W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Objawy jak przy przeskoczeniu łańcucha, 1.4 CVVT.

ghost2255

Objawy jak przy przeskoczeniu łańcucha, 1.4 CVVT.

Post autor: ghost2255 »

No stało się. Pierwsza awaria.
Dzisiaj rano po odpaleniu usłyszałem terkotanie z silnika i szybko zgasiłem. Potem już nie odpalił.
Kręci szybko, jakby nie było kompresji. Prawdopodobnie przeskoczył rozrząd. I to po przebiegu 5600km!!! o-o o-o o-o

Nawet olej jest jeszcze fabryczny.

Dzisiaj laweta zabiera auto do serwisu. Zobaczymy po niedzieli, co powiedzą w KIA.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 11:39 przez ghost2255, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »

Nie fajna sprawa Cie spotkała.
Dzisiaj 13 piątek i jak tu nie wierzyć w pech.
Daj znać w poniedziałek co ASO stwierdzi.
Trzymaj się

pavulon
Moderator

Post autor: pavulon »

Przecież to niemożliwe żeby taka awaria wystąpiła przy takim przebiegu. Wcześniej zauważyłeś jaką dziwną głośniejszą pracę silnika?

ghost2255

No właśnie nic, żadnych objawów.
Miałem w swoim życiu kilkadziesiąt aut, większość wiekowa, ale taki przypadek mam po raz pierwszy.
Mam nadzieję, że tylko przestawiony rozrząd, a nie było kolizji tłoków z zaworami.

Poszukałem w necie i widzę, że co prawda niezbyt często, ale takie przypadki się zdarzają. Choć nie znalazłem informacji o takiej usterce przy tak niskim przebiegu.

Jakoś nie ma szczęścia to auto-po wyjeździe z salonu zabrakło paliwa, po miesiącu drobna kolizja nie z mojej winy(rysa na zderzaku), potem mi ktoś lekko drapnął drugi zderzak, a dzisiaj nie zapalił i takie prognozy niewesołe.
A KIA kupiona dopiero 8 miesięcy temu :~ o-o

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Mnie ostatnio gościu w serwisie straszył przeskoczeniem łańcucha, bo nie lałem takiego oleju, jaki jego zdaniem był dobry. Nie zjechało ci czasem auto kawałek na biegu przy wyłączonym silniku? Słyszałem o jednym przypadku, w oplu co prawda, gdy auto zjechało i łańcuch przeskoczył, bo hydrauliczny napinacz nie miał zasilania oleju.

ghost2255

ziko1983 pisze: zjechało ci czasem auto kawałek na biegu przy wyłączonym silniku?
Nie ma takiej możliwości-mam automat :D

greg

Post autor: greg »

Witam
Gdzieś opisywałem podobny przypadek kolegi tylko że w ceed 1ten sam silnik i po przebiegu ok 170 tyś u niego silnik do wymiany (nie życzę) ;-( tak paskudnie przeskoczyło ze zawory spotkały się z tłokami tak paskudnie ze silnik na złom bo sporo oleju wylało na ziemie
Trzymam kciuki
Greg

Blue90

Post autor: Blue90 »

Jeśli dobrze rozumiem, to powinni naprawić/wymienić na gwarancji. Dostałeś auto zastępcze?

pavulon
Moderator

Post autor: pavulon »

Jeśli dużo szkód w silniku to domagaj się wymiany całej jednostki na gwarancji.

Awatar użytkownika
zalmen3
VIP
Wyposażenie: L + tempomat
Silnik: 1,25
Przebieg: 99999
Kolor: wendy brown
Tapicerka: czarna
Typ nadwozia: hatchback
Inne auto / jakie?: Citigo

Post autor: zalmen3 »

Mój ojciec miał coś takiego w Pandzie. Była to pierwsza sztuka Pandy II sprzedana klientowi indywidualnemu w Polsce ;-) . Rozrząd przeskoczył przy około 7 tys. przebiegu, ale nie było kolizji. Wszystko zostało naprawione na gwarancji, a auto śmiga do dziś u znajomej. Niestety statystyka mówi, że nawet takie rzeczy się czasami zdarzają.
Szczerze to na Twoim miejscu chyba wolał bym wymianę całego silnika, niż jakieś naprawianie, bo zawsze mogą coś przeoczyć.

ghost2255

Na razie samochód jeszcze nie dojechał do serwisu, więc nic jeszcze nie wiadomo o naprawie.
tez bym wolał zmianę silnika, ale pewnie niewiele będę miał do powiedzenia w tej sprawie. Nie ja płacę za naprawę, wiec nie ja decyduje o jej zakresie.

Może w poniedziałek cos się uda ustalić i jakiegoś zastepczaka dostać.

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Automat .... 1.4 .... - zaczynam się bać :cool: :D

A poważnie - współczuję - syfiasta sprawa. Grunt, że na gwarancji.

U mnie za 2 000 km koniec gwarancji na cokolwiek.......
Pozdrawiam
Churek

ghost2255

Aktualizacja:
Dzisiaj w serwisie KIA po chwili kręcenia niezbyt chętnie, ale RIO zapaliła. Z poczatku był też mocno słyszalny łańcuch rozrządu i czuć niespalone paliwo z wydechu(auto od piątku nie było ruszane), by po chwili silnik pracowal juz normalnie. Po zgaszeniu zapalał od razu i chodził prawidlowo.
Auto zostało do sprawdzenia, które pewnie nic nie wykaże ;-(

czerwo

Post autor: czerwo »

Ale pocieszające że nie łańcuch :)

Awatar użytkownika
kubeusz77
VIP
Wyposażenie: M
Silnik: 1.4
Kolor: Clear White

Post autor: kubeusz77 »