W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Rysa na szybie.

Junikers

Rysa na szybie.

Post autor: Junikers »

Witam serdecznie wszystkich!
Jestem tu nowy :) Jestem od 3 miesięcy szczęsliwym posiadaczem białej Rio w sedanie w wersji L z silnikiem 1.4.
Niestety podczas zimy używając skrobaczki zrobiłem rysę ok. 30-40cm na wysokości wzorku. Jest to bardzo irytujące i wkurzające - do tego stopnia, że myślałem nad wymianą szyby.
Znacie może kogoś kto byłby w stanie usunąć taką rysę? Ja obdzwoniłem całą wielkopolskę i nikt czegoś takiego nie robi. Odległość to nie problem - mogę całą Polskę przejechać wedle tej sprawy :) Pęknięcia i odpryski naprawiają, ale rysy już nie. Rysa jest wyczuwalna pod paznokiem i bardzo denerwująca podczas jazdy.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 10:36 przez Junikers, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kas602

Post autor: kas602 »

I raczej nigdzie nie znajdziesz kogoś, kto ją usunie. Można by próbować polerowania, ale to raczej nic nie da.
Junikers pisze:mogę całą Polskę przejechać wedle tej
Taniej wyjdzie nowa szyba.

Junikers

Z tego co się orientowałem to trzeba by całą przednią szybę spolerować na grubość rysy, a może to być bardzo czasochłonne i kosztowne. Jestem gotów zaryzykować.
A dla mnie akurat odległość to nie problem :) Często podróżuję po Polsce. W 3 miesiące zrobiłem 14tys. km. Jeździ się bardzo dobrze :)

Awatar użytkownika
kas602

Post autor: kas602 »

Junikers pisze:Z tego co się orientowałem to trzeba by całą przednią szybę spolerować na grubość rysy
Inaczej się nie da, tylko znajdź kogoś, kto to zrobi. Powodzenia.

Nowa to koszt pewnie koło 400 - 500. Wstawienie coś koło 100 - 150 PLN.
Kup używaną w dobrym stanie i za 300 PLN masz problem z głowy. Coś się tak uparł na tą, co masz..? Szkoda zachodu z polerowaniem.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Ubezpiecz szyby następnym razem , i dalej nie muszę mówić ......... zawsze będzie taniej :-)
Jacek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

dokładnie :devil:

Junikers

Samochód ma 3 miesiące i chciałbym, aby wyglądał jak nowy :) A poza tym strasznie to irytuje podczas jazdy jak się widzi taką poziomą rysę o długości ok. 30-40cm na wysokości wzroku.
Nie chciałbym używanej szyby i również z tego co się orientuje to takie normalne "ubezieczenie szyb" dotyczy wymiany szyby na nieoryginalną, a to również nie wchodzi w grę.
Jedynie jest opcja, aby wymienić ją z AC, ale wtedy stracę zniżki...
Jak by ktoś znał kogoś kto poleruje szyby to byłbym wdzięczny za kontakt.

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

Nikt Tobie nie spoleruje szyby idealnie - rysa na pewno zniknie, ale zmieni się optyka /różna grubość
szyby/. Odczujesz to szczególnie podczas jazdy w warunkach nocnych. Pamiętaj, że jest to szyba
klejona warstwowo i polerując zmniejszasz również jej sztywność i wytrzymałość. Szyby w autach
KIA są bardzo miękkie i podatne na różnego rodzaju uszkodzenia - piszą o tym na forum innych
modeli KIA. Najlepiej wymienić - tylko co z gwarancją. Musiał byś szukać szyby z rozbitka, mniej
więcej z twojego rocznika produkcji, patrząc na fabryczny opis na szybie.

obanon

Post autor: obanon »

wybacz ale kupując samochód i oszczędzać na szybie to jest głupota totalna o-o

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

obanon -a Ty nadal bez nowego samochodu ;D

Adi

Post autor: Adi »

Junikers pisze: Jedynie jest opcja, aby wymienić ją z AC, ale wtedy stracę zniżki...
Stracisz 10% zniżek więc to nie jest aż tak dużo. Wyjdzie to korzystniej niż zakup nowej szyby.

Zablokowany

Wróć do „Usterki”