W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Zapach paliwa.

Awatar użytkownika
Stawe

Zapach paliwa.

Post autor: Stawe »

Rano włączam silnik, otwieram szybę i powoli jadę tyłem w kierunku bramy. Dość często czuję wtedy zapach benzyny. Zapach niknie po minucie. W samochodzie i garażu wszystko suche - to skąd ten zapach? Może przez rurę wydechową wydostaje się trochę nie spalonego paliwa? Na przeglądzie spytam ale na razie chciałbym zorientować się czy to normalne i nie ma czego marudzić czy też wręcz przeciwnie. Zaznaczam, że nie zauważam jakiegoś wyraźnego wzrostu zużycia paliwa.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 12:27 przez Stawe, łącznie zmieniany 1 raz.

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Moim zdaniem to normalne, mam tak w obu autach. Na zimnym silniku podawana jest większa dawka i pewnie stąd ten zapach.

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

Normalne zjawisko w dodatnich temperaturach. Po uruchomieniu, silnik pracuje na wzbogaconej
mieszance przy włączonym automatycznym ssaniu. Na otwartej przestrzeni zapach paliwa prawie
nie czuć, natomiast w garażu czuć ten zapach bardziej wyraźnie. Czas zleży to od siły wentylacji i
prędkości przepływu powietrza.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Też tak mam jak jadę zaraz po odpaleniu tyłem - zaciąga niespalone opary wzbogaconej mieszanki - luzik - nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Stawe

Post autor: Stawe »

Wszystkie 3 odpowiedzi bardzo przekonujące. Dzięki.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

ja tylko dodam od siebie, że benzyną to pachniały prawdziwe samochody - gaźnikowce, pierwsze wtryski mechaniczne... itp...
te nowe wynalazki spełniające "euronormy" to pachną bardziej rozpuszczalnikiem ;-)
w każdym bądź razie za klasykiem:
"...uwielbiam zapach benzyny o poranku!" ;-)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Po wartburgu na ssaniu to był zapach ;D

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

o właśnie ! dwusuwy to osobna kategoria!

Zablokowany

Wróć do „Benzyna”