Rio Sedan 1,2
Autor Wiadomość
 Shadow 

Informacje
Wyposażenie: M + klima+ogrzewane siedzenia
Silnik: 1,2
Przebieg: 1300
Kolor: Graphit
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Sedan
Inne auto / jakie?: Ford Mondeo
 #1  Wysłany: 2015-12-09, 14:48   Rio Sedan 1,2

Witajcie.
Po miesiącu użytkowania dwie fotki i parę słów o naszym ( jeździ żona, ja czytam i piszę na forum ) Rio. Jak widać na zdjęciach wersja sedan. Wybraliśmy tę wersję ze względu na większy bagażnik główne na tornistry dzieci i dwie plastikowe skrzynki z IKEA które żona lubi wozić ( zakupy co by nie wędrowały po całym bagażniku i inne drobiazgi ). Można je wepchnąć głęboko i nie przeszkadzają. Minusem jest dość mały otwór po otwarciu klapy więc dużych rzeczy się nie włoży, ale do zastosowań miejskich jest jak znalazł. Po 1 400 km wrażenia bardzo pozytywne. Spalanie z komputera przy jeździe w zasadzie jedną trasą do pracy ( 46 km dziennie, z czego 30 to trasa szybkiego ruchu i krótki odcinek autostrady a pozostałe 16 to wieczny korek na Dolnej Wildzie i Hetmańskiej - poznaniacy wiedzą o czym piszę ) to na razie 6,6 l. Żona jeździ w miarę spokojnie, silnik 1,2 daje radę. A'propos autostrady to rzeczywiście przy silniejszym wietrze sedana mocno rzuca na boki. Bardzo czułe wspomaganie jeszcze potęguje te odczucia. Ale poza tym auto super. W serwisie przy zakupie założyli nam podgrzewanie siedzeń co przy chłodnych dniach bardzo umila podróż. Nie pamiętam gdzie znalazłem pytanie odnośnie samoczynnego włączania się klimatyzacji przy przestawieniu nadmuchu na szybę. Sprawdziłem patent na wyłączenie tej funkcji ( pięciokrotne w ciągu 2 sekund naciśnięcie klawisza nawiewu zewnętrznego ). Ponowna kombinacja i funkcja wraca. Reasumując jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Dzięki Wam czytając forum mogliśmy podjąć dobrą decyzję o zakupie Rio parę miesięcy temu. Pozdrowienia. Jeszcze jedno. Rio na zdjęciach trochę przybrudzone. Po trzech dniach od zakupu tak wyglądało więc szybko kupiłem i zamontowałem uniwersalne chlapacze więc już się tak nie brudzi.

zalmen3 
VIP

Informacje
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1.2
Przebieg: 99999
Kolor: złocisty brąz
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: 5d
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #2  Wysłany: 2015-12-09, 17:00   

No i super - grunt to być zadowolonym :D I witam "somsiada" ;-)
--------------------

dzidek 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1400 CVVT
Kolor: ciemny brąz
Pakiety: mówią, że dali
Tapicerka: kolorowa bo brązowa
Typ nadwozia: sedan, czyli limuzyna
Inne auto / jakie?: KIA Picanto 2018 ,Berlingo 1,4 2013
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
 #3  Wysłany: 2015-12-09, 17:20   

Tyż witam somsiada i życzę dalszych przyjemności z użytkowania pięknego autka.

Odpowiedz do tematu  
Zasady Postowania Opcje