W przypadku braku możliwości zalogowania się proszę użyć funkcji przypominania hasła, a w przypadku problemów z przeprowadzeniem tej czynności proszę o kontakt z administracją (link na dole strony) :)
Niestety migracja z phpBB2 na phpBB3 wymusiła taką procedurę dla osób, które nie mogą się zalogować :(
Jednocześnie zachęcam do ponownego uzupełnienia dodatkowych pól w profilach dotyczących szczegółów posiadanego samochodu, ponieważ nie była możliwa ich migracja na nowe forum :(

Olejowe rozterki, tudzież pytania.

Awatar użytkownika
Rejmi

Olejowe rozterki, tudzież pytania.

Post autor: Rejmi »

taka sprawa oto:

1.
w salonie przy zakupie powiedziano mi coś co mnie mówiąc wprost zdziwiło i o czym ostatni raz przy zakupie nowego samochodu słyszałem kupując w salonie nowe CC700 - więc łaaaaadnych parę lat temu

a chodzi o wymianę oleju silnikowego po 1000 km

faktycznie tak jest, że po pierwszym tysiącu trzeba olej zmienić? czy tylko salon napędza klientów do serwisu? (uprzedzając pytania - chwilowo nie mam fabrycznej instrukcji.... chwilowo)

temat drugi - czytam na forum i... faktycznie zalewa się 5w30 do silnika 1.2?

ostatnie dwa autka jakie miałem były to Pandy (noPb)- jedna 1.1 druga 1.2 - obie od nowości i w obu przy pierwszym przeglądzie zalewałem syntetyk 5w50 i nie było negatywnych skutków - 1.1 miała nalatane blisko 180kkm i obywała się bez dolewania oleju pomiędzy wymianami, 1.2 miałem krótko i tylko 60kkm ale też negatywów nie było w związku ze stosowanym olejem

i tak się zastanawiam - przecież 5w50 zapewnia parametry w szerszym zakresie temperatur więc dlaczegóż by nie stosować takiego oleju?

ot takie rozważania na temat których chętnie poczytam :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 08:53 przez Rejmi, łącznie zmieniany 1 raz.

f0ku5
Administrator
Inne auto / jakie?: Kia Ceed 2018 1.4 T-GDi 140 KM

Post autor: f0ku5 »

1. Nie, nie trzeba wymieniać, ale nie zaszkodzi ;)
Co do drugiego punktu to niech tutaj się wypowie ktoś z 1.2 ;)

ziko1983

Post autor: ziko1983 »

Do 1.2 zalecany jest 5W30. W normalnej temperaturze pracy silnika olej ma ok. 100 stopni Celsjusza, więc olej 5W50 będzie w tych warunkach gęstszy, a więc będą większe opory i większe spalanie. Ogólnie oleje typu 5w50 są zalecane do aut, które są wykorzystywane w sposób sportowy, jeśli chcesz jeździć Rio na rajdy, to jak najbardziej:) Oczywiście taki olej autu nie zaszkodzi, ale też i nie pomoże, a koszty użytkowania mogą być wyższe. Osobiście mam wlany 5W20, bo takie są zalecenia w instrukcji, aby zmniejszyć zużycie paliwa, a że jeżdżę autem raczej spokojnie (inaczej chyba 1.2 się nie da:)), więc i o silnik się nie boję.

Awatar użytkownika
etunerrr

Post autor: etunerrr »

Witam.
Niedawno stałem przed podobnym dylematem. Na temat mojego wyboru można poczytać w wątku: " moja nowa kijaneczka" w dziale przywitaj się.
Pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Użytkowanie, przeglądy, ASO”