W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Skrzynia/sprzęgło.

Marcinno

Skrzynia/sprzęgło.

Post autor: Marcinno »

Nie wiem czy usterka bo we wcześniejszych autach nie zwracałam na to uwagi , skrzynia / sprzęgło na 2 biegu jakby nie trzymała na małych wzniesieniach i auto stacza się miał ktoś taki problem ?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 10:56 przez Marcinno, łącznie zmieniany 1 raz.

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Na tym biegu to już się leci do przodu jak dziki tygrys- a ruszamy z 1
Musisz poprawić wypowiedz

Marcinno

Sorki pisałem z telefonu.

Chodzi o to że na postoju gdy zostawię samochód na 2 biegu powoli stacza się, wiadomo zawsze po puszczeniu sprzęgła troszkę zjedzie/poruszy się ale w tym wypadku ewidentnie powoli się stacza tak jakby bieg nie trzymał

Awatar użytkownika
krzysztofek

Post autor: krzysztofek »

mnie na kursie prawa jazdy uczono zostawiając auto przodem w dół zaciągasz ręczny i wbijasz wsteczny, jak zadkiem w dół zaciągasz ręczny i pierwszy bieg. Poprzednim aucie które miało silnik diesla jak wbiłem 2,3,4,5 to auto mi na dół uciekało jedynka i wsteczny stało na samym biegu bez ręcznego to kwestia przełożenia i związanych z nim oporów. Nadmienię że silnik był w bardzo dobrej kondycji coby uprzedzić uszczypliwości że kompresji nie trzymał :P

Marcinno

Tylko ja nie mam na myśli jakiegoś mega dużego-stromego podjazdu

czerwo

Post autor: czerwo »

Na 1 też się stacza, po to masz ręczny ;D

Marcinno

Nigdy wcześniej w żadnym innym aucie nie używałem ręcznego bo nie było problemu ze staczaniem się , jeśli ten typ tak ma to Okej :)

czerwo

Chodzi o to, że jedynie automatyczna skrzynia fizycznie blokuje przednie koła.
W niektórych krajach auta zostawia się na 4/5 biegu właśnie po to, żeby można je było przepchnąć bo parkuje się zderzak w zderzak.
https://www.youtube.com/watch?v=EaKCBw6GxBs

Gandalf wej

Marcinno pisze:Nigdy wcześniej w żadnym innym aucie nie używałem ręcznego bo nie było problemu ze staczaniem się , jeśli ten typ tak ma to Okej :)
Hej ! kolego jeżeli samochód wyposażono w ręczny ,a parkujesz z górki to Ameryki niema co odkrywać ,zaciągaj Go jak producent zaprojektował auto .
Twoja szkoła sieje zły nawyk dla nowych kierowców
Jak będzie potrzeba na prawdę zaciągnąć ręczny i od nie ruszania linek się zakleszczą to wtedy przypomni ci się że [albo następny właściciel] a wujek Janusz mówił .Zaciągaj i nie filozofuj
......I koła po asfalcie się ciągną,,,i ciągną ,,,,A na dworze zimno itd.A ile h... na tego co ..... :-D

Marcinno

Nie sieje żadnej filozofi ani nie uczę złych nawyków , wiadomo gdy jest duża górka (pochylenie 10° wzwyż ) zaciąga ręczny dla bezpieczeństwa cały czas mówię o lekkim pochyleniu

czerwo

Zawsze zaciągam ręczny! W góra dodatkowo na biegu i koła skręcone tak, żeby w razie staczania się mogło się na czymś normalnym zatrzymać.
Tak jak przedmówca mówi kiedyś tak uczono, że auto na biegu bo był problem z ręcznym.
Teraz jest na odwrót, zawsze ręczny bo nieużywany robi problemy.
A tu piękny przypadek dlaczego nie zostawiać na biegu
http://forumprawne.org/dyskusja-ogolna/ ... chodu.html

Gandalf wej

Marcinno pisze:Nigdy wcześniej w żadnym innym aucie nie używałem ręcznego
A kto to powiedział? .Już się pogubiłem
Temat do zamknięcia

Zablokowany

Wróć do „Usterki”