W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Rdzawa kropka na drzwiach

Jak dbacie o Wasze auta, jakich środków używacie, itp.
Minis1

Rdzawa kropka na drzwiach

Post autor: Minis1 »

Witajcie, jakiś tydzień temu byłem na myjni i zauważyłem na prawych przednich drzwiach rdzawą kropkę nie jest duża ale jest. Nie mam pojęcia czy to odprysk od kamienia czy coś innego. Co radzicie z tym zrobić ? Autko ma 9 miesięcy.
Obrazek

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

U Mnie wyskoczyły 2 kropki na lewych :arrow:

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

To zdecydowanie za wcześnie na rudą. Chociaż soli na stołecznych drogach nie brakowało nawet jak śniegu nie było. A jak ma się gwarancja na perforację do tego typu uszkodzenia lakieru ż?
lukasz_rio

Gandalf wej

Post autor: Gandalf wej »

Jeszcze się mocno nie przyglądałem ale jak sadze- jak będzie uszkodzenie mech. to trzeba naprawić na swój koszt bo coś przepadnie

Awatar użytkownika
Tedi_19

Post autor: Tedi_19 »

Zobacz zobacz bo może to plama zaschłego oleju albo żywicy :P

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

I jak sobie poradziłeś z tą o to rdzawą kropką ? Ja własnie dziś zawuażyłem 2 mikroskopijne rdzawe kropki na zderzaku tylnim przy kole, jedna z lewej strony druga z prawe w podobnym miejscu . Czytałem coś ,że to może być lotna rdza, pojawiająca się po osadzeniu się np. drobinek z tarczy hamulcowych/ klocków na lakierze. Taka sytuacja podobno może sie pojawić nawet w nowych samochodach .
Chyba czas na glinkowanie ew. jakies inne oczyszczanie lakieru :D

Odsyłam to linku :
http://www.s-plus.pl/usuwanie-lotnej-rd ... -i-asfaltu

lukasz_rio

Post autor: lukasz_rio »

Jak możesz mieć rdzę na plastiku?Przecież zderzaki są z tworzywa :!:Więc ta lotna rdza chyba nic nie zrobi.
lukasz_rio

Awatar użytkownika
Adrian2007211

Post autor: Adrian2007211 »

jak sama mowa mówi lotna rdza, sądzę ,że ona nie pojawia się od wewnętrznej strony atakując blache , tylko z zewnetrznej po wtopinieu tych drobinek metali z tarcz hamulcowych w lakier(FOTO Z INTERNETU ZACIAGNIETE) . Wiec po tym procesie utlenienia powstaje później rdzawa kropka. Na pewno nie jest to żadna tragedia ,bo często sie tak zdarza ,ale warto oczyścić lakier z tego syfu ,bo jak czytałem to niektórzy mają cały samochód w tych rdzawych kropkach ,a pewnie z czasem jak sie nie usunie to są gorsze skutki..Ja bynajmniej tak to rozumiem, specem nie jestem :D
Załączniki
lotna-rdza2.jpg

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Post autor: Cichy »

Po prostu solidnie to poszoruj miękką szmatką, np. jakąś pastą polerską kilkukrotnie. Na zdjęciu nie widać czy to jest na lakierze (jeśli tak to na pewno zejdzie), czy to jakiś odprysk do gołej blachy. Jeśli lakier odprysnął to oczyść to i zrób zaprawkę. Jeśli chodzi o lotną rdzę to miałem ten problem bo całą zimę auta nie myłem, po 2 solidnych myciach i polerce pastą było po problemie (ale trzeba było się na szorować - dach i maska).

art8005

Post autor: art8005 »

Witam niestety w mojej rio wdarła sie ruda mam kilka kropek Wielkości 2-3 mm :(
Auto jest z 2013 czerwiec

konradantek

Post autor: konradantek »

A nie lepiej pojechać do ASO i zapytać skoro jest gwarancja ?
Ja miałem takie kropki na tylnej klapie przy szybie.
ASO wymieniło całą klapę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmetyka aut”