W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Z czym i jak często do ASO?

czerwo

Post autor: czerwo »

Filippo pisze:Ja po dwóch miesiącach na razie jedną rzecz mam do poprawy - fabrycznie maska jest krzywo spasowana (z 1 strony wystaję ponad linie 0,5 cm, a z drugiej o tyle samo opada). W piątek podjadę to zobaczę jak sobie z tym poradzą.
Reguluje się to odbojnikami w masce gumowymi, wykręcając/wkręcając.

Awatar użytkownika
Filippo

Post autor: Filippo »

f0ku5 pisze:Fabryczna maska raczej nie ma możliwości być źle spasowana, przynajmniej ja się z tym nie spotkałem.
Jesteś pewien, że auto nie było bite?
Zaraz po odbiorze auta całe sprawdziłem czujnikiem, więc jestem pewien, że nie. Lakier na zawiasach też jest nietknięty. Podczas rozmowy Pan z serwisu w ogóle nie był zdziwiony moją reklamacją. To złe spasowanie nie jest jakoś wielce widoczne, sam je zauważyłem po około 4 tygodniach od odbioru auta. Reklamuje przy okazji wymiany oleju po dotarciu. Na zdjęciach widać, że prawa strona jest niżej, a lewa wyżej.
Załączniki
1.JPG
2.JPG

Awatar użytkownika
Filippo

Reguluje się to odbojnikami w masce gumowymi, wykręcając/wkręcając.

Dzięki za info, czyli raczej szybko sobie poradzą :-)

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

serio - nie zauważyłeś od razu tego że maska tak koszmarnie krzywo jest?

Awatar użytkownika
Filippo

Rejmi pisze:serio - nie zauważyłeś od razu tego że maska tak koszmarnie krzywo jest?
Szczerze to nie. Pierwsze nowe auto, emocje podczas odbioru itp. Nawet moja pedantyczna żona nie zauważyła :-/

ghost2255

Post autor: ghost2255 »

Przecież to się reguluje odbojnikami bez żadnych narzędzi. Całość zajmie ze 30s.
Naprawdę trzeba z tym do ASO?

Awatar użytkownika
Filippo

ghost2255 pisze:Przecież to się reguluje odbojnikami bez żadnych narzędzi. Całość zajmie ze 30s.
Naprawdę trzeba z tym do ASO?
Jak pisałem wcześniej i tak jadę wymienić olej, więc nie widzę sensu po co ja mam się w to bawić. Gdybym miał smykałkę, chęci i predyspozycje do majsterkowania przy samochodach to bym nie kupował nowego i na gwarancji.

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

a to się mylisz

lubię dłubać przy samochodach i sporo sam potrafię przy nich zrobić a i tak kupuje nowe :)

Awatar użytkownika
Rio3 Kex

Post autor: Rio3 Kex »

Au mnie bez problemów ,po prostu wszystko ko. :-) .Odpukać ;-)

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Rejmi pisze:a to się mylisz

lubię dłubać przy samochodach i sporo sam potrafię przy nich zrobić a i tak kupuje nowe :)
Mam tak samo :)
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Manta

Post autor: Manta »

Ta źle spasowana maska to dość częste w tych autach - jak dotarło do mnie na drugi dzień po odbiorze, że też mam tak spasowaną to przewertowałam miliony zdjęć kianek ;). Dobrze wiedzieć, że można to wyregulować, już wiem za co zaraz się zabiorę ;)

Awatar użytkownika
Filippo

Kończąc historię mojej maski, wyregulowana.
Pozdrawiam :)

clarence2
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: L Business line
Silnik: 1.4
Przebieg: 20000
Kolor: Biały

Post autor: clarence2 »

po waszych wpisach dzisiaj zwróciłem uwagę i u mnie też była krzywo :devil: ..2 minuty roboty, 3 klapnięcia maską i jest ok :-)

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

U Mnie też po dwóch tygodniach kapnąłem się że jest krzywo.Jak spojżałem pod maskę to gómki były już na maksa podniesione i opuszczone .W aso byli żdziwieni jak ktoś mógł tak spierd...Popuszczali błotnik i coś tam poszło ale mercedesa z maski nie zrobili .Tandeta

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Gandalf wej pisze:Jak spojżałem pod maskę to gómki były
Nie to żebym się czepiał, bo żaden ze mnie językoznawca- luźna sugestia, nie traktuj tego jako wytyku: może czasem wypada sprawdzić co jak się pisze. o-o :lol: :-)

A w temacie, zauważyłem że w niektórych Rio linia drzwi kierowcy nie pokrywa się z tylnymi, tzn. są za nisko lub częściej za wysoko. Regulacja dla serwisu to pestka ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”