Zamknięty przez: Cichy
2018-03-12, 07:26
Kia Cee'd.
Autor Wiadomość
 loserek 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1,25
Kolor: Fresh Beige
Tapicerka: Black
Typ nadwozia: 5 d
Inne auto / jakie?: Kia Ceed SW
 #1  Wysłany: 2013-04-02, 09:13   Kia Cee'd.

dzień dobry
Na prośbę kolegi napisze parę rzeczy o innym modelu KIA
Moja przygoda z Kią zaczęła się dość nieszczęśliwie ponieważ Pani w Audi nie wyhamowała i zniszczyła doszczętnie Yarisa. Trzeba było kupić na szybko jakieś inne auto bo jednym w rodzinie trudno się poruszać i Było to Rio z 2008. I muszę powiedzieć że autko zaskakiwało przestronnością i załamywało spalaniem które uspokoiło się po przejechaniu ok 20 tys km. i do 2012 czerwca nie było większych problemów z autem poza amortyzatorami na gwarancji bo puściły no i przejechało 42tys. Zamieniliśmy na Rio 2012 w sierpniu.
No ale wracając do tematu ponieważ Passat miał już ładnych pare kilometrów i zaczynał już się okres dokładania i nadchodził czas na zmiany. Z żoną szukaliśmy dość sporego auta od Partnera do Mondeo. W między czasie pojechałem do Salono Kia i handlowiec zainteresował mnie Ceed'em. Najważniejsze, że dał dobrą cene za auto i w 2009 dołączył ceed sw 1.6 crdi optimum + climatronic i pare innych dodatków. Na początku historia usterkowości zaczęła się od parujących reflektorów, które były 2 razy suszone i za 3 razem wymienili na nowe. Następnie wymienili radio ponieważ przestał czytać port usb i nie mogłem słuchać muzyki z "pena". Pierwszy przegląd nastąpił po 9 miesiącach i trzeba było się udać do serwisu. Gdzie za ok 800 pln zostało wszystko zrobione a największe zaskoczenie było kiedy wymienili końcówki drążków.Od tamtej pory na każdy przegląd przywożę swój olej, filtr oleju, paliwa powietrza i kabinowy zamiennik z wkładem węglowym. Można trochę grosza zaoszczędzić. Na wiosnę robili mi kolumnę kierowniczą bo coś mi stukało przy skrecaniu w lewo i po kilku próbach do wymiany poszedł servo mechanizm no jak się okazało dostał małego luzu. Oczywiście nie chcieli tego zrobić bo importer nie jest za chętny to wydawania pieniędzy ale moje naciski na serwisantów pomogły i zrobili. I przez następne kilkanaście km był spokój aż do przeglądu gdzie robili co trzeba wraz z końcówkami ponownie 40 tys. miedzy 60 tys nic takiego się nie działo poza malowaniem tylnej klapy i wielkim moim zaskoczeniu, że auto które zostawiłem w serwisie blacharko malarskim znalazło się bez mojej wiedzy w serwie poruszając się po drogach publicznych bez dowdu i ubezpieczenia, które miałem ze sobą będąc w delegacji w Niemczech ale to nie istotne. w miedzy czasie przyszło 80 tys i zostały wymienione klocki przód i tarcze z klockami z tyłu. Większych przygód jakoś nie miałem bo to co miało sę dziać zostało zrobione w pierwszych 2 latach a teraz auto jeździ tylko weekendami i na razie nic się nie dzieje. Pewnie będzie trzeba zobaczyć zawieszenie w jakim jest stanie i może coś wymienić. ;)
Jednak pytanie jakie słyszę czy bym kupił jeszcze raz to odpowiadam NIE.
Nie bo za te pieniądze co chcą dziś za ten samochód, który jeszcze moim zdaniem ni jest wart tych pieniędzy
Nie bo pali stanowczo za dużo paliwa jak na te gabaryty auta.
Nie bo utrata wartości jest przerażająca.
Nie bo radio CB ma problem z dobrym odbiorem a w drodze się przydaje
A tak gdyby cena była z tego okresu co wtedy i paliwo było by znacznie tańsze.
No i nie powiem chciałbym ceed'a sw 1.6 GDi z 2 sprzęgłowym automatem ale jeśli miałbym wydać 80 tys naj mniej za dobrze wyposażony samochód to wole kupić 1-2 latka klase wyższą i być bardziej zadowolony. Wiadomo koszty utrzymania bedą też wyższe ale cos za coś.
No i przepraszam za rozpisywanie się ;) :-/
--------------------
Konrad
Ostatnio zmieniony przez Cichy 2018-03-12, 07:28, w całości zmieniany 1 raz  

