Media-tech mt4058 - Lusterko, Wideorejestrator, Nawigacja
Autor Wiadomość
 miczarny84 

Informacje
Wyposażenie: XL
Silnik: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg: 11300
Kolor: Biały
Pakiety: STY + NAVI
Tapicerka: Czarna
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #1  Wysłany: 2016-05-22, 16:03   Media-tech mt4058 - Lusterko, Wideorejestrator, Nawigacja

Zakupiłem sobie dziś nową zabawkę. Nazywa się to Media-tech mt4058, w Media Expert kosztuje 499 zł + koszt karty microSD (w moim przypadku 32 Gb).

Bardzo fajna zabawka. Zakłada się to na przednie lusterko za pomocą gumowych zaczepów. Spełnia potrójną funkcję - lusterka, wideorejestratora oraz współpracuje z dowolną nawigacją dostępną na Androida (urządzenie ma system Android 4.4).

Funkcja pierwsza - lusterko. Tu nie ma co się za bardzo rozpisywać. Jest większe od oryginału, ale ma niebieski, matowy odcień, także trzeba się oswoić. Widoczność dobra nawet przy włączonej nawigacji.

Funkcja druga - wideorejestrator. Trzeba podłączyć zasilanie do zapalniczki samochodowej. Ja puściłem kabelek w podsufitce i belce prawej, a później pod dywanikiem z przodu. Kabelek jest długi i starczy go spokojnie. Drugi kabelek puszczony drugą stroną poleciał na tył samochodu i tam umieściłem kamerę przyklejając i dokręcając ją na środku tylnej szyby na podsufitce. Tylną kamerę można także podłączyć do żarówki światła cofania i wrzucając wsteczny mamy na lusterku aktywną kamerkę cofania. Pomocny bajer dla tych, co nie mają navi z kamerką cofania w standardzie. Obraz nagrywany jest w 1080p przód i 720p tył. Nagrywanie startuje automatycznie po przekręceniu kluczyka i złapaniu zasilania w zapalniczce. Można też ustawić nagrywanie tylko w trakcie wykrywania ruchu (ale czujnik działa tylko w przedniej kamerze). Wyłączając samochód system w lusterku wyłącza się po 8 sekundach. Jakość obrazu jest dobra. Równolegle nagrywany obraz z przodu i z tyłu gwarantuje, że w razie niebezpiecznej sytuacji na drodze czy kolizji będziemy mieli wszystko nagrane. Jeśli nie używamy navi w danym momencie, to obraz z lusterka wygasza się po minucie w standardzie i obraz w niczym zupełnie nie przeszkadza. Czas ten można też ustawić wg własnych potrzeb.

Funkcja trzecia - nawigacja. Trzecim modułem podłączonym do lusterka jest GPS. Umieściłem go w prawym rogu przedniej szyby i kabelek również puściłem w podsufitce. Nawigację można ściągnąć dowolną, która obsługiwana jest na Androidzie. Ja ściągnąłem Sygica, ponieważ mam wykupioną dożywotnią licencję. Jako drugą machnąłem sobie GoogleMaps. Oczywiście nie mogło zabraknąć również Yanosika. Jeśli mamy smartfona, w którym możemy uruchomić HotSpot, to lusterko za pomocą Wi-Fi łapie szybko internet i mamy stałe połączenie online w naszych mapach. Jeśli ktoś nie posiada takowego smartfona, to lepiej ściągnąć jakieś mapy offline. Obraz na lusterku wyświetlany jest na środku na 5 calowym wyświetlaczu dotykowym, który sprawuje się bardzo dobrze i bez problemu rozpoznaje dotyk. Także obsługa map, czy wpisywanie adresów nie sprawia żadnego problemu. Jasność także możemy dostosować do własnych potrzeb. Yanosik ma fajną funkcję przygaszania ekranu, także współgra z lusterkiem bajecznie.

Ogólne wrażenie: super zabawka w tej cenie. Posiada wszystko, czego na drodze nam trzeba i nie rozprasza uwagi jak dodatkowy wiszący czy przyczepiony do deski rozdzielczej uchwyt. Specjalnie dzis trochę pojeździłem po mieście, żeby przetestować wszystkie funkcje i jestem bardzo zadowolony.

Wrzucam kilka zdjęć, żeby pokazać jak to wygląda. Kabelki widoczne są tylko w kilku miejscach na bardzo małych odcinkach. Całość instalacji praktycznie niewidoczna.

