W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Skrzypiąca deska rozdzielcza.

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Skrzypiąca deska rozdzielcza.

Post autor: Adrian2007211 »

Witam, Wczoraj zadzwoniłem do ASO (MARVEL ,ŁÓDŹ) spytać sie czy zniwelują te odgłosy plastików w ramach gwarancij. Jak najabrdziej sie zgodzili juz mnie chcieli umawiac, lecz niestety auto musiałbym zostawic na 2 dni robocze. Nie uważacie ,że to troche za długo ? Oddawał już ktoś do ASO swoją kijanke z takim problemem >?
Pozdrawiam ;-)
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 10:16 przez Adrian2007211, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian2007211

ż?

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Przy okazji przeglądu po dwóch latach zgłaszałem problem skrzypiącej deski rozdzielczej oraz hałasującego sprzęgła. Czas naprawy również wynosił dwa dni, z tym że wg. informacji ASO najwięcej pracy było właśnie z kokpitem. W sumie nic dziwnego, wszystko wyciągnąć i założyć, nie łamiąc niczego po drodze, to trochę dłubaniny:)

Awatar użytkownika
Adrian2007211

i od tamtej pory problem znikł ? :)

ziko1983

Na razie jest cicho, natomiast raczej nie miałbym nadziei na to, że tak będzie zawsze. Po prostu jakość plastików w Rio + nasze piękne, dziurawe drogi = świerszcze po jakimś czasie. Ale póki jest gwarancja, trzeba korzystać.

KiaBlack

Post autor: KiaBlack »

U mnie było na tyle intensywne, że od patrzenia już skrzypiało. W Sopocie u Poleszaka Panowie zrobili w 2 dni, jak to nazwali to poprawiali fabrykę wkładając dodatkowe gumowe podkładki.

czerwo

Post autor: czerwo »

W ASO to robią2 dni, ja ściągałem deskę sam i zakładałem, można spokojnie to zrobić w jedną dniówkę.

ziko1983

Czerwo, chwała Ci za to, że jesteś taki zdolny:) tylko w tym wypadku pytanie, po co się samemu męczyć?:)

czerwo

Post autor: czerwo »

Wyciszałem auto, więc musiałem ściągnąć deskę :) Bardziej chodzi o to, że ASO ma dość nikłą wydajność nie wiem z czego to wynika.

Awatar użytkownika
grzes195

Post autor: grzes195 »

Tez mam problem problem z skrzypiacymi plastikami. Byłem juz w serwisie Bielsku-Białej GABRA "zrobili" to w 5 godziny,ale skrzypialo nawet przy odbiorze auta,to pan z serwisu stwierdzil,że zrobili co mogli i wiecej sie nie da,watpie czy cokolwiek robili. Juz maja moja odpowiednia opinie przekazana do Warszawy...czy Wy tez byliscie w serwisie i problem ustał? Jesli tak to gdzie jest ten porzadny serwis ktory to potrafi zrobicż
Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 22:41 przez grzes195, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

czerwo pisze:Wyciszałem auto, więc musiałem ściągnąć deskę :) Bardziej chodzi o to, że ASO ma dość nikłą wydajność nie wiem z czego to wynika.
Wynika to najpewniej z tego, że producent przewidział w manualu serwisowym na demontaż i montaż deski rozdzielczej tyle a tyle czasu, więc tyle on w serwisie zajmuje, bo za tyle czasu serwis otrzymuje później kasę od gwaranta.
Najpewniej jest tak, że uwijają się w jeden dzień, a w drugi auto stoi, a potem w raporcie do gwaranta, piszą, że zrobili w tyle godzin ile jest przewidziane.

Awatar użytkownika
kas602

Post autor: kas602 »

Adrian2007211 pisze:Oddawał już ktoś do ASO swoją kijanke z takim problemem >?
Chyba wszyscy oddawali ;) , bo to mały błąd projektowy KIA. W każdym serwisie powiedzą, że demontaż i ponowny montaż deski rozdzielczej to dwa dni robocze.

Edi1977

Re: Skrzypiąca deska rozdzielcza

Post autor: Edi1977 »

Adrian2007211 pisze:Witam, Wczoraj zadzwoniłem do ASO (MARVEL ,ŁÓDŹ) spytać sie czy zniwelują te odgłosy plastików w ramach gwarancij. Jak najabrdziej sie zgodzili juz mnie chcieli umawiac, lecz niestety auto musiałbym zostawic na 2 dni robocze. Nie uważacie ,że to troche za długo ? Oddawał już ktoś do ASO swoją kijanke z takim problemem >?
Pozdrawiam ;-)
Właśnie odebrałem - po dwóch dniach. Nic się nie zmieniło - nadal skrzypi. Jeździłem w tym czasie nowym Ceedem zastępczym i też skrzypiało - nie tak bardzo, co prawda jak w Rio.

Minis1

Post autor: Minis1 »

Edi1977, oddasz drugi raz czy lepiej się do tego przyzwyczaić? bo u mnie ostatnio też zaczęła się deska rozdzielcza odzywać..

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

u mnie w jeden dzien roboczy jesli dobrze pamietam zrobili i jest spokoj. zdarza sie ze zaskrzypi ale to jak sie nagrzeja np.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”