W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Pożegnanie z KIA Rio!

Luźne rozmowy na każdy temat.
KiaBlack

Pożegnanie z KIA Rio!

Post autor: KiaBlack »

Witam, a jednocześnie żegnam się z forum!

Udało mi się dzisiaj sprzedać moją Kijankę, którą zakupiłem w 2014r.
Służyła niezawodnie dwa lata. Przejechałem nią 12952km.
Wiele wspaniałych przeżyć i wspomnień nas łączyło , ale się skończyło :)

Samochód godny polecenia tylko w wersji XL, ja miałem L :( Brakowało dodatków :)

Zawiedziony jestem salonem KII w Gdynii :/ Chciałem kupić od nich ceed'a, ale umawianie się na jazdę próbną to jakaś totalna porażka. Po dwóch tygodniach czekania na jazdę postanowiłem kupić skodę i nie żałuję. W Kii przy zakupie drugiego auta u nich dostałem kubek :) Gdzie w skodzie dali 2 zestawy dywaników, dodatkowe koła zimowe z felgami, alarm, nakładki progowe, aż jestem w szoku!

Pozdrawiam!
Załączniki
Nowy nabytek :)
Nowy nabytek :)
20150930_181900.jpg

marder

Post autor: marder »

Skoda Rapid to nudny samochód (jak każda Skoda zresztą) z awaryjnymi silniczkami TSI. Nie widzę żadnych korzyści z takiej zamiany. A po tej aferze z dieslami koncern VW przestanie być taki hojny.
LIFE IS TOO SHORT TO BE SLOW

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

Ja mam wersje M i nie narzekam, a podobno tylko XL jest warta uwagi...
Hmm, o ja glupi... ;)

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

f0ku5 pisze:Hmm, o ja glupi... ;)
No nie wiem czy głupi - wszystko zależy na co nas stać i do czego to cacko ma służyć. Jeżeli zależy
nam na ful wypasie i gadżetach to na pewno XL, jeżeli natomiast ma to być autko budżetowe to
wystarczy całkowicie M, a nawet S gdyby była dla RIO. Za to w kieszeni zostaje ponad 10 tys.zł.
Jak ja kupowałem różnica dochodziła prawie do 15 tys. /M-ok. 40 tys. XL-53-55 tys./. Z punktu A do
punktu B dojedziemy jednakowo i tak samo
.

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

Szkoda tylko że kolega nie powiedział jaka jest różnica w cenie. Ja zanim kupiłem Rio wcześniej byłem w skodzie za golasa fabię co nie miała radia klimy i korby w drzwiach, silnik 1,2 60 parę koników usłyszałem cenę 50tyś a z tym co mam w Rio L cena skody wyniosła bagatelka 75 tyś. To ja dziękuję bo za 75 tys mam dziś Ceeda kombi z silnikiem 1,6 GDI w wyposażeniu business line :)

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Oj tam oj tam, nie siadajcie tak na kolegę KiaBlack. Zmienił bo chciał zmienić, a jak mu brakowało wyposażenia, to też tylko jego punkt widzenia.
Skoda robi dobre auta i dyskusje na temat, które jest lepsze są jak dyskusje nad świętami BN i WN. Ja tam swoją Ryjówkę lubię, ale jak przyjdzie czas na zmiany to nie wiem czy kupię coś z oferty kia, cy innego producenta - zależy co będzie na rynku i jakie cyfry na koncie ;-)
Szerokości i bezawaryjności.

Awatar użytkownika
Rossi

Post autor: Rossi »

Sprzedać, czy w rozliczeniu dałeś RIO w salonie Skody?

KiaBlack

Panowie spokojnie, gdybym posiadał wersję Xl zastanawiał bym się czy sprzedać.
Autko zostało w rodzinie, Ojciec zadowolony i ja także.
Chciałem kupić ceed'a, tylko szlak mnie trafił jak musiałem się prosić o jazdę próbną , do dzisiaj czekam :)
Rapid to auto tej samej klasy co rijanna tylko troszkę większy, jak auto może być nudne?

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Nie kwestionuję wyboru SKODY zamiast KIA, ale nie myślałeś, żeby najpierw spróbować w innym salonie KIA?

Ja kupiłem RIO w drugim salonie, który jest sporo dalej od pierwszego, ale w pierwszym nie przekonała mnie do siebie obsługa.

Podobnie było wcześniej, jak szukałem poprzedniego auta. Najpierw miała być SKODA, ale w salonie VW była taka obsługa, że wyjechałem "das Auto" z salonu.

Awatar użytkownika
wnuczak

Post autor: wnuczak »

Co do RIO to też mam kilka powaznyc uwag po 2 latach i prawie 60000 km, ale akurat na Rapida bym go nie zamienił. Miałem okazje przejechać rapidem ok. 2 tys. km i niestety ale to auto prowadzi sie tak samo źle jak fabia... auto ktore od rio jest o 30 cm dłuższe ma zbliżony rozstawa osi i mniejszy rozstaw kół!!! nerwowe na drodze, przy bocznych wiatrach dramat... niestety ale nawet przy słabo prowadzącym się RIO wypada fatalnie... trochę lepsza jakość wykończenia wnętrza, ale za to wygląda jak z poprzedniej epoki...

Awatar użytkownika
Rossi

Ja też się będę powoli żegnał z RIO. Wychodzi na to że kolejne auto to Ceed, a RIO zostawię w rozliczeniu. Jeszcze trochę pojeżdżę do momentu odebrania auta z salonu. Do grudnia...

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Rossi pisze:Ja też się będę powoli żegnał z RIO. Wychodzi na to że kolejne auto to Ceed, a RIO zostawię w rozliczeniu. Jeszcze trochę pojeżdżę do momentu odebrania auta z salonu. Do grudnia...
Gdzie brałeś tego Ceeda w Lubinie ? Byłeś w tym salonie ?
Jacek

Awatar użytkownika
Rossi

PW

KiaBlack

Stary nie oddawaj auta w rozliczeniu bo okrutnie dużo stracisz :/

Awatar użytkownika
Rossi

KiaBlack pisze:Stary nie oddawaj auta w rozliczeniu bo okrutnie dużo stracisz :/
Daję Ci słowo, że nie. Reszta jest milczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”