W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Myszkowanie po drodze przy większych prędkościach.

+ i -
marc67

Myszkowanie po drodze przy większych prędkościach.

Post autor: marc67 »

Witam serdecznie, mam pytanko. Jestem posiadaczem Kia Rio sedan 1,2 L mam pytanie zauważyłam, że przy prędkościach powyżej 110 km/h auto zaczyna dziwnie myszkować po drodze wrażenie jakby wiały silne podmuchy bocznego wiatru. Nie mówiąc już o prędkości około 140-150 km/h. Proszę o pomoc jak można zniwelować taką uciążliwą bolączkęż Przecież na dłuższych dystansach można dostać nerwicy.
Wczoraj jechałem troszczeczkę na A4 160 km/h i to był dla mnie dramat.

Ps. koła 15' 185/65/15 może w tym jest problem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:21 przez marc67, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Musiało poprostu mocno wiać i dlatego myszkuje :cool:

marder

Post autor: marder »

Wiatr to jedna przyczyna, druga to wysoka opona. Profil 65 daje duży komfort na nierównościach, ale do szybkiej jazdy czy dynamicznego pokonywania zakrętów się nie nadaje. Taka wysoka opona buja się i samochód łatwo może wpaść w poślizg.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

marc67

W tym problem że pogoda była bezwietrzna !!! można nawet powiedzieć rewelacyjna (wczoraj tj. 07.04.2015r.) a auto chodziło po całym pasie jezdni przy prędkości 140-150 km/h. Proszę o info czy zmiana opon i felg na większe coś pomożeż Teraz jeszcze mam zimówki 185/65/15 letnie też dostałem w tym samym rozmiarze no i chyba je sprzedam i kupię nowe większe wraz z felgami może nawet i alumami.

marder

Pomoże, im niższa i szersza opona tym lepsza trakcja. Opony 205/45R17 będą już bardzo kleić się do asfaltu a 205/40R18 to już w ogóle.

marc67

Mam jeszcze pytanie, czy problem może wystepować na oponach zimowych, natomiast w przypadku opon letnich problem zniknie w przypadku tego samego rozmiaru oponż. Uwzględniając koszt kopon + felg robi się niezła sumka ;-(

marder

Opony letnie będą lepsze przy obecnych temperaturach, ale nie będzie to kolosalna różnica. Przede wszystkim kup nowe felgi i do nich opony letnie. Zimówki możesz sobie zostawić na fabrycznych stalówkach, bo w zimie i tak się jeździ dużo wolniej. A nowe zimówki kupisz, jak będziesz miał trochę grosza lub gdy zajeździsz stare.

marc67

Witam ponownie. Dzisiaj dzwoniłem do ASO i jadę na jazdę próbną z kierownikiem serwisu. W rozmowie stwierdził że absolutnie nie jest to wina ani opon ani oryginalnych zastosowanych w KIA RIO wielkości 15' felg. No cóż nic innego sie nie spodziewałem usłyszeć. Pow wizycie w ASO dam info co z tego wyszło.

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Coś u Ciebie nie tak ;-( . Może ciśnienie w oponach różne,lub koła nie dokręcone .No bo co ż?
Mam podobny wóz .Na letnich oponach prułem pona 170 km/godz.Teraz na wielosezonowych 10 km. mniej i żadnego myszkowania(nie wiało) .Opony 185/65/15.
Ciekawa sprawa. :~
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2015, 16:30 przez Rio3 Kex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Może zbieżność trzeba ustawić?

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Rowniez potwierdzam, ze na wielosezonowych 185/65/15 (takich samych, jak oryginalne) nic nie myszkuje. Jazda 170-180 to nie problem. Gorzej, jak wieje, ale wtedy to normalne :)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Mój też myszkuje przy większych prędkościach .Będę musiał to mocniej sprawdzić :>

marc67

Wczoraj byłem w ASO, pojechałem na jazdę próbną z pracownikiem serwisu z ASO (jazda na oponach zimowych 185/65/15). Na początku zaczął wymyślać że nic nie czuje, wszystko ok, ale po dłuższej jeździe jak udało mi się rozbujać auto do 140 (korki na A4) to powiedział że wcale tak mocno nie myszkuje i te typy tak mają!!!, ponadto te samochody są bardzo podatne na wiatr boczny, gdyż mijając tira odczuwało się to zdecydowanie bardziej. Powiem szczerze że wcale nie jestem z tego zadowolony. Pytałem o zmianę opon i rozmiar kół na większy np. 195/55/16 to stwierdził że to nic nie da i pozostaje mi się przyzwyczaić. Zobaczymy może przekładka na opony letnie coś pomoże. Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.

czerwo

Post autor: czerwo »

Sprawdź sobie jeszcze śruby w kołach czy są dokręcone, mi na oryginalnych felgach puszczają śruby i muszę w środku sezonu dokręcać na drugim komplecie nie mam takiego objawu.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Jak poruszam się Golfem a potem przesiadka do kijanki to myszkuje mocniej a po paru dniach przechodzi.Chyba podświadomość działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zalety i wady”