W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Kia Rio - bartex

Nasze auta.
bartex

Kia Rio - bartex

Post autor: bartex »

Cześć!
Wreszcie znalazłem czas na napisanie postu odnośnie nowej ryjówki. Auto kupione 03.06.2015.
Kolor czerwony, wyposażenie M + klimatyzacja. Silnik 1.2 benzyna. Przebieg na dzień dzisiejszy 1600 km. Wcześniej jeździłem Punto I - wrażenia z przesiadki niebo, a ziemia :D
Jak do tej pory auto sprawuje się bardzo dobrze.
Niedługo trzeba będzie wybrać się na wymianę oleju.
Przesyłam kilka zdjęć autka :)
Na dniach będę montował kilka dodatków :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Ładny kolor- marzenie mojej Zony szefowej

PERWI

Post autor: PERWI »

A czemu chcesz już olej wymieniać żż

mk2207

Post autor: mk2207 »

Serwis zaleca wymiane oleju po ok 2000km. Przynajmniej u mnie tak było...czy słusznie? Nie twierdzę, że tak :)

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Gdzie to wyczytałeś :lol: .Jaki serwis tak radził :!:

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Wiele serwisów tak radzi, a wymienić olej po dotarciu nie zaszkodzi ;)

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Nie wymieniaj normalnie na przeglądzie Ci wymienią i będzie git. Szkoda kasy a samochodowi nie zaszkodzi :P

Bzzz

Post autor: Bzzz »

Ja w swoim tez wymienilem. Koszt niewielki a nie zaszkodzi,jak kto dba tak i ma. Wymiana + filtr w aso kosztowal mnie 78 zeta. Olej kupilem we wlasnym zakresie castrol A5 za 112 z przesylka.

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

ż?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2015, 09:34 przez Rio3 Kex, łącznie zmieniany 1 raz.

bartex

Tak jak koledzy pisali - koszt nie wielki, a wydaje mi się, że lepiej wymienić i spać spokojnie :)
Z nowości - dziś doszły nakładki progowe :) Wcześniej natomiast odbojniki na drzwi - ich kawałek widać na wcześniejszych zdjęciach.

Zdjęcia z dziś
Obrazek Obrazek Obrazek

piotr900

Post autor: piotr900 »

Co do wymiany oleju jest wiele teorii "spiskowych", jedni twierdzą że to producenci narzucają wymiane oleju- bo niby się starzeje. Jedni twierdzą że jak silnik nie "bierze" oleju to go nie wymieniam.
Ja tak czy owak wymieniam olej co rok- stary, czy nie, zawsze wymieniam. W benzynie kolor oleju prawie się nie zmienia- natomiast w dieslu zaraz po wymianie i pierwszych kilometrach robi sie czarnyi i tyle z wymiany.
Znajomi twierdzą inaczej (mechanicy)- jak wymieniać olej to co kilka lat.
Ważna natomiast jest wymiana oleju z automatycznej skrzyni biegów- w niej należy wymieniać olej, a na dotatek trzeba tego bardzo pilnować.

Jak piszecie- jak dbam tak mam- każdy robi jak uważa.

Tak dla ciekawostki- znajomy kiedyś miał maluszka- wymieniając olej jeszcze płukał caly silnik olejem obróbczym (np. do obórbki skrawaniem) i następnie zalewał olej do silnika. Czy to pomagało, nie wiem, ale mówił że zawsze były opiłki.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Jak kolor w benzynie sie nie zmienia... o-o
Do Rio wlewa sie żółty, a wylatuje ciemnobrązowy ;)

bartex

Olej traci swoje właściwości smarne :) Hmm to tak jak we frytkownicy - zmienia się co jakiś czas.
W poprzednim aucie - Punto I (jedyny właściciel), zmieniam olej co rok i tak samo będę robił w RIO. Auto przejechane ma ponad 210000km, a silnik chodzi elegancko :-)
Dziś na blacie w RIO pojawiło się +2100km.
Spalanie 500 km wyszło 5,7l/100km. Pierwsze 100km - miasto tutaj miałem równe 8.0l/100km.
W trasie zszedłem wlaśnie do tych 5,7l/100km.
Prędkości ~120km/h.
Auta jeszcze nie tankowałem do pełna - zobaczę jaka różnica między komputerem, a dystrybutorem.

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Rio3 Kex pisze:Każdy orze jak może .
A czy częsta wymiana w czymś pomoże. ż?
Nie sądzę , ale daj Boże. ;-)

PERWI

Post autor: PERWI »

Dzisiaj jak swój samochód odbierałem ,to też kazali mi przyjechać na wymianę oleju po przejechanie 2000 km

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”