W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Podgrzewane lusterka zewnętrzne.

Zrób to sam!
Zielarz

Podgrzewane lusterka zewnętrzne.

Post autor: Zielarz »

Witam szanowne towarzystwo,
Z racji tego, że nabyłem wersję M która nie posiada podgrzewanych lusterek (rzecz niezwykle przydatna) mam pytanie : czy ktoś z szanownych kolegów może montował takie doposażenie, czy jest to w ogóle możliwe (na zasadzie plug & play jak było w przypadku tempomatu i zegarów supervision), bo nie ukrywam, że temat bardzo mnie nurtuje. Byłbym wdzięczny za pomoc merytoryczną.
Pozdrawiam
Zielarz
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 17:46 przez Zielarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Jeśli nikt tego nie robił (a na forum jakoś nie kojarzę) to nie obejdzie się bez demontażu lusterka / boczku i sprawdzenia czy w ogóle jest pociągnięta instalacja.

Teoria jest taka, że jest to połączone z ogrzewaniem tylnej szyby i często nie opłaca się zubażać wiązki więc kable w drzwiach mogą być, pytanie o przekaźnik i same lusterka z grzałką.

Podjechałbym do jakiegoś elektryka i pogadał bo na zasadzie P&P może się nie dać.
Pozdrawiam
Churek

Iwona

Post autor: Iwona »

Posiadam wersję M rocznik 2014 i jest ona fabrycznie wyposażona w podgrzewane lusterka. Działają automatycznie po włączeniu podgrzewania tylnej szyby.
Pozdrawiam. Iwona

korona

Post autor: korona »

Potwierdzam informację od koleżanki Iwony.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

Iwona pisze:Posiadam wersję M rocznik 2014 i jest ona fabrycznie wyposażona w podgrzewane lusterka. Działają automatycznie po włączeniu podgrzewania tylnej szyby.
Pozdrawiam. Iwona
A zapytam czy masz te lusterka składane automatycznie ?
Jacek

jean_paulista

Post autor: jean_paulista »

jachnyc, podgrzewane i owszem, ale nie składają się automatycznie.

Iwona

Post autor: Iwona »

Niestety nie składają się automatycznie.
Iwona

Minis1

Re: Podgrzewane lusterka zewnętrzne

Post autor: Minis1 »

Zielarz pisze:Witam szanowne towarzystwo,
Z racji tego, że nabyłem wersję M która nie posiada podgrzewanych lusterek (rzecz niezwykle przydatna) mam pytanie : czy ktoś z szanownych kolegów może montował takie doposażenie, czy jest to w ogóle możliwe (na zasadzie plug & play jak było w przypadku tempomatu i zegarów supervision), bo nie ukrywam, że temat bardzo mnie nurtuje. Byłbym wdzięczny za pomoc merytoryczną.
Pozdrawiam
Zielarz
A który rocznik masz? Ja mam M sedan z 2015 i lusterka są podgrzewane, wg. cennika też i klamki zewnętrze ale nie czuje aby były ciepłe jak wysiadam i otwieram inne drzwi.

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Co klamki podgrzewane ż? ż? ż? Nigdy nie było czegoś takiego ż? ż? ż?

Zielarz

Post autor: Zielarz »

Witam, ja mam wersję HB/M z lutego 2014 (produkcja grudzień 2013) i lusterka nie mają podgrzewania ani składania automatycznego, stąd moje zapytanie. Dzwoniłem do ASO (sraso ja słusznie zauważył Churek) a smutny Pan poinformował mnie że aby wyposażyć auto w rzeczone lusterka musiałbym wysupłać bagatela 2500 zł + robocizna 500 zł czyli razem 3000 zł....NO SKANDAL W BIAŁY DZIEŃ, zresztą wszelkie doposażenia to jest jakieś nieporozumienie bo przy okazji zapytałem ile kosztowałoby doposażenie auta w tempomat, Pan ze stoickim spokojem poinformował, że taka usługa kosztowałaby 7950 zł, natomiast zmiana zegarów na SUPERVISON to wydatek rzędu 5600 zł ze względu na wymianę "jednostki centralnej" (cokolwiek by to miało znaczyć) bo zegary SUPERVISION nie współpracowałyby z "jednostką centralną zamontowaną w moim aucie HA HA HA (widać jak sprawy techniczne mają opanowane w tym ASO, bo przecież jak pisałem wcześniej tempomat i zegary supervision zamontowałem własnoręcznie i koszt był wręcz mikroskopijny w stosunku do proponowanego przez serwis), pozostawię te informacje bez komentarza do oceny szanownych koleżanek i kolegów. Niemniej jednak gdyby ktoś z szanownych kolegów miał jakieś informacje jak ugryźć temat podgrzewania lusterek najmniej bolesną metodą byłbym dźwięczny dozgonnie :-) Pozdrawiam serdecznie kijankową brać.
ZIELARZ

Minis1

Post autor: Minis1 »

Tedi_19 pisze:Co klamki podgrzewane ż? ż? ż? Nigdy nie było czegoś takiego ż? ż? ż?
Sorki moje złe odczytanie :~ "Podgrzewane lusterka zewnętrzne, klamki i lusterka w kolorze nadwozia"

czerwo

Post autor: czerwo »

Dokładałem w Pandzie.
Na allegro do kupienia maty do lusterek, trzeba sobie wiązkę dorobić, nie jest to proste bo przez drzwi idzie takie dziwne złącze wielopinowe.
http://allegro.pl/mata-grzewcza-podgrze ... 38689.html

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Zielarz pisze:pozostawię te informacje bez komentarza do oceny szanownych koleżanek i kolegów.
Co do cennika tych usług Masz rację .Ale---
Ty wykonałeś hobbystycznie tą usługę
Policz teraz ---nie pracujesz obecnie to co wykonujesz -zarabiasz prowadząc warsztat żeby mieć na chleb na legalu .Zus, czynsz za garaż, podatki ,pracownik,twój zus godziny pracy czas oczekiwania na tą cześć z korei[w tym czasie nie pracujesz] i tak dalej .
Policz zysk i napisz ile byś za to wziął to podjadę do ciebie i mi zamontujesz .
A jeszcze czas dograć ze mną z moim grafikiem pracy [dlatego wychodzą takie ceny] :lol:

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Nie wiem czy jeszcze aktualny temat. U mnie w wersji M z 2011 dokładali przed odbiorem auta podgrzewane wkłady lusterek. Zajęło to parę godzin bo podobno nie było gotowych przyłączy żeby wpiąć te podgrzewane wkłady, tylko musieli kłaść oddzielne wiązki. Podpięli się pod podgrzewanie tylnej szyby i tym przyciskiem uruchamia się lusterka i szybę tył. Zapłaciłem tylko 200 zł za wkłady.

Awatar użytkownika
jachnyc

Post autor: jachnyc »

W wersji z podgrzewanymi lusterkami jeśli załączymy podgrzewanie tylnej szyby automatycznie działa podgrzewanie lusterek :-)
Jacek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Manuale”