W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Osłona pod silnik.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Osłona pod silnik.

Post autor: Cichy »

Temat zaczerpnięty z AWC. Cyt. : "Witam, znalazłem osłonę metalową pod silnik za 350zł. Plastikowej niestety nikt nie robi, więc to jedyne wyjście, zawsze to trochę taniej niż oryginalna za 600zł."

Czy ktoś z Was myślał o takiej osłonie? A może ktoś już taką ma? Ostatnio był artykuł o tym w AŚ, pisali przede wszystkim o tym że bardzo pomaga ona utrzymać czystość w komorze silnika, i zmniejsza ryzyko powstania korozji. Chyba jest to opcja warta zastanowienia, jak myślicie?

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

ja mam zalozyli mi od razu w salonie, alumioniowa.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Możesz coś więcej napisać? Ile Cię kosztowała osłona z robocizną? Jak duża ona jest, zakrywa całą komorę silnika, przyglądałaś się?

Awatar użytkownika
mala_su

Post autor: mala_su »

szczerze to sie nie przygladalam, zobaczylam od gory ze jest i tyle. ale moge w swieta wjechac na kanal i zobaczyc :) i porobie fotki. 600 cos kosztowala.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Super, konkretne informacje mile widziane, fotki także.

grzech75

Post autor: grzech75 »

Tylko warto sprawdzić czy osłona gwarantuje łatwy dostęp np. do filtra oleju. Przy wymianie mechanicy bardzo na to narzekają :)

Awatar użytkownika
Tomash
VIP

Post autor: Tomash »

grzech75 pisze:Tylko warto sprawdzić czy osłona gwarantuje łatwy dostęp np. do filtra oleju. Przy wymianie mechanicy bardzo na to narzekają :)
Kruczę, słuszna uwaga! Nawet o tym nie pomyślałem :-D
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

grzech75 pisze:Tylko warto sprawdzić czy osłona gwarantuje łatwy dostęp np. do filtra oleju. Przy wymianie mechanicy bardzo na to narzekają :)
W takim wypadku będą ją odkręcać i ponownie przykręcać, i niech sobie narzekają :cool:

oostrowski

Post autor: oostrowski »

Tomash pisze:
Kruczę, słuszna uwaga! Nawet o tym nie pomyślałem :-D
Narzekają, by policzyć dodatkowo za pół godziny pracy, mimo że w rzeczywistości zajmuje to 5 minut :-)

grzech75

Post autor: grzech75 »

Bo właśnie o tym myślałem. Niestety jak to bywa, wszędzie gdzie byłem z wymianą oleju niestety doliczali sobie extra za odkręcenie osłony. Taki folklor lokalny.

Adi

Post autor: Adi »

600zl jak na oslone to troche drogo. Ale oslona ma swoje plusy. Moze niebawem bedzie jakis zamiennik tej oslony i tanszy to napewno kupie.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

grzech75 pisze:Bo właśnie o tym myślałem. Niestety jak to bywa, wszędzie gdzie byłem z wymianą oleju niestety doliczali sobie extra za odkręcenie osłony. Taki folklor lokalny.
A jaki masz przebieg jeśli można wiedzieć? Bo danych nie uzupełniłeś. Jeśli robisz przeglądy w ASO (bo gwarancja), to myślę że tam nie powinni narzekać, bo w końcu to ich obowiązek.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Adi pisze:600zl jak na oslone to troche drogo. Ale oslona ma swoje plusy. Moze niebawem bedzie jakis zamiennik tej oslony i tanszy to napewno kupie.
Podobno już jest na Allegro za 300 zł.

Adi

Post autor: Adi »

CicheStudio pisze:
Adi pisze:600zl jak na oslone to troche drogo. Ale oslona ma swoje plusy. Moze niebawem bedzie jakis zamiennik tej oslony i tanszy to napewno kupie.
Podobno już jest na Allegro za 300 zł.
takie cos?
http://allegro.pl/oryginalna-oslona-sil ... 22562.html

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Trudno powiedzieć. Jak Mała Su doda fotki swojej oryginalnej, to będziemy przynajmniej wiedzieć jaki powinna mieć kształt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zewnętrzne”