Nasza Karusia:)
Autor Wiadomość
 feuerland 

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.2
Przebieg: 12000
Kolor: Signal Red
Typ nadwozia: Sedan
 #1  Wysłany: 2015-06-01, 21:26   Nasza Karusia:)

Witam,

Dnia 14.05.2015 stałem się szczęśliwym posiadaczem nowej Kia Rio sedan, wersja M, dodatkowo czujniki parkowania z tyłu w dodatku "gadające":D, listwy boczne na drzwi, skórzana kierownica, podłokietnik oraz dywaniki materiałowe i listwy ozdobne na progi.
Auto już wcześniej było mi znane ponieważ tak się składa, że tata odebrał w tym samym salonie w grudniu 2014 nową Kie również Rio.

Mając możliwość zakupu nowego auta decyzja mogła być tylko jedna:) Jestem dosyć wysoki (192) cm i autka typu Fiesta, Clio, Punto nie wchodziły w grę ponieważ za mną już nikt nie usiądzie. Inna sprawa że linia Rio zwłaszcza sedana jest świetna.

Autem jezdzi się bardzo fajnie, podoba mi się jego niska waga- auto podczas jazdy sprawia wrażenie lekkości co przy przesiadce z MG ZT (ponad 1700kg masy własnej) jest dla mnie dużą zaleta. Silnik nie porywa dynamiką ale do mojego charakteru jazdy i dróg jakimi się poruszam w zupełności wystarcza. No i tego czerwony kolor- jesteśmy z Żoną zachwyceni:)

Poniżej kilka skromnych fotek zrobionych w ostatni weekend.

Rio3 Kex 

Informacje
Wyposażenie: L, podłokietnik,czujniki cofania
Silnik: 1.2 85KM
Przebieg: 23000
Kolor: Fresh Beige
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Opel Kadet, Lanos 1.4,Laguna2.0
 #2  Wysłany: 2015-06-01, 22:15   

Witamy -Szerokości
Czujniki cofania gadające? :lol:
Może coś więcej o tej nowości.

Minis1 

Informacje
Wyposażenie: M+ACN
Przebieg: 9100
Kolor: Srebrny Metalik
Inne auto / jakie?: Daewo Lanos
 #3  Wysłany: 2015-06-01, 22:18   

Witaj, którą wersje silnika wybrałeś 1.2 czy 1.4 ? Ja aktualnie czekam na swoją kie do 10 czerwca ma zostać ściągnięta :)

Tedi_19 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 55000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Klima A + Alarm + Czujniki cofania + Tempomat
Tapicerka: Ciemna
Inne auto / jakie?: Fiesta MK6 1.4 TDCI
 #4  Wysłany: 2015-06-02, 14:20   

A te światła na dole to do jazdy dziennej czy przeciwmgielne??
--------------------

feuerland 

Informacje
 #5  Wysłany: 2015-06-02, 14:31   

Tak to są światła do jazdy dziennej. Po lifcie tak właśnie wyglądają. Czujniki "gadają" przy cofaniu- podają glosowo odleglosc do przeszkody. Oprocz tego odleglosc pokazuje sie w cyfrach oraz kolorowych kwadracikach cos jak equalizer:-D

piotr900 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #6  Wysłany: 2015-06-04, 10:26   

Bardzo ładny, czerwony to jeden z ładniejszych kolorów dla Rio. Jak silniczek daje radę- ja zastanawiam się nad kupnem Rio z silnikiem 1,4 i pytanie- warto dopłacać? A powiedzcie jak z tym światłem led na podsufitce- nie przeszkadza w nocy, (ciekawe czy mozna je wyłączyć?)
Odbyłem jazde próbną z silnikiem 1,2 i nie jest zle- ale jechały tylko 2 osoby. Nawigacja też fajna, kamera cofania też spoko ale raczej nie warto dokupywąc tego całego "Kia navisystem".
Ogólnie samochód jest super- dużo miejsca w środku- nawet z tyłu- teraz mam Corolle 98' i z tyłu dla osób powyżej 180 cm nie ma już miejsca z w Rio jest i to całkiem sporo.

