W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Gryzonie i nowe RIO

Luźne rozmowy na każdy temat.
Awatar użytkownika
lukaszzd

Gryzonie i nowe RIO

Post autor: lukaszzd »

Panowie, w poniedziałek odebrałem auto, we wtorek zauważyłem dziwne plamy z błota na silniku (auto kupiłem w innym mieście niż mieszkam więc pomyślałem pewnie pobrudziło się podczas trasy) a w środę znalazłem kawałki chleba pod maską. Podejrzenie jest:
- kuna
- kot
- inne czteronożne patałajstwo.

Czy ktoś temat przerabiał, jakieś rady sugestie lub sposoby? Najlepsze jest to że w miejscu gdzie mieszkam był problem z gryzoniem a pojechałem na majówkę poza miasto i to samo ślady łapek na silniku. Wieszam teraz kostkę toaletową mam nadzieje że to odstraszy gryzonia.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

Ja mam notorycznie ślady kot😀

Awatar użytkownika
lukaszzd

Problem rozwiązany, zadzwoniłem do ASO gdzie kupywałem auto i polecili mi TUNAP Gryzonie (tego używają). Pojechałem do warsztatu obok pracy (też tego używają) i psikneli na silnik koszt 15 PLN i spokój na 3 miesiące.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

O warto wiedzieć , też mam z tym problem . Kupiłem nawet jakiś elektroniczny odstraszacz ale nic nie daje , dalej dziadostwo włazi pod maskę . ;-(
Jacek

Awatar użytkownika
lukaszzd

W salonie powiedzieli żę niebawią się w elektroniczne urządzenia. Stosują tylko spray no i odpukać póki co jest spokój a już za przewód między silnikiem a filtrem powietrza gryzoń zabierał się.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

U mnie przegryzł przewód od spryskiwacza , dobrze że w dostępnym miejscu to sam zrobiłem :-)
Jacek

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

U mnie z kolei jakies kuny czy inne dziadostwo lataja po ulicy, ale mi na szczescie sie nic nie dobiera :D

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

A propos kostki klozetowej ja powiesiłem ja w swoim VW T4 bo mi wygłuszenie kuna podarła rano zachodzę a pod maska wisi sam uchwyt z kostki reszta zeżarta trochę strzępów na ziemi leżało :P

Awatar użytkownika
lukaszzd

U mnie wisiała przez kilka dni kostka, ale teraz po pryśnięciu tym sprejem nie ma nic.

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

lukaszzd pisze:U mnie wisiała przez kilka dni kostka, ale teraz po pryśnięciu tym sprejem nie ma nic.
Masakra silnik i skrzynie zeżarła? :p oczywiście żart :P
Muszę ten spray u siebie zastosować bo widzę że znów się kręci kudłate nieszczęście :/

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Już kiedyś pisałem, auto obstawiają mi 4 koty, to w domu. Takie lenie, że nie wiem czy mysz potrafią złapać :D . Pod pracą latają kuny jak oszalałe, widzę na nocnych zmianach. Pod maską miałem ślady bytności, ale to jakiś czas temu.

Awatar użytkownika
lukaszzd

Dzisiaj coś zaczeło śmierdzieć w aucie, moje zdziwienie było ogromne jak po otworzeniu maski uświadomiłem sobie że jakaś zwierzyna grila na pokrywie zaworów zrobiła. Całkiem zacny kawał mięsa (żeberko) sobie grilowała. Chyba w tym roku już nie tknę grila. :-/ :-/ :-/
Załączniki
DSC_0512.JPG

marc88
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 108000
Kolor: brązowy
Tapicerka: brązowa
Typ nadwozia: hatchback

Post autor: marc88 »

Na bank koteczek....

Awatar użytkownika
lukaszzd

Ma ktoś może pomysł jak pozbyć się zapachu barbecue?

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

A myślałem, że widziałem już wszystko... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Off Topic”