W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Piski silnika nadmuchu.

MATEK10

Piski silnika nadmuchu.

Post autor: MATEK10 »

Od kilku dni zauwazyłem że gdy włanczam nadmuch ( nie ważne czy zimnego czy gorącego powietrza ) słychać ciche piski silniczka. Dzieje się tak na 1 i 2 biegu. Gdy przełanczam obroty na max i chwile tak pochodzi po powrocie na najwolniejszy nadmuch wentylator przez jakis czas chodzi normalnie czyli cicho. Niestety za chwilę znów popiskuje.
Jest to o tyle denerwujace że nawet przy odpalonym radiu mój słuch je wyłapuje.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem. Czy można się tego jakoś pozbyć bez wizyty w ASO.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 16:46 przez MATEK10, łącznie zmieniany 1 raz.
Matek

czerwo

Post autor: czerwo »

Można się pozbyć.
Wyciągnąć silnik nadmuchu, do tego trzeba odkręcić pedał hamulca, później rozebrać silnik, nałożyć smar do łożysk i poskładać...
Jedź do ASO... mi nie chcieli wymienić bo wymieniłem sam filtr kabinowy...

MATEK10

To gdzie ten silnik się znajduje że trzeba pedał hamulca rozebrać. Myślałem że jest gdzieś w okolicach podszybia i że deska bądź pulpit będzie do rozebrania.
Matek

czerwo

Deskę rozbierają w serwisie, ale to troszkę zajmuje czytaj auto na 2 dni w serwisie.
W astronomicznym skrócie jest za radiem patrząc w dół.
Dojście nad pedałem gazu i ręka za radio tam jest silnik.
Trzyma się na 3 śrubach.

Zdjęcia wentylatora po rozebraniu i widok łożysk.
http://listonosz.com.pl/auto/wentylator/

MATEK10

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi ze zrobią to na miejscu w max 2 godziny. Jestem umówiony na 17.04 i zobaczymy jak sobie z tym poradza. Ciekawe którędy się do niego dobiorą.
Dam znać jak będę po wszystkim.

Dzięki za zdjęcia
Matek

czerwo

U mnie w pierwszej kolejności próbowali wysmarować , efekt taki, że po dwóch dniach wróciło piszczenie.

MATEK10

czerwo przeszło w końcu czy jeszcze raz z tym coś robili. Pytam bo pewnie u mnie tez przysmaruja i tyle. Nie mam ochoty cały czas jeździć do Aso
Matek

czerwo

Ja byłem pierwszy raz to wysmarowali.
W międzyczasie dołożyłem gaz i jak pojechałem to powiedzieli, że dołożyłem gaz i nie ma gwarancji :devil:
Jak rozebrałem i wysmarowałem łożyska to przeszło :)

MATEK10

Pierwsza próba przesmarowania nic nie dała. Za kilka dni wentylator będzie wymieniony na nowy
( oby lepszy)
Matek

czerwo

hehehe skąd ja to znam :devil2:

MATEK10

. Wentylator wymieniony na nowy, nastała cisza. Mam nadzieje że problem nie powtórzy się.
Matek

Zablokowany

Wróć do „Usterki”