Widok kamery na lusterku:

Widok z wyłączonym ekranem:

Z włączonym Yanosikiem na pełnej jasności:

Moduł GPS i kawałek widocznego kabelka po prawej stronie:

Widok po lewej stronie:

Kawałek widocznych elementów od doprowadzenia tylnej kamerki:

Widok tylnej kamerki od środka auta:

Widok podłączenia do żarówki cofania:

Widok tylnej kamerki od zewnątrz:

adiek 

Informacje
Wyposażenie: M + Klima
Silnik: 1.2
Kolor: Srebrny
Inne auto / jakie?: Daewoo Tico
 #2  Wysłany: 2016-05-23, 09:55   

Cześć
Bardzo fajny gadżet :-)
Sam się zastanawiam nad rejestratorem w formie lusterka....

Mam prośbę.
Miałbyś okazję i możliwość nagrania jakiegoś materiału z kamery w najlepszej jakości i umieszczenia go w oryginalne w necie?

Jestem ciekaw jak w rzeczywistości nagrywa ta kamera.

miczarny84 

Informacje
 #3  Wysłany: 2016-05-23, 19:32   

Nie jest to na pewno piękne 1080p jak zapewnia producent, ale jest ok. Dziś nie chce mi się już schodzić do samochodu, także jutro postaram się po pracy ogarnąć temat i wrzucić filmik jakiś.

miczarny84 

Informacje
 #4  Wysłany: 2016-05-24, 20:37   

Tak jak obiecałem, wrzucam filmiki. Jutro będę jeździł nocą, także też wrzucę.

Przednia kamera - dzień

Tylna kamera - dzień

PS. Sorki za brudne szyby, nie mam kiedy umyć :P

miczarny84 

Informacje
 #5  Wysłany: 2016-05-25, 22:54   

Nagranie z krótkiego przejazdu przez Łomżę. Krótko, ponieważ tylko wtedy nie rozmawialiśmy :P Tylna kamera niestety przy przyciemnianej szybie nocą nie domaga. Chyba lepiej, jeśli ktoś zamontuje ją sobie na zewnątrz, jeśli zależy mu na nagraniach nocą.

Przednia kamera - noc

Tylna kamera - noc

adiek 

Informacje
Wyposażenie: M + Klima
Silnik: 1.2
Kolor: Srebrny
Inne auto / jakie?: Daewoo Tico
 #6  Wysłany: 2016-05-26, 21:38   

Dzięki wielkie za filmiki.

Przednia kamera jeszcze jakoś daje radę w dzień (odczyt tablic rejestracyjnych) ale w nocy to już jest słabiutko:(

Tylna kamera to chyba najlepiej sprawdzi się przy parkowaniu.

Ogólnie fajny sprzęt 3w1 tylko ta kamerka mogła by być trochę lepsza, choć w tych pieniądzach raczej nie można wymagać zbyt wiele.

miczarny84 

Informacje
 #7  Wysłany: 2016-05-26, 21:49   

Nie ma za co :-)

Też uważam, że za takie pieniądze to w zupełności wystarczy. Co do tylnej kamery to wiem, że często ludziska montują ją na zewnątrz w okolicach rejestracji (przynajmniej tak wyczytałem w opisach). Być może wtedy jest to trochę lepszej jakości. Tak czy siak nagrania wystarczą w zupełności do udowodnienia czyjejś winy w trakcie kolizji i to już jest dobry powód posiadania rejestratora.

Mi najbardziej podoba się opcja nawigacji i Yanosika, na którym jeżdżę codziennie. Jakby nie było zwolniło mi to sporo miejsca na przedniej szybie, kiedy nie muszę wieszać już telefonu :P

Lozin 

Informacje
 #8  Wysłany: 2016-09-29, 21:23   

Witam
Jaka jest reakcja urzadzenia od momentu wbicia biegu wstecznego do uruchomienka sie kamery cofania i czy parkując w nocy widac cos na ekranie?

Rejmi 

Informacje
Wyposażenie: M
Typ nadwozia: 5d
 #9  Wysłany: 2016-09-29, 21:56   

miczarny84 napisał/a:
Zakupiłem sobie dziś nową zabawkę. Nazywa się to Media-tech mt4058

minęło kilka miesięcy od kiedy zakupiłeś

jak wrażenia?
jakie spostrzeżenia masz po takim czasie?
jak sprzęt się sprawuje?

pytam gdyż jestem żywo zainteresowany takim rozwiązaniem - czyli w lusterku i bardzo kusi mnie głównie yanosik i funkcja kamery cofania (niestety porównując widoczność do tyłu przy manewrach po przesiadce z pandy to w rio nie widać nic - więcej widziałem nawet w jeepie przy manewrach do tyłu typowo parkingowych niż w rio)

i takie pytanie dodatkowe - ile mija czasu od momentu jak włączysz zapłon - czyli zasilanie urządzenia do chwili gdy jest w pełni gotowe do użytku?

miczarny84 

Informacje
 #10  Wysłany: 2016-09-30, 19:54   

Lozin napisał/a:
Witam
Jaka jest reakcja urzadzenia od momentu wbicia biegu wstecznego do uruchomienka sie kamery cofania i czy parkując w nocy widac cos na ekranie?

Zajmuje to 2-3 sekundy, ale w nocy zdecydowanie lepiej sprawuje się kamera, którą mam w standardzie w samochodzie. Ta z lusterka w ciemnych miejscach jest bezużyteczna, także ja z niej zrezygnowałem i przewiesiłem kamerkę nad rejestracją odłączając kamerę cofania na stałe.

Rejmi napisał/a:
miczarny84 napisał/a:
Zakupiłem sobie dziś nową zabawkę. Nazywa się to Media-tech mt4058

minęło kilka miesięcy od kiedy zakupiłeś

jak wrażenia?
jakie spostrzeżenia masz po takim czasie?
jak sprzęt się sprawuje?

i takie pytanie dodatkowe - ile mija czasu od momentu jak włączysz zapłon - czyli zasilanie urządzenia do chwili gdy jest w pełni gotowe do użytku?

Ogólnie rzecz ujmując z zakupu nadal jestem zadowolony. Używam sprzętu jako wideorejestratora jeżdżąc codziennie w mieście, a na trasach używam dodatkowo Automapy lub Mapy Google jako nawigacji. Yanosika używam jednak na telefonie, który mam przyczepiony pod ręką obok ekranu nawigacji (tak trochę z boku nad dźwignią zmiany biegów). W ten sposób jest mi wygodniej, ponieważ wsiadając do samochodu i włączając hotspot w telefonie, zanim to zatrybi i złapie połączenie plus odpalenie Yanosika na lusterku zajmuje zbyt dużo czasu :P Szczególnie, jeśli mam dojechać tylko do pracy i z pracy, to po prostu nie chce mi się z tym bawić. Na dłuższą trasę to już co innego, bo włączasz i lecisz, mając wszystko już ustawione w lusterku (kamera, nawigacja i Yanosik).

Sprzęt od przekręcenia kluczyka w stacyjce do rozpoczęcia nagrywania startuje około 30 sekund, ale jutro mogę sprawdzić dokładnie i napisać. Jest to czas akceptowalny moim zdaniem. Dodatkowe aplikacje jak już jest włączone startują szybko, tylko tak jak napisałem sam hotspot w telefonie włącza się na tyle długo, że nie chce mi się czekać, aż złapie połączenie, żeby używać Yanosika na krótkie dystanse w mieście :P

miczarny84 

Informacje
 #11  Wysłany: 2016-10-01, 16:08   

Tak jak obiecałem: sprawdziłem ze stoperem i od przekręcenia kluczyka w stacyjce do momentu, kiedy rusza nagranie jest 28 sekund. Także niewiele się pomyliłem :P

Rejmi 

Informacje
Wyposażenie: M
Typ nadwozia: 5d
 #12  Wysłany: 2016-10-01, 17:50   

dzięki za tak dokładne info
rozważę sobie tylko dokładnie jakie rozwiązanie - ale chyba takie w formie lusterka będzie najsensowniejsze

a tak przy okazji jeszcze jedno mi przyszło do głowy pytanie - urządzenie po zamontowaniu nie przeszkadza przy operowaniu osłonami przeciwsłonecznymi?

miczarny84 

Informacje
 #13  Wysłany: 2016-10-02, 09:39   

W żaden sposób. Obie osłony można opuszczać bez problemu i nie zahaczają o lusterko.

Yoventres 

Informacje
 #14  Wysłany: 2017-03-17, 09:25   

Ja szukam jakiegoś zestawu z wideorejestratorem, gdzie będzie jeszcze kamera bezprzewodowa na tył. Gdzieś coś takiego widziałem, a teraz jakoś nie mogę znaleźć. To mogłaby być niezła opcja, bo robi mi się słabo na myśl ciągnięcia kable pod podsufitką do tylnej kamery.

Gruchi 

Informacje
Wyposażenie: L
Silnik: 1.4 CVVT 109 km
Przebieg: 16500
Kolor: Bright Silver
Pakiety: Business Line Plus
Typ nadwozia: Hatchback 5D
 #15  Wysłany: 2017-03-21, 06:41   

Jakość przyzwoita chociaż i tak nie przebije G1WH z wgranym firmware od DOD

https://www.youtube.com/watch?v=cBP9ZmWnTro

Polecam swoją drogą jeśli ktoś chce zwykłą kamerkę bez bajerów ;) a to wszystko za jedyne 160 zł

http://www.banggood.com/D...ml?rmmds=search

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje