Forum Kia Rio - Klub Polska
» Ogólne » Kosmetyka aut

Mycie i sprzątanie przed zimą.
Autor Wiadomość
 Cichy 
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 51000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #1   Wysłany: 2013-10-11, 16:26   Mycie i sprzątanie przed zimą.

Dziś korzystając z wolnego czasu i ostatnich słonecznych dni postanowiłem umyć auto i wysprzątać wnętrze. Najpierw podjechałem na myjkę samoobsługową, ale okazało się że nic z tego nie będzie. Auto po umyciu było całe szare. Chwila namysłu i rura do rodziców. Gąbki, szampony itp. , wszystko poszło w ruch. Autko po umyciu jak zwykle wygląda jak nowe. :-) W sumie przydałby się jeszcze jakiś wosk. Oczywiście dodatkowo kompleksowe sprzątanie wnętrza. Umyłem siedzisko fotela pasażera, bo jakieś zacieki były. Przełożyłem z tyłu fotelik na prawą stronę. Trochę marna ta nasza kanapa, bo zostały wgniecenia na oparciu i siedzisku (fotelik praktycznie nie wyjmowany, tylko do sprzątania), ale liczę na to że gąbka się jeszcze odkształci i wróci do pierwotnego wyglądu.

Następnie postanowiłem zajrzeć pod maskę. Nalałem pod korek płynu zimowego do spryskiwaczy, sprawdziłem olej i trochę powycierałem komorę silnika, bo nieźle ubrudzona była (przydałaby się jednak ta osłona).

Wymieniłem wycieraczki z przodu na te stare które wiosną zdjąłem. Te stare będą na zimę. A wiosną znowu sobie lepsze założę.

Wyciągnąłem z ciekawości filtr kabinowy (przeciwpyłkowy). Ale to proste! :-) Nie jest aż tak bardzo brudny, ale go obejrzałem i później sobie sprawdzę czy faktycznie przy przeglądzie wymienili na nowy.

Pierwsza niemiła niespodzianka to odprysk na klapie bagażnika. Oczywiście mikroskopijny, ale do gołej blachy. Nie namyślając się długo zrobiłem zaprawkę. Drugi mam na zderzaku z tyłu, ale na razie zostawiłem, bo plastik.

Druga sprawa, i tu zaskoczenie, nie mogłem otworzyć drzwi kluczykiem! Dawno tego nie robiłem, więc postanowiłem sprawdzić. Zablokowałem auto pilotem i próbowałem otworzyć kluczykiem, niestety nawet nie chciał wejść w zamek! Jedynie końcówka weszła i koniec. Podejrzewam że coś w środku zardzewiało. Przyznaję że drzwi kluczykiem otwierałem może 2 - 3 razy w życiu. Zgłoszę to na przeglądzie który mam 26 października.

Wszystkie klamoty zapakowane do auta i pora je schować do piwnicy. Przy okazji pstryknąłem fotkę bagażnika, może ktoś się dzidziusia spodziewa? Spacerówka wchodzi bez problemu i sporo miejsca zostaje. :-)

Po powrocie do domu niespodzianka - jedna z sąsiadek się żeni. Zespół Discopolowy podjechał autem które możecie obejrzeć na jednym ze zdjęć. Auto niezbyt odpowiednie do przewozu instrumentów, ale wrażenie zrobili (silnik pięknie warczy!). :-)

I to by było na tyle. Przyjemnie było grzebać przy aucie w ostatnich ciepłych dniach tego roku. :-)
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2017-10-29, 09:47, w całości zmieniany 2 razy  

loserek 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25
Kolor: Fresh Beige
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: 5 d
Inne auto / jakie?: Kia Ceed SW
 #2  Wysłany: 2013-10-11, 17:28   

No proszę widzę, że kolega używa kosmetyków MojeAuto ;)
--------------------
Konrad

rio_pn 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Typ nadwozia: HB 5D
 #3  Wysłany: 2013-10-11, 19:49   

O jakie opowiadanie:) moje sprzątanie na zimę polega na nie sprzątaniu niczego :-|

J23 

Informacje
Silnik: 1.4 MT
Pakiety: AC
Typ nadwozia: HB 3
Inne auto / jakie?: Kia Optima JF 2.0 CVVL/Getz 1.3
 #4  Wysłany: 2013-10-11, 21:41   

Ale te błyski na zdjęciu z wymianą piór to chyba w czymś dodałeś, prawda ? :cool: . Też muszę swojego umyć i nawoskować bo trochę zaniedbałem go z zewnątrz, niestety z czasem różnie bywa :/.

Co do drzwi - a raczej wkładki - stara przypadłość, chociaż w żółtych autach bardzo rzadka. Ja tam raz w tygodniu korzystam z wkładki - do tego suchy smar teflonowy i jest git (i nie mówie nawet o Kii bo to nowe auto, ale o Getzie - wszystkie wkładki chodzą i odbijają bardzo lekko). Ogólnie tak samo jak u człowieka - nieużywany organ zanika tak samo tutaj nieużywany psuje się - naprawdę, polecam raz w tygodniu parę razy machnąć kluczykiem, tak dla świętego spokoju.

Cichy 
Piotrek

Informacje
 #5  Wysłany: 2013-10-12, 08:31   

loserek napisał/a:
No proszę widzę, że kolega używa kosmetyków MojeAuto ;)

Między innymi. Polecam Moje Auto "Efekt mokrej opony". Długo się utrzymuje i daje niezły efekt. Korzystałem też z podobnych środków innych firm i ten póki co najlepszy.
--------------------

Cichy 
Piotrek

Informacje
 #6  Wysłany: 2013-10-12, 08:39   

J23 napisał/a:
Ale te błyski na zdjęciu z wymianą piór to chyba w czymś dodałeś, prawda ? :cool: . Też muszę swojego umyć i nawoskować bo trochę zaniedbałem go z zewnątrz, niestety z czasem różnie bywa :/.

