W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Tarcie brzuszkiem nawet o policjantów ;-)

ewakw

Tarcie brzuszkiem nawet o policjantów ;-)

Post autor: ewakw »

Dzień dobry ;-)
Z góry przepraszam za taki właśnie tytuł ale lepszy do głowy mi nie przyszedł. Przeszukałam forum ale nie znalazłam by ktoś o tym pisał. Moja "dziewczynka" trze brzuchem po każdej większej górce. Nawet zwalniacze na drodze zaliczam Przy prędkości nie wiem 15km/h. Tak jest od samego początku. Teraz pagórki pokonuje juz prawie stojąc w miejscu ale i tak coś się podziało chyba z tłumikiem bo moje rio popierduje od wczoraj jak maluch. Czy tylko ja mam kłopot z tym że samochód jest taki. ...niski?
Pozdrawiam
Ewa
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 10:32 przez ewakw, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Ewa

Awatar użytkownika
DOGI86

Post autor: DOGI86 »

o-o rio ma prześwit jak koza między nogami ;-) to niemożliwe żebyś haczyła o jakieś progi itd. może od początku coś było nie tak - np tłumik nie wisiał prawidłowo i poprostu go dobiłaś którymś uderzeniem o przeszkodę- najlepiej wrzucić auto na kanał i zobaczyć co jest grane i gdzie ocierało. No chyba że zaliczałaś półmetrowe krawężniki...... :P

ewakw

Jutro ktoś mądry to zobaczy.
Drugiego dnia po odbiorze samochodu jak odwozilam dziecko do szkoły na osiedlowej uliczce pierwszy raz przytarłam brzuchem po policjancie. Byłam pewna że to taki urok mojej dziewczynki.
pozdrawiam
Ewa

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

Przy sprawnym zawieszeniu jest to niemożliwe, chociaż prześwit nie poraża. Mam na osiedlowych
uliczkach wiele takich śpiochów, a niektóre są brzuchate, przy ich pokonywaniu na małej prędkości
nigdy nie zahaczyłem żadnym elementem podwozia. Zdarza się to niektórym przy pokonywaniu tych
policjantów na większej prędkości, bo to nawet słychać. Wówczas nawet duży prześwit nie pomoże,
ponieważ bujnie i tył dobije. Trzeba sprawdzić zawieszenie, a szczególnie amortyzatory, chociaż przy
tak małym przebiegu...

ewakw

Przebieg na dziś to 10000 tyś.
To na pewno nie kwestia prędkości ponieważ mój samochód jako jedyny trze o góreczkę na podjeździe u znajomych pod domem. Tam nawet nie da się jechać, wtaczam się praktycznie tylko po to żeby zaparkować. Nic, jutro zobaczymy co się stało.
Dziękuję za odzew
pozdrawiam
Ewa

marder

Post autor: marder »

ewakw pisze:Przebieg na dziś to 10000 tyś.
Czyli milion :-)
Schyl się trochę i zajrzyj pod podwozie, bo na pewno musi coś konkretnie zwisać skoro przyciera o progi zwalniające, nie ma innej możliwości.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

ewakw

Przepraszam oczywiście 10 tyś ;-)
pozdrawiam
Ewa

KiaBlack

Post autor: KiaBlack »

A nie masz przypadkiem za długich chlapaczy? miałem tak w passacie do czasu, aż je unicestwiłem :D

ewakw

Ponoć nie mam chlapaczy wcale ;-)
pozdrawiam
Ewa

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Ale czujesz, ze czyms uderzasz o podloze, czy to jest po prostu taki metaliczny dzwiek przy przejezdzaniu?
Bo taki dziwny dzwiek to i ja mam gdzies z przodu auta, nawet kiedys o tym byla dyskusja na forum :)

ewakw

Zdecydowanie zawadzam brzuchem.Słyszę to i czuję zresztą też. I znajomi oczekując mojego przybycia też to słyszą; ;-) Jutro dam znać co w związku z tym udało mi zepsuć ;-)
pozdrawiam
Ewa

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Mi też się zdarzyło ze dwa razy zahaczyć o progi zwalniające, może to taka przypadłość sedana? Auto po przejeździe przedniej osi dosyć mocno przysiada, szczególnie gdy jedziemy troszkę szybciej.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Nie ma opcji mam sedana i uważam że nasze autko jest dość wysokie. VW Polo od znajomego chaczy tam gdzie ja przejadę bez problemu. Coś musi być nie tak trzeba sprawdzić

ewakw

Ano trzeba.
Tedi, piękne kółeczka ;-)
pozdrawiam
Ewa

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

aaaaa dzięki :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”