W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Jakość tapicerki.

Attache
Generacja Rio: III (UB; 2011-2017)
Wyposażenie: Kamera cofania, czujniki, multimedia
Silnik: 1,4 DOHC CVVT
Przebieg: 28000
Kolor: Fresh Beige
Pakiety: Wszystkie dostępne
Tapicerka: Szara
Typ nadwozia: Hatchback
Inne auto / jakie?: Alfa Giulia 2.0 GME

Jakość tapicerki.

Post autor: Attache »

Po trzech latach (12 tys. km - jeżdżę też innym samochodem) użytkowania Rio tapicerka kierowcy uległa jakby wytarciu i pomarszczeniu na lewym boczku fotela kierowcy. Po wielkich bojach (ten typ tak ma) wymieniono pokrycie. W trakcie wymiany gwarancyjnej tapicerż? stwierdził, że brakuje fabrycznie metalowego oringu wciąganego na drut naciągu i zastąpił go opaską zaciskową tzw. trytytką. Obserwując wymianę, odniosłem wrażenie, że to przyuczony mechanik, a nie tapicer. Efekt jego pracy widać na załączonym zdjęciu. Oczywiście stwierdził, że (ha, ha, ha) fotel się ułoży. W poniedziałek jadę ponownie reklamować jakość fotela. Czy mieliście już taki przypadek z jakością materiału pokrywającego fotel kierowcy?
Załączniki
boczek1.JPG
Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 10:48 przez Attache, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Tadeusz

czerwo

Post autor: czerwo »

Rozbierałem fotele (dokładałem podgrzewanie)
Fotel do kierowcy z lewego boku jest lekko wytarty z pasa (dolny pas).
Jestem szczupły i pas w tym miejscu ociera o fotel podczas jazdy.
Nigdzie tapicerka się nie marszczy mimo parokrotnego prania fotela pasażera ;D
Jak brakuje druta w fotelu to niech wymienią fotel. Bo on jest przecież zalany.
U mnie w instrukcji, jest sprostowanie czy coś takiego, że wszystkie wytarcia itd. podlegają gwarancji więc do dzieła.
W manualu serwisowym jest pokazane jak rozbierać fotel i jego elementy konstrukcji, spokojnie wydrukowałbym tą stronę i pokazał serwisowi, że brakuje czegoś.

Attache

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ten serwis nie ma tapicera, tylko jakiegoś mechanika tzw. złotą rączkę :devil2: . Zresztą chyba żaden serwis nie ma na etacie tapicera, tylko zleca usługę komuś z zewnątrz. Mam obawę, że znów spaprają naprawę, bo następna złota rączka będzie miała lewe ręce.
Napisałeś: "U mnie w instrukcji, jest sprostowanie czy coś takiego, że wszystkie wytarcia itd. podlegają gwarancji więc do dzieła."
Nie mogę tego znaleźć. Możesz dać wskazówkę, gdzie to jest?
Pozdrawiam

Tadeusz

czerwo

Post autor: czerwo »

Na okładce na ostatniej stronie bodajże, nie sprawdzę teraz bo instrukcja w domu a ja w Chorwacji...

Attache

20 czerwca mam się zgłosić do serwisu w celu wymiany pokrycia fotela. Problem w tym, że znów to zrobi mechanik, który ma mizerne pojęcie o tym fachu. Inna sprawa, że materiał pokrycia to totalne badziewie. Podobne zjawisko pokazywał mi znajomy w Ceed. Wystarczy nieduża fuszerka przy montażu fotela w fabryce i ... żeby uniknąć nerwów lepiej od razu jechać do dobrego tapicera, wybrać materiał obiciowy, jakość, wzór i ... zapłacić. Jak kogoś stać może sobie sprawić wysublimowane całe wnętrze lub dopasować lepiej lub gorzej do nieruszanego tyłu. Kto wie, czy tego nie zrobię kompleksowo, jeśli i tym razem będzie to samo co przedtem. Coś w guście tapicerki Alfy Romeo Giulietta 1,4 TB DIS ... no może bez takich smaczków.
Pozdrawiam

Tadeusz

Zablokowany

Wróć do „Usterki”