W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Nowa Kia RIO oficjalnie wita

Nasze auta.
adiek

Nowa Kia RIO oficjalnie wita

Post autor: adiek »

Witam Wszystkich

Dzisiaj odebrałem swój nowy nabytek i już oficjalnie mogę dołączyć do Waszego grona :-)
Wcześniej miałem i cały czas mam Daewoo Tico, też srebrny metalik.
Zrobiłem dzisiaj pierwsze 30km i już mogę powiedzieć, że wrażenia z jazdy super, aczkolwiek porównywać Tico do Rio to przepaść pod względem technologicznym i komforcie.
Oby tylko ryjek był tak samo niezawodny jak Tico, to będzie super :-)
Załączniki
rio1.jpg
rio2.jpg
rio3.jpg
rio4.jpg

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Nie no Tico - sorry - ale to wypadek przy pracy. Samochód, który nie spełniał żadnych norm bezpieczeństwa a dopuszczony do sprzedaży w Polsce tylko z powodu produkcji i "dawania pracy" w Polsce.

Gratulacje i miłego użytkowania.
Pozdrawiam
Churek

adiek

Churek pisze:Nie no Tico - sorry - ale to wypadek przy pracy. Samochód, który nie spełniał żadnych norm bezpieczeństwa a dopuszczony do sprzedaży w Polsce tylko z powodu produkcji i "dawania pracy" w Polsce.
Tico na tamte czasy według mnie nie było złym wyborem. Tym bardziej że w latach 95 mieliśmy do wyboru w kwocie 20 tysięcy co najwyżej Cinquecento. Tico z silnikiem na licencji Suzuki, 5 drzwi, było mocną przewagą tego samochodu. Ok, może blachy tylko Cingucento miało grubsze. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, dopuszczony warunkowo, tylko przez to, że nie posiada łamanej kierownicy. Co do samej jazdy... w każdym samochodzie nie można się czuć całkowicie bezpiecznie, a im bardziej "wypasiony samochód" w połączeniu z nieodpowiedzialnym kierowcą = większe niebezpieczeństwo na drodze. Taki kierowca potem myśli, że wszystko mu wolno, w końcu w podświadomości czuje się bezpiecznie, co może być bardzo zgubne....

Churek pisze:Gratulacje i miłego użytkowania.
Dzięki ;-)

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

I tutaj się zgadzam z kolegą. Kiedyś oglądałem taki program dokumentalny w BBC na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i tam jeden z największych autorytetów w tym temacie w UK wypowiedział się, że jego zdaniem w samochodach zamiast poduszek powietrznych powinien być montowany na kierownicy kolec skierowany prosto w czoło kierowcy, to może wtedy by to trochę powstrzymało wariatów, bo jego zdaniem ludzie świadomi ilości sprzętu poprawiającego bezpieczeństwo użytkownika tracą świadomość zagrożeń płynących z niebezpiecznej jazdy.
Gratuluję zakupu i mam nadzieję że "będzie Pan zadowolony" :D
A tak na marginesie co teraz z Tico? Czy już tak przerdzewiało, że tylko laweta i złom, czy zostanie jako "drugie auto w rodzinie"? A może idzie jeszcze "do ludzi" i będzie kogoś cieszyć?

adiek

Tico trzyma się dobrze, drzwi i progi są zdrowe a podłoga od nowości była zakonserwowana. Ostatnio Pan na przeglądzie nie mógł się nadziwić , że jest w takim stanie.
Uważam, że swój stan zawdzięcza tylko konserwacji. Od nowości profile zakonserwowaliśmy środkiem RustCheck (3 konserwacje) a potem w miarę upływu czasu, co jakiś czas konserwowałem samodzielnie - podobnie z podłogą. Tico zostaje dalej moją własnością i będzie służyło na dojazdy do pracy czy zakupy.
RIO też niebawem wyśle na konserwację RustCheck, tylko najpierw zobaczę jak wygląda podłoga na kanale i ją zakonserwuje puki autko czyste. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”