ziko1983 

Informacje
Wyposażenie: l
Silnik: 1,25
Przebieg: 105000
Kolor: czerwony
Inne auto / jakie?: Suzuki Celerio
 #7  Wysłany: 2015-06-04, 15:18   

Gdy auto jest załadowane po dach, to czuć, że silnik ma ciężko, to samo po włączeniu klimy, ale bez dramatów, w dwie osoby jest dobrze. Do spokojnej jazdy w zupełności wystarczy, a w razie potrzeby wbijamy dwa biegi niżej i gaz w podłogę:) Gdybym ja jeszcze raz miał kupić Rio i mógłbym dopłacić, to wziąłbym, zamiast mocniejszego silnika, wyposażenie XL, mniej twardych plastików, klimatron, skórzana kierownica, takie smaczki, a we wnętrzu przyjemniej. Światło led nie przeszkadza, a często jest bardzo przydatne, nie trzeba włączać lampki w dachu, żeby coś znaleźć.
--------------------

piotr900 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,4 CVVT
Przebieg: 15200
Kolor: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #8  Wysłany: 2015-06-04, 20:07   

Dzięki za odpowiedź, juz coś wiecej wiem :) W Corolli mam 1,4 i 86 km- silnik daje rade, nie jest demonem predkosci ale nie po to stworzyli taki silnik.
Fakt że wersja XL ma dużo bajerów- świetne ledy z tyłu. Trzeba to przemyśleć.

feuerland 

Informacje
 #9  Wysłany: 2015-06-04, 20:14   

To racja, że 1,25 nie jest demonem prędkości, rozpędzanie trwa dosyć długo. Kiedyś jeżdziłem nową fiestą 1,25 75km i tam jakby to autko szybciej się zbierało a waga podobna, a przynajmniej odczucie dynamiki było lepsze.
Tutaj autko hmm nabiera prędkości :-) Za to odwdzięcza się niskim zużyciem paliwa, dosyć cichą pracą oraz prostą konstrukcją- żadnych turbinek, są 4 gary i łańcuch

Nie miałem do czynienia z opcją 1.4 więc trudno wypowiadać mi się w kwestii dynamiki tego silnika, być może inni mają jakieś doświadczenie i mogą się wypowiedzieć. Jedno jest pewne: do jazdy po mieście i na podmiejskie trasy 1,25 dla "normalnego" kierowcy wystarcza w zupełności.

P.S Karusi stuknęło dzisiaj pierwsze 1000km dokładnie 3 tygodnie po odbiorze z salonu:)

Obecnie jestem na etapie budowy wiaty garażowej dla mojej czerwonej strzały :cool:

ziko1983 

Informacje
Wyposażenie: l
Silnik: 1,25
Przebieg: 105000
Inne auto / jakie?: Suzuki Celerio
 #10  Wysłany: 2015-06-04, 20:50   

Feuerland, masz jeszcze mały przebieg. Z czasem silnik się rozkręca, tak z dynamiką, jak i z troszkę mniejszym spalaniem, pisałem już o tym kiedyś. Oczywiście rakieta to nigdy nie będzie, ale na pewno silniczek nabiera chęci do wkręcania się na obroty.
--------------------

feuerland 

Informacje
 #11  Wysłany: 2016-02-04, 19:27   

Witam :-) male odswiezenie tematu. Karusia ma już nakrecone prawie 12 tys km :-) W tym trase 1000 km.
Generalnie jazda bezawaryjna ALE nie bez przygód. Autko ujawnilo tez kilka drobnych wad.
Przy przebiegu ok. 3500 km wymieniona byla cala przekladnia kierownicza o-o . Koszty? Z wymianą 5000zl- na szczescie moj koszt to 0 zl. Objawy? Bylem pewny ze grzechocze mi na nierownosciach jakis plastik pod kierownicą, jakaś luzna srubka a tu zonk.

