W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Asystent ruszania pod górkę.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Asystent ruszania pod górkę.

Post autor: zalmen3 »

Według listy wyposażenia coś takiego jak asystent ruszania na wzniesieniu powinno się znajdować na pokładzie mojej Ryjówki, no ale jak z tego korzystać? Według słów sprzedawcy i instrukcji (tak ja to rozumiem) należy wcisnąć mocno pedał hamulca i po puszczeniu przez 2-3 sekundy ciśnienie w układzie jest utrzymywane i pojazd nie stacza się do tyłu... no właśnie w teorii, bo próbowałem kilkukrotnie uruchomić asystenta i nic. Samochód normalnie po puszczeniu hamulca stacza się ze wzniesienia. Nie żeby mi to było szczególnie potrzebne, bo ja z tych co szybko nogami operują, a w sytuacjach naprawdę trudnych wspomagam się ręcznym, ale moja Pani na pewno by chętnie skorzystała nie raz, a jak jest na wyposażeniu to czemu nie? Może zatem ktoś łopatologicznie napisać jak z tego korzystać? Dziękuję z góry.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 09:24 przez zalmen3, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Działa to tylko jak masz wrzuconą 1, a dodatkowo nie na wszystkich wzniesieniach ;)
U mnie niestety najczęściej działa to wtedy, kiedy nie jest mi potrzebne. A jak jest potrzebne to nie działa ;)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

U mnie to działa perfekcyjne. Musi być dość duże nachylenie i wtedy zawsze zadziała. Normalnie stajesz na dość mocnym wzniesieniu. Naciskasz hamulec i gdy puścisz 2-3 sec trzyma i potem odpuszczasz. Dla mnie rewelka ;D

Awatar użytkownika
lukaszzd

Post autor: lukaszzd »

Powiem wam że ostatnio parkowałem na drodze o całkiem niezłym kącie pochylenia i asystent okazał się bardzo pomocny parkowałem równolegle i auto mi się nie staczało. Ale prawdą jest że nie na każdym wzniesieniu działa.

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Coś nie teges z tą 1-dynką :lol:
Jak się zatrzymasz na wzniesieniu i masz wrzuconą jedynkę to i wciśnięte sprzęgło.
Teoretycznie samochód wtedy się cofa :-/
Co dalej ż?

marder

Post autor: marder »

Pochyłość musi być konkretna zdaje się, żeby to ustroistwo zadziałało. Lepiej nie licz na żadną elektronikę tylko na własne umiejętności, bo w przeciwnym razie wyjdziesz na tym tak jak na czujnikach cofania albo gorzej, bo oprócz swojego uszkodzisz także samochód stojący za Tobą.
Najbardziej wkurza mnie jak kierowcy często w wypasionych furach jeżdzą w deszczu czy we mgle na światłach dziennych, bo przecież mają światła z czujnikami zmierzchu. A to, ze z tyłu ich nikt nie widzi to maja gdzieś.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

f0ku5
Administrator

Rio3 Kex pisze:Coś nie teges z tą 1-dynką :lol:
Jak się zatrzymasz na wzniesieniu i masz wrzuconą jedynkę to i wciśnięte sprzęgło.
Teoretycznie samochód wtedy się cofa :-/
Co dalej ż?
Ni cholere nie rozumiem Twojego pytania.
Stoisz na wzniesieniu, masz wbita 1, trzymasz sprzeglo i hamulec tez. Puszczasz hamulec - auto teoretycznie nigdzie nie pojedzie przez pare sekund.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP

Podsumowując - jeszcze nie trafiłem na prawdziwie wymagającą górkę skoro asystent nie zaskoczył :D
Muszę zatem poszukać czegoś bardziej "hardkorowego" i wtedy potestować :devil2:

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

F0ku5-pisałeś o 1-ce nic o hamulcu :-/ może i masz rację, wypróbuję .

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Obojętnie czy się stoi na hamulcu z biegiem czy bez jak jest duży kąt nachylenia auta to zawsze zadziała :P

KiaBlack

Post autor: KiaBlack »

U mnie w centrum handlowym dwa razy zadziałało przy wjeździe na 1piętro

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Potwierdzam - górka musi być konkretna :) Chociaż z automatem to trochę inna bajka :cool:
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

Nie koniecznie u mnie działa nawet na małej pochyłości cały trik polega na tym żeby zatrzymując się na wzniesieniu mocno dobić pedał hamulca zatrzymując się jakby wam cos na drogę wyskoczyło. Potem puścicie hamulec i trzyma samochód się sam przez ok 2 sek. Choć ja i tak częściej z przyzwyczajenia ręczny zaciągam :P

f0ku5
Administrator

To bez znaczenia jak wcisniesz pedal - niestety zalezy to od wzniesienia

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP

No u mnie wychodzi tak jak pisał f0ku5 bo niezależnie od mocy wciśnięcia się nie włącza asystent.
W sumie to krzysztofek mieszkając w Rabce zdr. ma wiekszą łatwość w znajdowaniu odpowiedniego nachylenia niż ludzie z Polski środkowej, czy zachodniej :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”