy samej głowie.

Awatar użytkownika
djdrsosnowiec

PZU - Innym ku przestrodze...

Post autor: djdrsosnowiec »

Od nowości dla RIO płacę nadobowiązkowe ubezpieczenie.
Rok temu miałem złośliwie porysowane drzwi kierowcy. Zgłosiłem to do PZU. Wypłacili 400 zł.
Nie lakierowałem drzwi.
Parę dni temu wandale porysowali cały bok auta po stronie kierowcy - od lampy do lampy + tylna klapa.
Dziś rzeczoznawca PZU orzekł iż pomalują mi wszystko oprócz drzwi kierowcy.
Wniosek ? NIE ZGŁASZAJCIE małych szkód, a jeśli już to zrobicie to musicie naprawy dokonać lub mieć na nią kwit. Ja w obecnej sytuacji straciłem zniżki i z własnej kieszeni muszę wypłacić za lakierowanie drzwi. A na nieszczęście wybrałem sobie najlepszego/najdroższego lakiernika na płd kraju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koszty”