W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stuki z kolumny kierowniczej.

Kamil12

Post autor: Kamil12 »

To znaczy co wymienili Ci dokładnie? I czy ta wymiana była na koszt ASO?

Awatar użytkownika
lukaszzd

Post autor: lukaszzd »

W książkę wpisali wymiana łącznika kinetycznego przekładni kierowniczej. Ogólnie za pierwszym razem rozebrali nasmarowali i poskładali wystarczyło na 3 mc teraz się zreflektowali i wymienili. Kia wypuściła biuletyn serwisowy odnośnie tej usterki. ASO zrobiło naprawę w ramach gwarancji.

Kamil12

Dobrze wiedzieć takie rzeczy, że się tym zajęli w ramach serwisu. Ale miejmy nadzieję, że będzie cicho. :)

czerwo

Post autor: czerwo »

U mnie na razie cisza ale dopiero przejechałem z 50km więc ciężko stwierdzić czy na pewno pomogło.

Rafael
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

U mnie z kolei skrzypi fotel kierowcy podczas ruszania i hamowania. Próbowałem zmienić ustawienie pochylenia oparcia i wysokości siedziska ale nic to nie daje. Miał ktoś coś takiego?

Kamil12

Taki ich urok tych siedzeń u mnie nie ma tego ale u znajomego lekko skrzypią.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Skrzypiał u mnie fotel pasażera. Zgłosiłem w ASO ,zakończyło sie na smarowaniu prowadnic. Pomogło

Rafael
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25l
Przebieg: 36000
Kolor: Platynowy grafit
Pakiety: Czujniki parkowania, przyciemnione szyby
Tapicerka: Czarno-beżowa
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: i10

Post autor: Rafael »

kubeusz77 pisze:Skrzypiał u mnie fotel pasażera. Zgłosiłem w ASO ,zakończyło sie na smarowaniu prowadnic. Pomogło
Właśnie niezbyt mi się chce do ASO jechać, a smaru mam bardzo dużo na prowadnicach. Taki żółto-zielony. Może za ciężki jestem. :P Jak się mocno oprę o oparcie i zaprę nogami to czasami zaskrzypi i możliwe, że to prowadnice. Zgłoszę w październiku jak będzie 1 przegląd olejowy. Chyba, że nerwowo nie wytrzymam i będę miał wolnych kilka dni. :D

gwidon

Post autor: gwidon »

Witam wszystkich :-)
Otóż ja jestem posiadaczem Ceed'a z 2016 roku i u mnie występował ten sam problem. Stuki zaczęły się pojawiać podczas kręcenia kierownicą na trybie komfortowym w lewo i strasznie się mocno nasilały że aż stuk zamienił się w mocne walenie. ASO w Rzeszowie pomogło i wymienili całą maglownicę na nową. I powiem że byłem zadowolony bo wszystko ustało aż do niedawna. Stuki znowu zaczęły się pojawiać podczas kręcenia tyle że są mniej odczuwalne. I pytanie do Was... co zrobić bo dla mnie to jest nielogiczne że dają nową maglownicę która dalej jest wadliwa. I teraz czy znowu jechać do ASO i znowu powiedzą że do wymiany jak można tylko nasmarować ? hmmm co radzicie ? bo to jest dla mnie troche chore że wymienili i nowa znowu stuka i jest wadliwa ;/

czerwo

Post autor: czerwo »

Jak gwarancja to na serwis i bym się nie przejmował.

Kamil12

Podjedź do serwisu, zobaczysz co Ci powiedzą, ale myślę, że wszelkie usterki spowodowane nie z naszej winy tylko z winy podzespołów powinny być zrobione na gwarancji.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Tak właśnie zrób-- Podjedź do serwisu, od tego On jest.Dobrze radze

gwidon

No właśnie sprawa wygląda w ten sposób że wyżej nie do końca opisałem problem. Ponieważ na początku moich stuków ASO bardzo długo mnie zbywało mówiąc że ten typ tak ma, że to naturalnie że tak stuka aż do momentu kiedy zaczęło to walić dosyć mocno i dopiero gdy się uparłem w rozmowie z innym serwisantem wymienili mi na nową maglownicę. I teraz gdy spowrotem zadzwoniłem że dalej zaczyna stukać znowóż powiedzieli że te maglownice tak mają i żeby się tym nie przejmować. I dlatego czuje że dopóki znowu mocno nie będzie mi to stukać udadzą że sprawy nie ma. Mam prośbę do osób co mają ten sam problem w RIO czy też bardzo wam to stuka i co wam z kolei powiedziało ASO ? chyba że u Was też stuka słabo... ale problem tak czy owak występuję ?

Attache
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Post autor: Attache »

Jeśli to ASO KIA w Rzeszowie na ul. Handlowej to oni tak mają. Od dawna omijam ich z daleka.
Pozdrawiam

Tadeusz

gwidon

Dokładnie kolego Attaché to widzę ze przynajmniej sam z nimi nie walcze. Tak chodzi o ASO na handlowej. Powiedz mi w takim razie gdzie załatwić problem chyba że jeździsz do innego ASO i tam by mi ten problem rozwiązali od ręki ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”