W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Ocena 6 małych aut, w tym Rio - AUTO MOTO i SPORT 5/2015

Media, newsy.
Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Ocena 6 małych aut, w tym Rio - AUTO MOTO i SPORT 5/2015

Post autor: Attache »

W majowym numerze AUTO MOTO i SPORT na stronach 58-64 ukazała się ocena 6 małych aut: FORD FIESTA, HYUNDAI i20, KIA RIO, MAZDA 2, OPEL CORSA i SKODA FABIA. Niestety, nasze RIO uplasowało się na ostatniej pozycji w tym rankingu z konkluzją: przyzwoita cena i aż 7 lat gwarancji to ważne atuty. Rio nie ma ewidentnie słabych stron, ale nie ma też szczególnie mocnych. Zwyciężyła SKODA FABIA.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

HAHAHA Fabia śmiech na sali :P dlatego od 2 lat nie czytam już tych gazet bo dla mnie to jest jeden wielki syf. Zero rzetelnych artykułów itd.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Tedi_19 pisze:HAHAHA Fabia śmiech na sali
Potwierdzam - w "prasie motoryzacyjnej" nie istnieje nic poza samochodami koncernu VW.

Ale patrząc ile szajswagenów i skód jeździ po wioskach ..... to mnie nie dziwi :cool:

Marzenie każdego polaka: Szajswagen Goolf czarny w dizlu .....ha ha ha
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

A ja powiem, że RIO to moja pierwsza i ostatnia KIA. Dojrzewam do myśli aby je sprzedać.

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Myślę, że używanie pejoratywnych określeń w stosunku do producentów innych samochodów bez rzeczowych argumentów jest nieobiektywne, a ten dotyczący użytkowników samochodów jeżdżących po wioskach trąci (bez obrazy) egocentryzmem . Nie wiem jakie jest marzenia każdego Polaka, ale ocenie podlegały też i inne samochody, spoza koncernu VW. Nie ma aut bez wad, ale warto wiedzieć jak oceniany jest użytkowany przez nas pojazd, tym bardziej, że sami potrafimy je też tu wykazać (vide: taki denerwujący drobiazg jak gniazdo do nawigacji, marketingowe 7 lat gwarancji, jakość sprzęgła). Pamiętam rewelacyjne oceny RIO w prasie motoryzacyjnej w latach 2012 i 2013. Wtedy nie narzekaliśmy na dziennikarzy. Teraz, po kilku latach wiem, ze były jakby mało realistyczne i nie jestem pewny czy zdecydowałbym się na RIO.
Pozdrawiam

Tadeusz

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Nie twierdzę, że KIA to świetne auto, jak każde ma swoje wady i zalety (do indywidualnej oceny vs cena za samochód).

Może to i egocentryzm, ale ilość golfów, pasków i astr (oczywiście poprzednie generacje, wymęczone wstępnie za zachodnią granicą) jeżdżących po wioskach to fakt stwierdzony organoleptycznie - mieszkam na wiosce i jeżdżę rowerem po wioskach.

A "ukochany samochód każdego polaka" to wyniki podsumowania najczęściej wyszukiwanych samochodów na Otomoto i to kilka lat pod rząd jeśli się nie mylę ....

I żeby nie było - nowy golf i nowa fabia bardzo mi się podoba, nawet przymierzałem się do fabii ze skrzynią DSG ale w 2012 była jeszcze w "starej" budzie, która z przodu wyglądała jak kupa ....

Nie zmienia to faktu że w AŚ i AMS samochody koncernu VAG wiodą prym we wszystkim i robi się to trochę nudne.
Pozdrawiam
Churek

Pawel_x

Post autor: Pawel_x »

Koreańskie auta mają jedną niepodważalną zaletę- nikt ich nie kradnie :D

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

To zalezy tylko i wylacznie od popularnosci. Stana sie bardziej popularne = beda krasc.

jacekszacek

Post autor: jacekszacek »

:-) prawda

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Nic chyba nie pobije Mazdy 6 w Warszawie .....

Za ostatnie pół roku:

- na 3 000 sprzedanych nowych Pasatów skradziono 8

- na 1 200 sprzedanych nowych Mazd 6 skradziono ....... 60

Ciekawe ile Rio zginęło w tym czasie :cool: :D
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
lukaszzd

Post autor: lukaszzd »

Pewnie ani jedna Riana nie znieniła właściciela, osobiście zauważyłem u rodziców na osiedlu w Gorzowie łącznie 4 szt. Rio ale I generacji i stoją od kilku lat i cieszą właścicieli.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

Ja mogę się subiektywnie wypowiedzieć o RIO, Fabii, Corsie i Fiestach... zjeździłem na chwile obecną już poprzednimi generacjami tych aut, łącznie grubo ponad 250 tys. km (z czego najwięcej fistami) i powiem szczerze gdyby połączyć prowadzenie i pracę zwieszenia fiesty, z jakością (tak!!!!) wykonanie wnętrza fabii, silnikiem 1.4, fotelami i wyposażeniem oraz sylwetką i przestronnością wnętrza RIO , oraz uciec jak najdalej od wszystkiego co ma corsa (przede wszystkim awaryjność!) to mielibyśmy hit w segmencie B

:-)

Zablokowany

Wróć do „Media”