Tomash 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #2  Wysłany: 2013-04-02, 09:32   

loserek napisał/a:
|
Miło było poczytać, a z drugiej strony szkoda, że takie nieprzyjemne doświadczenia masz z Cee'dem :-(
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

loserek 

Informacje
 #3  Wysłany: 2013-04-02, 10:23   

Tomash napisał/a:
loserek napisał/a:
|
Miło było poczytać, a z drugiej strony szkoda, że takie nieprzyjemne doświadczenia masz z Cee'dem :-(

Nie nie ma tragedii jeździ do przodu czasem do tyłu a ja nie był bym sobą nie narzekając na jakieś niedoskonałości auta. Na początku bardzo mnie to denerwowało, że to nowe auto i coś tam się psuje, a teraz mam to w nosie nawet biorąc pod uwagę, że wymienili alternator bo po uruchomieniu silnika światła przygasały a później rozjaśniały i nic to nie zmieniło. Nawet ta dziura w zderzaku już nie razi jeszcze 2 latka pośmigać i zmienić. :idea:

Tomash 
Administrator

Informacje
Silnik: 1.2
Kolor: Wendy Brown
Pakiety: -
Tapicerka: DCM beżowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #4  Wysłany: 2013-04-02, 10:32   

loserek napisał/a:
Nie nie ma tragedii jeździ do przodu czasem do tyłu
A ma funkcję skręcania? :D A tak poważnie, to mnie by wkurzały takie niedoróbki w nowym aucie.
--------------------
Serdecznie zapraszam: http://kozackiesamochody.pl

Cichy 
Administrator
Piotrek

Informacje
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4 109KM
Przebieg: 58000
Kolor: Biały
Pakiety: Klima + alarm + czujniki cofania
Tapicerka: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5 d.
 #5  Wysłany: 2013-04-02, 17:17   

Jednak trochę tego było, nie czarujmy się. A Ty pomimo to znowu postawiłeś na Kia, dlaczego?
--------------------
www.facebook.com/Rio3Polska
http://kia-rio-jpa.blogspot.com

loserek 

Informacje
 #6  Wysłany: 2013-04-02, 21:11   

Ignorować czy też nie. Zależy do czego się przywiązuje uwagę. To może denerwować co się dzieje z samochodem na który wydało się nie małe pieniądze.
Dlaczego wybrałem Rio powiem nie wiem ;) kobiece oko chyba było najważniejsze. To ona na co dzień ma się nim poruszać i jej się ma podobać.Lista była w sumie krótka bo Yaris, który z podobnym poziomem wyposażenia wtedy by kosztował ok 55 tys Polo za które trzeba by było wydać ok 57 tys to bądźmy szczerzy można już kupić całkiem dorosłe auto a nie malucha w ładnym opakowaniu. Taniej na pewno można mieć fiestę
Ale znów to auto, które już jakiś czas na rynku było i miało w grudniu mieć lifting.
Wybór padł na Rio choć gdyby była gotówka to Yaris ale nie narzekając jeździ całkiem fajnie tylko wspomaganie jest za czułe :devil2:
--------------------
Konrad

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Zasady Postowania Opcje