W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Stożkowy filtr powietrza K&N.

Awatar użytkownika
Cichy
VIP

Stożkowy filtr powietrza K&N.

Post autor: Cichy »

Filtr okazyjnie odkupiłem od Churka. :cool: Dokupiłem dedykowany zestaw do czyszczenia. Montaż oczywiście dziecinnie prosty, stary filtr schowałem, w razie czego założę przed przeglądem. Jakie wrażenia? Na pewno wyraźna różnica w dźwięku, jak dla mnie na plus, chociaż chciało by się jeszcze więcej. ;-) Na wysokich obrotach dźwięk jest zdecydowanie bardziej rasowy, na niskich zrobił się bardziej basowy. Słychać to bardziej podczas jazdy niż na postoju. Przy gwałtownym depnięciu gazu najpierw jest basowy pomruk, później na wyższych obrotach ładnie warczy, szybka zmiana biegu, pedał w podłogę i jest takie fajne świśnięcie jak zasysa powietrze. Zmiana w osiągach raczej nie odczuwalna. Na pewno to delikatne ryczenie prowokuje do kręcenia auta do wyższych obrotów. :D Za to na bardzo niskich obrotach jakby delikatnie "oklapł", tak jakby za dużo tego powietrza dostawał, może to tylko złudzenie. Na pewno mam większą frajdę z jazdy i stożek jak najbardziej zostaje. :-D Marna jakość wideo i niestety dźwięku, po zapisie filmu dźwięk się zniekształcił. Na żywo wrażenia akustyczne są na prawdę fajne, jest zdecydowana różnica w stosunku do standardowego filtra. Myślałem jeszcze o jakiejś końcówce tłumika z dyfuzorem, ale nie wiem czy jest sens, widać jej nie będzie, a czy dźwięk silnika się zmieni to nie wiadomo.

https://www.youtube.com/watch?v=pE2fEGs7TDE
Załączniki
DSCN0946.JPG

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

He he he :) Cieszę się, że działa. Ryczy miło i znajomo :)
Pozdrawiam
Churek

Kacper

Post autor: Kacper »

Fajna sprawa. Ile taki filtr kosztuje ? Moc powinien trochę podnieść choć pewnie nie na tyle aby to jakoś odczuć. Churek czemu zrezygnowałeś z tego filtra ?

Awatar użytkownika
Churek
VIP

Post autor: Churek »

Kacper pisze:Churek czemu zrezygnowałeś z tego filtra ?
Jeżdżę głównie autostradą i takie ryczenie na dłuższą metę nie jest fajne. A jak już się jedzie 1200 km do Austrii to lipa :)

Bardziej zastanawiam się nad założeniem tego pampersa pod maskę - czyli wygłuszenia maski.

A jeśli chodzi o filtr wysokoprzepływowy to można kupić K&N'a w kształcie oryginału 33-2472
Pozdrawiam
Churek

Awatar użytkownika
Rejmi

Post autor: Rejmi »

Cichy pisze: Jakie wrażenia? Na pewno wyraźna różnica w dźwięku, jak dla mnie na plus, chociaż chciało by się jeszcze więcej
odizoluj jeszcze od gorącego powietrza spod maski to będzie lepszy nieco efekt poza odgłosem :)

Awatar użytkownika
Rejmi

Churek pisze:Jeżdżę głównie autostradą i takie ryczenie na dłuższą metę nie jest fajne
rzecz gustu - w Pandzie miałem zmieniony dolot powietrza i do tego stożek, a na wylocie był ulter 80mm - to dopiero brzmiało :) i po trasach też jeździłem i nie przeszkadzało mi to wcale, wręcz podobało mi się- ale to oczywiście indywidualna sprawa

dla mnie mruczało basowo bardzo ładnie

Awatar użytkownika
krzybiel

Post autor: krzybiel »

Churek pisze:
A jeśli chodzi o filtr wysokoprzepływowy to można kupić K&N'a w kształcie oryginału 33-2472
Potwierdzam, pasuje w oryginalną puszkę :)

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Jakie wrażenia po zamontowaniu tego cuda? Nie mam już gwarancji na silnik, więc może też się skuszę:)

Awatar użytkownika
Rejmi

ziko1983 pisze:Jakie wrażenia po zamontowaniu tego cuda? Nie mam już gwarancji na silnik, więc może też się skuszę:)
zdecydowanie lepiej jednak stożek i odizolować go od ciepła
za filtr zdecydowanie cena od czapy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wewnętrzne”