W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

"Huczące" opony.

Andrzej

"Huczące" opony.

Post autor: Andrzej »

Witam wszystkich. Temat poruszyłem przy myszkowaniu samochodu. Ponawiam osobno temat. Mam pytanie. Co może być przyczyną, że przy szybkościach w przedziale 70 - 90 km opony wydają specyficzny dźwięk "huczenia". Nie jest to dźwięk ciągły tylko taki ci kilka sekund. Czy jest to wina opon 16, czy coś jeszcze? Dziękuję za wyjaśnienia w tym temacie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 10:14 przez Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Może kamień siedzi w oponie?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Dziwna sprawa. Mi zimówki huczą cały czas, ale po prostu zząbkowały. Ale tak przez moment i przy konkretnej prędkości to wygląda na jakąś częstotliwość rezonansową. Akurat przy tej prędkości coś (niekoniecznie dotyczy samych kół o opon) wpada w wibracje.
Pozdrawiam
Churek

Rafi

Re: "Huczące" opony

Post autor: Rafi »

Andrzej pisze:Witam wszystkich. Temat poruszyłem przy myszkowaniu samochodu. Ponawiam osobno temat. Mam pytanie. Co może być przyczyną, że przy szybkościach w przedziale 70 - 90 km opony wydają specyficzny dźwięk "huczenia". Nie jest to dźwięk ciągły tylko taki ci kilka sekund. Czy jest to wina opon 16, czy coś jeszcze? Dziękuję za wyjaśnienia w tym temacie. Pozdrawiam.
Witam.
Miałem podobny problem na oponach zimowych, przerywane huczenie występowało przy prędkości 60- 70 km/h i dokładnie 85 km/h, występowało od pierwszych kilometrów i zawsze tylko przy tych prędkościach niezależnie od rodzaju asfaltu, na każdym biegu itp.
Na szczęście po wymianie opon na letnie problem zniknął. Moim zdaniem był to rezonans z kół. Tylko co buczało? . Raczej jest to nie do wykrycia bo występuje tylko podczas jazdy. Może ktoś coś pomoże?
Rafi

Andrzej

Huczące opony

Post autor: Andrzej »

Witam klubowiczów. Dzięki za odpowiedzi. Z kamieniem sprawdzałem, sprawdzałem także każdą oponę, czy nie ma gdzieś "wybulenia". Chyba wszystko ok a opony nadal huczą. Czeka mnie chyba kontakt z salonem - pomogą ż?
--------------------
Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej

Pawel_x

Post autor: Pawel_x »

Na oponyserwis.pl były (ponad rok temu) dwa rodzaje opon Hankook 185/65 R15 o identycznych oznaczeniach. Drugie miały dodatkowy opis OM Kia Rio, były tańsze, miały gorsze parametry od tych pierwszych. Więc może są to opony robione w takich samych formach, ale z gorszych materiałów.

marder

Post autor: marder »

Bo Hankook robi kilka rodzajów opon w rozmiarze 185/65R15. Różnią się ceną i parametrami (prędkość, nośność, opory toczenia itd.). Mają ten sam bieżnik (K425), ale różne mieszanki.
http://www.ceneo.pl/Opony_letnie;0112-0 ... 045977.htm
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

zorg

Post autor: zorg »

U mnie od nowego założyli letnie hankooki kinergy eco, po jakimś czasie tj po ok 1000km pojawiło się jakby buczenie przy prędkościach od ok.80-90km/h. Na początku to nie występowało. Na razie trzeba je jeszcze trochę poździerać

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

zorg pisze:Na razie trzeba je jeszcze trochę poździerać
Chyba będzie trzeba poczekać tak do 30-35 tys km i na pewno przestaną buczeć, huczeć i szumieć.
Widocznie taka ich uroda. Narazie mam to samo i się nie chwalę :P

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

u mnie te hankoki tez buczą przy tych prędkościach i są trzy wyjścia jechać szybciej lub dać głośniej radio albo się przyzwyczaić z racji mandatowej pierwsza opcja odpada tam gdzie nie można szybciej jechać więc opcja druga i trzecia w moim przypadku skutkuje :)

Awatar użytkownika
Paweł

Post autor: Paweł »

A "huczenie" co jakiś czas masz, że tak napiszę, na każdym rodzaju nawierzchni czy na niektórych ono nie występuje? (oczywiście nie pytam o jazdę po łące, żeby nie było ;P )
To oscylacyjne huczenie występuje podczas jazdy ze stałą prędkością czy podczas np. przyspieszania lub hamowania (nawet hamowania na zasadzie zdjęcia nogi z gazu)?

czerwo

Post autor: czerwo »

Trzeba sobie porównać z wysprzęglonym silnikiem może buczą nie opony a tylny tłumik jak u mnie a niesie ewidentnie jakby było z przodu :D

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

Paweł pisze:A "huczenie" co jakiś czas masz, że tak napiszę, na każdym rodzaju nawierzchni czy na niektórych ono nie występuje? (oczywiście nie pytam o jazdę po łące, żeby nie było ;P )
To oscylacyjne huczenie występuje podczas jazdy ze stałą prędkością czy podczas np. przyspieszania lub hamowania (nawet hamowania na zasadzie zdjęcia nogi z gazu)?
Niezależnie od nawierzchni prędkość w przedziale 60-90km/h nie jest to takie jednostajne łuuuuuuuuuu tylko takie łuu łuu łuu :P hahaha ale wytłumaczyłem nie jest to jednostajne ale takie pulsujące. Byłem na wyważaniu wsio pięknie ładnie żadnych uszkodzeń wybuleń itp. One tak już maja, w połączeniu ze słabo wytłumionym wnętrzem tak już jest :)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Kiedyś ojciec koleżanki narzekał, że samochód robi łuu łuu, łuu, ale nie zawsze, jak się przejechał z mechanikiem to się okazało że to się robiło przy wjeżdżaniu na białe paski na drodze :cool:

Odtąd białe paski mają ksywkę "Romany" od imienia tatusia :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Hahaha Churek dobre dobre "Romany" :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”