W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Nowy

Nasze auta.
Ravek

Nowy

Post autor: Ravek »

Witam

Jestem nowy wczoraj zamówiłem swoją Kijankę. Napiszcie co w nich najbardziej przeszkadza, jakieś mankamenty. Bo zalet ma sporo a a wadach wiem niewiele.
Ravek

dzidek
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: 1,4XL
Silnik: 1400 PB
Kolor: brąz
Tapicerka: kolorowa
Typ nadwozia: sedan
Inne auto / jakie?: Picanto III

Post autor: dzidek »

Nie doszukuj się wad w nowym autku - ciesz się z nabytku "będziesz Pan zadowolony". Mankamenty
dla każdego użytkownika są inne i może ich nie znajdziesz.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Niema za co złapać przy zamykaniu klapy i ręka up...
A teraz chlapa ;-)

adiek

Post autor: adiek »

Hmm.... w mojej wersji po lifcie jest miejsce na wsadzenie palców i zamknięcie klapy bez chwytania jest z zewnątrz

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

W temacie jest sedan :!:

piotr900

Post autor: piotr900 »

Jakies wady to chyba jedna- trzeba co jakis czas pojechac na stacje i zatankowac (szkoda ze nie ma wiekszego baku paliwa tak z 50L) wiecej nie widzę.

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Słaba stabilność oraz wrażliwość auta na boczne podmuchy wiatru przy dużych prędkościach na standardowym ogumieniu, zawiasy bagażnika wnikające do środka i gniotące bagaż, plastikowe wnętrze (wynikające również z ceny), brak podłokietnika z tyłu, słabe (moim zdaniem) oświetlenie bocznej strefy przed autem, co wiąże się z wjeżdżaniem w prostopadłe, ciemne uliczki prawie na czuja, brak przednich świateł przeciwmgłowych, dość szeroki słupek "A", który ogranicza widoczność, słaba widoczność do tyłu ( w tej wersji nadwozia czujniki parkowania obowiązkowe), nie widać końca przodu auta, miękki lakier, hałasujące i "klęjące się" oryginalne hamulce, szczególnie po kilkudniowym postoju lub dzień po myciu, twardy plastik pod lewym łokciem (upierdliwe przy dłuższej podróży), plastiki podatne na zarysowania. To chyba wszystko co mi się nazbierało przez prawie 40 tys. Mam nadzieję, że Cie nie zniechęciłem:) Większość wad to pierdoły i da się z nimi żyć, a zalety zdecydowanie nad nimi przeważają. Ja osobiście na razie nie planuję sprzedawać Rio, chyba że w przyszłości rodzina mi się powiększy. Wtedy będzie trzeba pomyśleć o Carensie...:)

Ravek

Post autor: Ravek »

Ziko dzięki. O to mi chodziło. Auto odbieram za tydzień jak pojeżdżę trochę (jeśli małżonka pozwoli) to napiszę czy mnie to samo przeszkadza. Na obecną chwilę uważam, że z tym budżetem ciężko było roztropniej zainwestować. A że szykuj mi się latem remont nie mogłem za dużo wydać na samochód. Liczę że kijanka długo u nas popływa. Pozdro
Ravek

Kacper

Post autor: Kacper »

Słabe silniki. Choć oczywiście kwestia potrzeb. Niestety niewielki wybór między 1.2 a 1.4

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Jeszcze jest 1.1 WGT i 1.4 CRDi, co by być dokładniejszym.

Kacper

No tak ale w dieslu też mamy do dyspozycji tylko silniki małej mocy.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP

Pewnie na "hothacza" przyjdzie poczekać - niby ceed już jest w mocniejszej wersji. Myślę, że z Rio będzie podobnie, ale chyba dopiero w modelu IV generacji.

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

W sedanie niestety nie ma silników diesla. Jeśli chodzi o benzynę, to 1.2 do spokojnej jazdy wystarczy, ale do szybkiego wyprzedzania trzeba zrzucić dwa biegi w dół. Pewnie w następnej generacji będzie już dostępny 1.0 TGDI, no ale wtedy o bezawaryjności naszych silników będzie trzeba zapomnieć, więc cieszmy się z tego co jest. Za 10 lat wolnossących benzyniaków na pośrednim wtrysku pewnie już nie będzie.

Kacper

Nie przesadzałbym z tą awaryjnością. Znam wiele osób, które posiadają auta z turbinami itp i wcale im się nie psują jak to się powszechnie mówi. Zresztą te nowoczesne silniki z turbodoładowaniem jak i bezpośrednim wtryskiem też są coraz bardziej unowocześniane. A odnośnie wolnossącej benzyny nie mam nic przeciwko tylko od pojemności 2.0 :) W USA jeszcze długo pojeżdżą tego typu silniki. Silniki z turbiną trzema cylindrami i pojemnością 1.0, 1.2 to jakaś pomyłka.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP

Za 10 lat nikt już nie będzie tak twierdził :) Choć dla mnie brak turbiny był kroplą która przelała kielich niepewności co do wyboru auta... no i cena, bo brałem jeszcze pod uwagę Civic'a (też bez turbiny) ale był o ponad 20 tys. droższy:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje Rio”