Jakość tapicerki w Rio
Autor Wiadomość
 Attache 

Informacje
Wyposażenie: Alarm, czujniki, multimedia, kamerka DOD
Silnik: 1,4 109 KM
Przebieg: 65300
Kolor: fresh beige
Pakiety: XL, funkcjonalny, 15" al
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: HB 5 d.
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #1  Wysłany: 2015-08-24, 20:46   Jakość tapicerki w Rio

Zauważyłem, że w Rio po 15 600 km widać w lewym fotelu wyraźne zmiany koloru na boku (podparciu) od strony wsiadania, wyblakły kolor, jakby otarcia i smugi oraz skośne pofałdowania. Przy przeglądzie po trzech latach zwróciłem na to uwagę kierownikowi zmiany przyjmującej samochód. Orzekł, że kierowca nie umie wsiadać do samochodu i stąd te - wg niego - zmiany koloru, otarcia i pofałdowania. Na takie dictum, zapytałem go czy jest gdzieś dostępna instrukcja wsiadania do Rio i oświadczyłem, że jeśli nie usuną tej wady - wg mnie fabrycznej - to zwrócę się o opinię do rzeczoznawcy. O dziwo, podziałało. Okazało się, że zamówi nowe pokrycie fotela i zostanie ono wymienione. Ciekawy jestem, czy ktoś miał już podobne kłopoty z lewym fotelem (kierowcy)? Materiały użyte do szycia tapicerki są fatalnej jakości. Jak zobaczyłem je w czasie wymiany i samą konstrukcję fotela to załamałem się. Technologia rodem z malucha. W alfie po 36 tys. km fotele są jak nówki.
--------------------
Pozdrawiam

Tadeusz

czerwo 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.2
Przebieg: 180000
Kolor: czerwony
Typ nadwozia: 5d
 #2  Wysłany: 2015-08-25, 12:45   

Ciekawe bo ja zbliżam się do 100 i fotele nic odbiegają od nowych.
Fotele rozbierałem bo dokładałem podgrzewanie i uważam, że są ładnie wykonane wręcz ciężko się je rozbiera i składa bo zapinana jest tapicerka na kółka, żeby były zagłębienia na tapicerce.
Podejrzewam, że Churek podzieli moją opinię chodź on oddawał fotel, żeby dorobić podparcie odcinka lędźwiowego.

Attache 

Informacje
 #3  Wysłany: 2015-08-25, 20:56   

Mechanik dziwił się, że właśnie jednego kółka na dole oparcia brakowało i pytał, czy tapicerka nie było już demontowana. Zamiast niego użył opaski samozaciskowej. Nie zmienia to mojej opinii, że materiał pokrycia jest lichej jakości.
--------------------
Pozdrawiam

Tadeusz

Gandalf wej 
GREGOR

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1,4 CRDI
Przebieg: 67000
Kolor: Bright Silver Metallic
Pakiety: klima manual
Inne auto / jakie?: Mitsubishi Carisma1,9 Dacia Duster1.5
 #4  Wysłany: 2015-08-26, 07:59   

Attache napisał/a:
W alfie po 36 tys. km fotele są jak nówki.
A w moim Golfie 3 po 20 latach jak nowa tapicerka .Chyba z kewlaru zrobiona .To była technika .
Pierwsze 15 lat to na pewno były pokrowce a teraz nikt nie zakłada . ludzie mieli lepszą figurę.... :lol:

Attache 

Informacje
 #5  Wysłany: 2016-08-16, 21:30   

Ciąg dalszy perypetii z tapicerką fotela kierowcy. Została już dwukrotnie wymieniona, nadal wygląda jak poprzednio, bo oczywiście robił to "przeszkolony" mechanik, a nie tapicer. Pal licho już te zmarszczki, ale tym razem obserwuję, że dźwignia pochylenia oparcia coraz bardziej oddale się od siedziska. O ile w fotelu pasażera licuje z obrysem fotela, o tyle na moim uciekła już na 1 cm i chyba na tym nie skończy. Aż strach jechać do serwisu, bo oczywiście powiedzą, że nieumiejętnie się z nią obchodzę. Mam jednak obawę, czy taka wędrówka dźwigni nie skończy się tym, że kiedyś przy hamowaniu ucieknie mi oparcie fotela? Może ktoś z Was, kto rozebrał już fotel, wie czy jest to możliwe? Myślę, że mechanizm przesuwania oparcia fotela opiera się na jakiejś sprężynie i systemie zapadek. Aż strach pomyśleć, że trzpień ustalający wysunie się z zapadki podczas hamowania. Ważny jest też efekt wizualny. Taka odstająca dźwignia nie dodaje "uroku" :-) fotelowi.
--------------------
Pozdrawiam

Tadeusz

czerwo 

Informacje
 #6  Wysłany: 2016-08-17, 08:58   

Jak wymieniali tapicerki to nie ruszali tej dźwigni, jedynie musieli ściągnąć plastiki. Spróbuj docisnąć czy nie wskoczy na miejsce.
Nie myślałeś o zmianie ASO? Albo zrobić zdjęcia wykonanej naprawy i wysłać do centrali, już ktoś to przerabiał, podobno daje bardzo dobre efekty :)

Attache 

Informacje
 #7  Wysłany: 2016-08-17, 09:26   

Myślałem o zmianie serwisu, ale odsyłali mnie tam gdzie zrobili tę fuszerkę. Obawiam się, że jak zacznę cokolwiek dociskać to, mogę pogorszyć ten stan jak na załączonym zdjęciu. Na ASO nie ma silnych.
--------------------
Pozdrawiam

Tadeusz

czerwo 

Informacje
 #8  Wysłany: 2016-08-17, 09:35   

A to ciekawe o-o Przecież ten uchwyt wchodzi na blachę, albo ktoś go pokrzywił przy ściąganiu albo, źle coś poskładane. Ja mój fotel rozbierałem 3 razy i wygląda tak jak z fabryki.
Poślij zdjęcia do centrali.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje