Przesunięty przez: Cichy
2015-11-01, 11:26
Rio 1.2 Buisness Line
Autor Wiadomość
 AndrewWiggin 
właściciel

Informacje
Wyposażenie: Buissnes Line 1.2
Silnik: 1.2
Przebieg: 1500
Kolor: srebrny
Pakiety: Buissnes Line
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d
Inne auto / jakie?: BMW X3
 #1  Wysłany: 2015-10-01, 23:32   Rio 1.2 Buisness Line

Witam wszystkich,
jeśli można to kilka słów ode mnie na temat nowiutkiej Kii Rio, którą miałem przyjemność odebrać z salonu w sierpniu. Muszę na wstępie przyznać, że mam niestety fioła na punkcie motoryzacji, więc wybór nowego auta dla mojej małżonki był dla mnie wyzwaniem nie lada :) Wiedziałem jedno. Po włożeniu fortuny w ciągłe naprawy jej 14 letniego Audi A4 1.9 tdi, którym jeździła przez ostatnie 10 lat zdecydowałem, że nie ma mowy, nie kupię auta używanego! Chciałem mieć nowe, z gwarancją, z salonu, tak żebym przez te 6-7 lat miał temat auta żony z głowy :]Tym bardziej, że miało to być auto do miasta, w zasadzie wyłącznie, więc osiągi, momenty obrotowe i hałas w kabinie przy 160 na godzinę nie miały żadnego znaczenia ;) Po zbadaniu tego co jest na rynku w kwocie do 50 tys wybór i to zdecydowany padł na Kię. I jak na razie jestem tym autkiem absolutnie zachwycony! A muszę przyznać, że mam niestety dość wygórowane oczekiwania na temat aut, którymi jeżdżę, ech. I tu muszę przyznać, że Rio spełnia absolutnie wszystkie moje oczekiwania co do auta miejskiego za rozsądną cenę. Ma bardzo udaną, z przodu wręcz zadziorną stylistykę nadwozia. Z mordy takie prawie GTI :)Wewnątrz -i tu moje największe zaskoczenie - ogromna. Absolutnie nie spodziewałem się w tak zgrabnym, z pozoru małym autku taaaaakiej przestrzeni! A już przestrzeń na nogi pasażerów tylnej kanapy mnie autentycznie powaliła. Pod względem przestrzeni dla podróżujących, z przodu, a przede wszystkim z tyłu, bije na głowę takie np. Audi A4 B6, na głowę! Bardzo fajne fotele przednie, przynajmniej w tej wersji, z bardzo przyzwoitym trzymaniem bocznym. W tej klasie chyba najlepsze. Bardzo fajnie pracująca, z lekkim oporem, zadziwiająco precyzyjna skrzynia biegów. Dla mnie porównywalna z niemieckimi, bardzo uznanymi producentami. Wow! Silniczek 1.2 w mieście praktycznie niesłyszalny, ale jak się komuś Kubica włączy, odpowiednio kręcąc całkiem żwawy. Na miasto absolutnie wystarczający. Komfort resorowania, przy szesnastkach, bardzo przyzwoity. W aucie cicho, zawieszenie również zaskakująco ciche, nawet na większych nierównościach. I do tego to wyposażenie! Jak dla mnie, jak na auto miejskie, można powiedzieć kompletne :) Klima automatyczna, kierownica z wszystkimi bajerami, bluethootami, telefonami etc. Swiatła ledowe dzienne automatyczne, wycieraczki automatyczne, 16 calowe felgi, przyciemniane szyby, czujniki parkowania, klimatyzowany schowek, ledy w lusterkach, start/stop etc. Noż czego można chcieć więcej. Już wyobrażam sobie cenę takiego nie przymierzając VW Polo w porównywalnej opcji :O Reasumując i kończąc mój przydługi wpis. Ode mnie Kia BIG RESPECT za postęp jaki ten koncern wykonał.
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2015-11-01, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

tadzix86 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4
Przebieg: 23000
Kolor: Czerwony
Pakiety: STYL
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Nissan Note 2007
 #2  Wysłany: 2015-10-10, 21:18   

Zgadzam się z kolega. Kia Rio to dobre auto. Sam kupiłem XL sedan z pakietem STYL. Jezdze po mieście ale i trasy. Takie 200-300 km nie stanowią problemu.

Pozdrawiam
--------------------
Tadek

Paratrooper 

Informacje
Wyposażenie: L+ Business line
Silnik: 1.2 84KM Benzyna + LPG
Kolor: Biała
Tapicerka: Czarno - grafit
Typ nadwozia: 5d hatchback
 #3  Wysłany: 2015-10-11, 12:35   

Super załącz jakieś fotki :). Miłego użytkowania.

niedzisiejszy 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25
Przebieg: 12300
Kolor: platynowy grafit
Pakiety: business line
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
Inne auto / jakie?: kia picanto 1,0 2006 r salon
 #4  Wysłany: 2015-12-04, 22:45   

Mam ten sam model auta i absolutnie się zgadzam. Warto było dołożyć do tej wersji. Osobiście to tylko start-stop mnie wkurza, ale w końcu przestanę zapominać o jego wyłączaniu :-)

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje