W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Prędkość maxymalna??

Awatar użytkownika
Santa

Post autor: Santa »

Ja kiedyś jak miałem astrę I gen, to zmieniałem podswietlenie zegarów i zle wpiąlem linkę od predkosciomierza. I zdziwiłem sie jak pokazało mi 200km/h, a na nawigacji 170km/h. Podłączyłem na nowo i już pokazywało 175km/h na liczniku , a na navi 165km/h
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców

czerwo

Post autor: czerwo »

Motor 1.2, auto załadowane bo z wczasów wracałem. Nie jest to max bo do 185 da się dociągnąć.
Załączniki
ffscreen_00007.jpg

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Ja dzisiaj droge ze Swinoujscia do Warszawy pokonalem w ok. 7h :P
O 10 wyjechalem, ale jeszcze czekalem z pol godziny na prom. Przyjmijmy, ze jazde zaczalem o 10:30. Do tego pare przerw na sikanie i obiad. Ale przyznam, ze praktycznie caly czas walilem 160-170… ;)

Ania88

Post autor: Ania88 »

Dwie osoby+bagażnik pełny (powrót z kilkudniowego wypadu w góry) na autostradzie 175 na nawigacji a prawie 190 na liczniku... może coś tam luzu było ale sensu nie było tego ciągnąć także uważam to za max... Co i tak jest nieźle moim zdaniem ja na 1.2 :)

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Autostrada A1, tylko kierowca, licznikowo na prostej 180, raz z lekkiej górki 190, pod górkę utrzymanie 170 nie było problemem. Nie sprawdzałem do końca, przy 180 było 5 tys. obr/min, więc do odcięcia jeszcze trochę brakowało:) ale sam byłem zdziwiony jak ten mały w końcu silnik się zbiera. Tylko spalanie x2 w stosunku do normalnej, spokojnej jazdy:) Przy okazji, zmieniał ktoś felgi na 16" z innym niż fabryczne ET, tak żeby auto szerzej stało? Chodzi mi o poprawienie stabilności przy większych prędkościach.

marder

Post autor: marder »

ziko1983 pisze:Przy okazji, zmieniał ktoś felgi na 16" z innym niż fabryczne ET, tak żeby auto szerzej stało? Chodzi mi o poprawienie stabilności przy większych prędkościach.
Ja mam felgi 16", 7" szerokości, et 35 i faktycznie szerzej stoi, koła nie są tak schowane w nadkolach jak te fabryczne. Auto dzięki temu na pewno stabilniej się prowadzi i ładniej też wygląda.
Rio ma bardzo miękki zawias niestety i na autostradzie przy wyższych prędkościach nawet na asfalcie gładkim jak stół wpada w niemiłosierne kołysanie, nie czuć dobrze przyczepności. Ja mam opony 205 i dodatkowo szerszy rozstaw kół to samochód już się prowadzi o niebo lepiej.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

marder

Dzisiaj, czwarta rano, autostrada A4. Był mały ruch, więc mogłem zająć na jakieś 15 min. lewy pas. Sandał w podłogę non stop. Obroty jakieś 6 tys., zegar doszedł do ok. 195 km/h, ile jechałem faktycznie nie wiem. Więcej już nie pojedzie, chyba że z górki, he he. Wycisnąłem go jak cytrynę :D

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

ja wczoraj na A4 poznym wieczorem wyciagnalem 191 na GPS. Na liczniku praktycznie to samo... mój licznik, o czym pisałem już wcześniej praktycznie nie przekłamuje w stosunku do GPSa.
mysle ze z wiatrem w plecy i jeszcze kawałekiem drogi 200 sie da zrobic... chociaż powyżej 160 te auta raczej sie juz za dobrze nie prowadzą...

Awatar użytkownika
wnuczak

mały update... dzisiaj na austradzie na liczniku niecałe 210. na GPS 203... i na prostej, równej sie utrzymywało pomiedzy 200 a 203 przez kilka km.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Sprawdz index prędkości na zimowych oponach..
Zeby w teleexpresie nie pisali

marder

wnuczak pisze:mały update... dzisiaj na austradzie na liczniku niecałe 210. na GPS 203... i na prostej, równej sie utrzymywało pomiedzy 200 a 203 przez kilka km.
To grubo. Mój egzemplarz tyle nie pojedzie ;-(

Awatar użytkownika
wnuczak

cicho... przypomnialem sobie o tym chwile później ... index 190km/h ;-)
i dodam tylko ze ekonomika przy takich predkosciach nie istnieje ;-) widać jak wskazówka opada...

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Ja mam index do 240 :P . To jeszcze mi trochę zostało do nadrobienia :devil2:

czerwo

Post autor: czerwo »

wnuczak pisze:cicho... przypomnialem sobie o tym chwile później ... index 190km/h ;-)
i dodam tylko ze ekonomika przy takich predkosciach nie istnieje ;-) widać jak wskazówka opada...
Mi przy takiej jeździe łyka ~13l gazu, gdzie przy normalnej prędkości autostradowej wychodzi 9.
Czas to pieniądz :D

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

wnuczak pisze:mały update... dzisiaj na austradzie na liczniku niecałe 210. na GPS 203... i na prostej, równej sie utrzymywało pomiedzy 200 a 203 przez kilka km.
A jak się ma prowadzenie auta czy nie myszkuje,albo jak lecisz po łuku to zwalniasz czy kitujesz.A jakie masz opony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”