Co do drzwi - a raczej wkładki - stara przypadłość, chociaż w żółtych autach bardzo rzadka. Ja tam raz w tygodniu korzystam z wkładki - do tego suchy smar teflonowy i jest git (i nie mówie nawet o Kii bo to nowe auto, ale o Getzie - wszystkie wkładki chodzą i odbijają bardzo lekko). Ogólnie tak samo jak u człowieka - nieużywany organ zanika tak samo tutaj nieużywany psuje się - naprawdę, polecam raz w tygodniu parę razy machnąć kluczykiem, tak dla świętego spokoju.

Te błyski to same tak wyszły, żona zdjęcia robiła. Wczoraj jak kończyłem myć, gdzieś tak po 11 wyszło mega słońce, zrobiło się ciepło i trzymało do samego wieczora.
Co do kluczyka to teraz będę częściej korzystał jak mi naprawią. Chociaż zimą mogą być problemy i wygodniej z pilota. Pewnym utrudnieniem jest fakt że podłączyli mi alarm w ten sposób, że po otwarciu z kluczyka i tak muszę go wyłączyć przyciskiem, bo zaczyna wyć. Pytałem kiedyś w ASO i powiedzieli że tak ma być. :lol:
--------------------

mala_su 
mala_su

Informacje
Wyposażenie: L AUTOMAT
Silnik: 1,4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 30000
Kolor: platinium graphite
Pakiety: navi,czujniki,kamerka
Tapicerka: black
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: Fiat Seicento, Daewoo Matiz
 #7  Wysłany: 2013-10-12, 09:11   

Mnie sprzatanie czeka 31 października i wymiana opon

J23 

Informacje
 #8  Wysłany: 2013-10-12, 10:51   

CicheStudio napisał/a:
J23 napisał/a:

Te błyski to same tak wyszły, żona zdjęcia robiła. Wczoraj jak kończyłem myć, gdzieś tak po 11 wyszło mega słońce, zrobiło się ciepło i trzymało do samego wieczora.
Co do kluczyka to teraz będę częściej korzystał jak mi naprawią. Chociaż zimą mogą być problemy i wygodniej z pilota. Pewnym utrudnieniem jest fakt że podłączyli mi alarm w ten sposób, że po otwarciu z kluczyka i tak muszę go wyłączyć przyciskiem, bo zaczyna wyć. Pytałem kiedyś w ASO i powiedzieli że tak ma być. :lol:

Alarmów nie montuję, bo wbrew pozorom to prosta i mało opłacalna robota (ale bardzo czasochłonna) ALE wszystko zależy od alarmu, w Oplach można podpiąć się tak, że klik kluczykiem dezaktywuje/aktywuje alarm i alarm jest w sumie niewidoczny dla użytkownika. W Rio powinno być tak samo, chyba, że zrobili to na zwykłym alarmie, a nie CANowskim - w każdym razie - dlatego nie chciałem tego "dwuobwodowego" (czytaj dodatkowego) alarmu jak i żadnego innego dodatkowego wyposażenia :D - te wszystkie "gratisy" dealera to nie fabryczne komponenty a niestety dokładane urządzenia które możecie kupić w sklepie i zamontować sami :P . Mimo wszystko, upierałbym się, że można to podłączyć pod centralny zamek, a Panom z ASO po prostu się nie chce.

Cichy 
Piotrek

Informacje
 #9  Wysłany: 2013-10-12, 13:36   

Cytat:
Mimo wszystko, upierałbym się, że można to podłączyć pod centralny zamek, a Panom z ASO po prostu się nie chce.

Też tak myślę, ale już zostanie tak jak jest, szkoda zachodu.
--------------------

f0ku5 

Informacje
Przebieg: 65000
Kolor: Czerwony
Pakiety: Alarm + Klima
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5D
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #10  Wysłany: 2013-10-12, 16:43   

To jest przynajmniej dobry test, jak ktos chce posluchac swojego alarmu - na przyklad na przyszlosc, zeby wiedziec ;)
Inaczej to nie wiem jakbym mogl ten alarm uruchomic. Wybic szybe? :D

J23 

Informacje
 #11  Wysłany: 2013-10-12, 18:18   

A może otworzyć ową szybę i otworzyć drzwi od środka ?;] W naszych tak na szczęście można.

f0ku5 

Informacje
 #12  Wysłany: 2013-10-13, 02:11   

No w sumie... :P Tylko ze alarm by sie uruchomil juz od samego wlozenia reki do srodka ;)

rio_pn 

Informacje
Wyposażenie: XL
Typ nadwozia: HB 5D
 #13  Wysłany: 2013-10-14, 19:04   

f0ku5 napisał/a:
No w sumie... :P Tylko ze alarm by sie uruchomil juz od samego wlozenia reki do srodka ;)

nie sądze ;-)

f0ku5 

Informacje
 #14  Wysłany: 2013-10-14, 21:04   

Czemu nie sadzisz?
Ja mowie o tym "lepszym" alarmie gdzie jest czujnik ruchu.

DOROTA 
DOROTA

Informacje
Silnik: 1,2
Przebieg: 8600
Kolor: CZARNY METALIK
Typ nadwozia: HATCHBACK
 #15  Wysłany: 2013-11-08, 21:31   

jak dbacie o czarny lakier?

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Zasady Postowania Opcje