Z wad: trzeszczy cos z tylu na nierownosciach i przechylach drogi, zupelnie jak w jakims dostawczaku...tak jakby kanapa z tylu tudziez mocowanie oparcia (zlozylem kanape i byla cisza)
Parujace szyby podczas deszczu: pomaga jedynie załączenie klimy.
Najgorsza wada: fatalne prowadzenie przy wyzszych predkosciach!! Auto zarowno na pusto jak i przy 4 osobach i full bagazniku przy predkosciach 120km i wiecej myszkuje po calym pasie, ostatnio jadac srodkowym pasem na A1 jak mi zawialo z boku to wylądowałem na lewym pasie o-o o-o . To jest niebezpieczne. Tata ma Rio z 2014 i z autem dzieje sie dokladnie to samo. Strach jezdzić szybciej np na autostradzie, wyprzedzanie tira to igranie ze smiercia ( auto doslownie zasysa pod tira) Kola to standardowe 15 cali opony Yokohama V drive zimowko ofkors :-)

Ps mam nadzieje ze na tę ostatnią wadę pomogą 17,tki :devil2: taki mały prezent na wiosnę ;D

Kacper 

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 1000
Typ nadwozia: Hatchback 5d
Inne auto / jakie?: Toyota Auris
 #12  Wysłany: 2016-02-04, 21:40   

Cytat:
fatalne prowadzenie przy wyzszych predkosciach!! Auto zarowno na pusto jak i przy 4 osobach i full bagazniku przy predkosciach 120km i wiecej myszkuje po calym pasie,

No to bardzo poważna wada. Choć ja ostatnio jechałem momentami 150km/h nie zauważyłem żeby jakoś mocno mnie rzucało. Ale może nie wiało zbyt mocno. Ale lądowanie na sąsiednim pasie autostrady to jakaś masakra. Auto z taką niestabilnością nie powinno być nawet dopuszczone do jazdy. Z drugiej strony pisali tu i tacy co jeździli i po 180 km/h :) i chyba nie narzekali.

tadzix86 

Informacje
Silnik: 1.4
Przebieg: 23000
Kolor: Czerwony
Pakiety: STYL
Tapicerka: Czarna
Inne auto / jakie?: Nissan Note 2007
 #13  Wysłany: 2016-02-05, 08:30   

Potwierdzam skrzypienie z tyłu na kanapie.. Jest o tym temat na forum. Czasem rozłożenie i złożenie kanapy pomaga na jakis czas.

Co do prowadzenia... na 16 stkach tragedi nie ma 120-130 jest ok. Ale nie ma co oczekiwać prowadzenia jak dużym kombi. Przecież to segment B, Corsa, Punto czy inne Yarisy będą się prowadzić podobnie. Opony większe niz 15stki napewno dobrze wypłyną na prowadzenie.
--------------------
Tadek

feuerland 

Informacje
 #14  Wysłany: 2016-02-05, 09:59   

Nie ukrywam ze w piwnicy lezy juz komplet ori felg do Rio 17 cali z czujnikami cisnienia i prawie nowymi continentalami sport 205/45/17. Licze na znaczaca poprawie stabilnosci jazdy bo jest naprawde niebezpiecznie.
Jak pisalem mamy 2 kijanki odbierane z salonu w listopadzie 2014 ( przed liftem) i moja maj 2015. W obu egzemplarzach jest ten problem wiec wykluczam problemy ze zbieznoscia itd.
Kanape juz podklejalem takimi grubymi filcowymi gumami z neoprenu ale nic to nie dalo. Jutro ma byc cieplo to mycie odkurzanie i powalcze dalej z tym.

marc88 

Informacje
Silnik: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg: 100000
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: Stylistyczny
Tapicerka: Brązowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #15  Wysłany: 2016-02-05, 10:01   

tadzix86 napisał/a:
Opony większe niz 15stki napewno dobrze wypłyną na prowadzenie.

Potwierdzam, na 17-kach (205/45) prowadzenie znacznie lepsze, choć komfort też mniejszy...

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje